آفرینک
X

سریال والاس و گرومیت Wallace & Gromit

والاس و گرومیت Wallace & Gromit

والاس و گرومیت Wallace & Gromit، یک سریال انگلیسی کمدی شامل سه انیمیشن کوتاه هستش که داستان ماجراجویی‌های باورنکردنی والاس و گرومیت هستش. در قسمت ا ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 3+ سال

معرفی سریال والاس و گرومیت

والاس و گرومیت Wallace & Gromit، یک سریال انگلیسی کمدی شامل سه انیمیشن کوتاه هستش که داستان ماجراجویی‌های باورنکردنی والاس و گرومیت هستش. در قسمت اول، یک روز دور از زمین، والاس و سگش گرومیت برای یافتن پنیر دست به هر کاری می‌زنند، آن‌ها می‌فهمند که ماه از مقدار زیادی پنیر ساخته شده، پس با هم دست به کار می‌شوند و در زیرزمین خانه‌شون یک راکت پیشرفته برای سفر به ماه می‌سازن. در قسمت دوم، شلوار عوضی، والاس برای گرومیت یک قلاده ساده به مناسبت تولدش خریده که زیاد برای او خوشایند نیست. اما بعدش هدیه‌ای دریافت می‌کنه که یه شلوار روباتیکی مکانیکی هستش که برای راحت راه رفتن طراحی شده ولی واسشون دردسرساز می‌شه. در قسمت سوم، لباس پشمی، والاس و گرومیت ناگهان متوجه اتفاقات عجیبی می‌شوند و می‌فهمند که گوسفندان به طور عجیبی ناپدید می‌شوند و این دو سعی می‌کنند تا معما رو حل کنند. زبان اصلی این مجموعه انیمیشن انگلیسی هست اما شما در آفرینک می‌تونید اون‌ها رو با دوبله فارسی ببینید.

شخصیت‌های مجموعه انیمیشن  Wallace & Gromit

والاس شخصیت اصلی داستان، مهربون، شوخ، عاشق پنیر و مخترع هستش و در موارد ضروری از نبوغش برای ساخت چیزهای جدید استفاده می‌کنه. او در بعضی موارد شجاع هستش و رفتار قهرمانانه از خودش نشون می‌ده مثل وقتی که لیدی تتینگتون رو از تهدیدات ویکتور کوارترمین نجات می‌ده. او در بعضی موارد رومانتیک می‌شه، مثلا در قسمت دوم عاشق وندولن رامزباتم می‌شه ولی وقتی می‌فهمه که او از پنیر بدش می‌آید از عشقش صرف نظر می‌کنه. او ساده و در بیشتر موارد بیش از اندازه خوش‌بین هستش ولی در بعضی موارد خیلی مغرور می‌شه. گرومیت سگ خانگی و بهترین دوست والاس، بسیار حساس، مهربون، باهوش و وفادار هستش. او صحبت نمی‌کنه و تنها با تغییر حالت صورتش و حرکات بدنش منظورش رو خیلی واضح بیان می‌کنه. او در بعضی موارد مغز متفکر گروه می‌شه و جون والاس رو از مصیبت‌هایی که توش گیر افتاده، نجات می‌ده. او از روزنامه خوندن، بافتن بافتنی، آشپزی کردن و خوردن کورن فلیک خوشش می‌آید. پرستون، یه ربات به شکل سگ، برای کمک کردن، طراحی شده ولی محصول نهایی تبدیل به شخصیت منفی در قسمت لباس پشمی می‌شه. شاون گوسفند برای اولین بار در لباس پشمی ظاهر می‌شه و از گله جدا می‌شه و والاس و گرومیت او رو برمی‌گردونند و یه لباس پشمی تنش می‌کنند.

این مجموعه انیمیشن چند جایزه بین‌المللی رو برنده شده، مثل: اسکار بهترین انیمیشن کوتاه در سال 1994 و اسکار بهترین انیمیشن کوتاه در سال 1996.