آفرینک
X

هاچی داستان یک سگ Hachi: A Dog's Tale (2009)

هاچی داستان یک سگ Hachi: A Dog's Tale

سگ کوچکی در ایستگاه راه آهن، جا می ماند. مردی او را پیدا کرده و به خانه می برد. رابطه عمیقی میان آن دو، شکل می گیرد. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • انگلستان
  • 8.1 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 3+ سال
  • HD

معرفی هاچی داستان یک سگ

سفر پرماجرای هاچی

هاچی، داستان یک سگ (Hachi A Dogs Tale ) سرگذشت زندگی سگی به همین نام است که دست تقدیر سفری را برای او رقم می­زند. هاچی از یک معبد در ژاپن به انگلستان فرستاده می­شود ولی در طی این انتقال، اتفاقاتی می­­افتد که او به مقصد اصلی­ اش نرسد. جعبه ­ی حمل هاچی، از روی چرخ باربری بر زمین می­افتد. نگران نباشید. خوشبختانه هاچی آسیبی نمی­بیند ولی از ادامه مسیر باز می­ماند.

تنها در ایستگاه راه ­آهن

هاچی یکه و تنها در ایستگاه قطار و در بین عابرانی که هیچ­کدام از آن­ها را نمی­شناسد، سرگردان می­ماند. غافل از این­که دست تقدیر آینده‌ای متفاوت را برای این سگ کوچک و بامزه، رقم زده است. شب می­شود و هاچی کماکان در ایستگاه قطار تنهاست. تا این­که یک دیدار جالب و سرنوشت ساز رقم می­خورد.

لحظه دیدار

پرفسور که از دانشگاه محل کارش، در حال بازگشت به خانه است، هاچی را می­بیند. ابتدا گمان میکند که هاچی گم شده است. بنابراین به دنبال صاحب سگ کوچولو، در ایستگاه قطار می­گردد. ولی گویا جستجو بیفایده است. پروفسور تلاش می‌کند که تا تعیین تکلیف شدن سگ و پیدا شدن صاحبش، هاچی را به فردی بسپارد ولی هیچ کس هاچی را نمی­پذیرد. وجدان پروفسور نمی­پذیرد که هاچی در سرما تنها بیرون بماند پس او را به منزل خودش می­برد.

مهمان ناخوانده

یک مسئله بزرگ وجود دارد، همسر پروفسور تمایلی به نگهداری از حیوانات خانگی ندارد و نسبت به حضور هاچی واکنش منفی نشان می­دهد. پروفسور تمام تلاش خود را می­کند تا بتواند موقتا هاچی را نگهداری کند تا صاحب هاچی، مشخص شود. آگهی‌های عکس­دار هاچی در شهر پخش می­شود تا صاحب سگ پیدا شود. ولی هیچ خبری نمی‎شود. در نهایت پروفسور و اهل خانه زمانی به خود می­آیند که متوجه می­شوند به هاچی دلبسته شده‌اند و علی­رغم سختی­های نگهداری از سگ، می‌خواهند که سگ کوچک در کنارشان باشد.

هاچی با شیرینی­ها و دلفریبی­های معصومانه‌اش، جای خود را در دل اهل خانه باز می­کند و این سرآغاز یک دوستی واقعی و همیشگی است.

هاچی، داستان یک سگ (Hachi A Dogs Tale ) به کارگردانی لاسه هالستروم است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. این فیلم بر اساس یک واقعیت ساخته شده است. این فیلم اقتباسی از زندگی سگی به نام «هاچیکو» است که در دهه 30 میلادی در ژاپن زندگی می­کرده و ارتباط صمیمانه­ ی او با پروفسور شابرو اوئنو در ژاپن مشهور شده است.

اما سرنوشت هاچی و پروفسور  چه خواهد شد؟ صاحب او کیست و بعد از گم شدن سگش چه حالی دارد؟ آیا او را خواهد یافت؟ زندگی سگ بامزه و مهربان را در آفرینک ببینید.

ضمنا اگر به فیلم‌هایی با موضوع زندگی آدم‌ها و رابطه آنها با حیوانات خانگی علاقه­مند هستید، سریال والاس و گرومیت (Wallace & Gromit) پیشنهاد خوبی از آفرینک به شماست. 

شما رابطه‎تان با حیوانات چطور است؟ نکند از گربه می‎ترسید؟ اگر اینطور است گربه آوازه خان را ببینید شاید نظرتان درباره گربه‎ها عوض شود.