آفرینک
X

تصمیم کبری (1385)

تصمیم کبری

فیلم تصمیم کبری داستان دختربچه‌ای به اسم کبری هست که تو یه ایل عشایری زندگی می‌کنه. اون همه کاری بلده. چوپونی می‌کنه و گوسفندها رو به چر ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ایران
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 3+ سال
  • HD

معرفی تصمیم کبری

فیلم تصمیم کبری داستان دختربچه‌ای به اسم کبری هست که تو یه ایل عشایری زندگی می‌کنه. اون همه کاری بلده. چوپونی می‌کنه و گوسفندها رو به چرا می‌بره بعد به کارای دیگه مثل غذا دادن به اسب‌ها و غیره رسیدگی می‌کنه. با این‌که خیلی کوچیکه، اما کارهایی که بزرگ‌ترها انجام می‌دن رو خوب بلده. یه روز یه پیرزن به اسم «بی بی» به محل زندگی‌شون می‌آد و با مادربزرگ کبری صحبت می‌کنه. اون سعی می‌کنه مادربزرگش رو قانع کنه که کبری رو به روستای خودشون ببره، تا کبری بتونه به مدرسه بره و زندگی بهتری داشته باشه. در نهایت مادربزرگ راضی می‌شه. هرچند که زندگی کردن بدون کبری، براش سخته. اما به خاطر آینده کبری قبول می‌کنه و کبری رو صدا می‌کنه تا اون رو در جریان قضیه بگذاره. اما وقتی کبری از این موضوع باخبر می‌شه خیلی ناراحت می‌شه و قهر می‌کنه اما آخر سر اون مجبوره به تصمیم بزرگ‌ترها تن بده و با بی بی به روستا بره. حالا کبری به روستا اومده اما اصلا اون‌جا رو دوست نداره و همه‌اش دلش برای محل زندگی‌اش تنگ می‌شه. به همین خاطر ناسازگاری می‌کنه. اون یه روز از خونه در می‌ره و یه روز با بچه همسایه دعوا می‌کنه. یک کاری میکنه که بی بی هم از دستش عاصی می‌شه. اما انگار خانم همسایه که اتفاقا معلم مدرسه هم هست، رگ خواب کبری رو بهتر بلده. خب برای این‌که ببینین بالاخره کبری چه کار می‌کنه و آیا با شرایط روستا کنار می‌آد یا این‌که به محل زندگی خودش برمی‌گرده وقت رو از دست ندید و به تماشای این فیلم درام بشینید.

شخصیت‌های فیلم تصمیم کبری

کبری: دختر بچه عشایریه که با مادربزرگش زندگی می‌کنه. اون اصلا  علاقه ای به شهر یا روستا نداره و زندگی تو چادر و عشایری رو ترجیح می‌ده. بی بی: پیرزن مهربونیه که حاضره کبری رو به روستا و تو خونه خودش ببره و ازش مراقبت کنه. خانم همسایه: این خانم جوون و مهربون که معلم مدرسه هم هست، خیلی به کبری علاقه‌منده. وقتی بی بی می‌خواد کبری رو به خاطر فرار کردن از خونه دعوا کنه، اون رو از این کار منصرف می‌کنه.