آفرینک
X

زیبای خفته Sleeping Beauty (1959)

زیبای خفته Sleeping Beauty

هنر شمشیرزنی آنلاین؛ مقیاس ترتیبی، داستان افرادی است که وارد یک بازی رایانه­ای می­شوند ولی دیگر نمی­توانند از آن بازی خارج شوند. دنیای مجازی به دنیای واقعی تبدیل می­شود. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.3 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی زیبای خفته

زیبای خفته (Sleeping Beauty) داستان پادشاه و ملکه زیبایی است که پس از سال­ها انتظار، صاحب فرزندی می­شوند. پادشاه به مناسبت تولد این پرنسس کوچولو، جشن بزرگی تدارک می­بیند. همه میهمانان وارد می­شوند و تولد پرنسس را شادباش می­گویند. ناگهان در میان جشن، جادوگر بدجنس از راه می­رسد. وای خدای من یعنی چه می­خواهد؟

جادوگر بدجنس بسیار ناراحت است که چرا شاه و ملکه از او برای شرکت در مراسم جشن دعوت نکرده­اند. واقعاً که چه پرتوقع! معلوم است که هیچکس دوست ندارد در جشن تولد فرزندش، یک جادوگر بدجنس را به میهمانی دعوت کند. جادوگر به جای هدیه تولد، پرنسس کوچک را جادو می­کند و می­گوید که انگشت پرنسس در جشن تولد شانزده سالگی­اش با ماشین نخریسی بریده خواهد شد و سپس خواهد مرد. پادشاه و ملکه و همه حاضران فریاد می­زنند و از جادوگر می­خواهند که این کار را نکند. ولی اثری ندارد.

فرشته­های مهربان فلورا، فونا و مریونر که در قصر خدمت می­کنند در جشن حضور دارند و شاهد این ماجرا هستند. آن­ها سعی در از بین برن جادوی جادوگر بدجنس دارند. ولی جادوی آن­ها خیلی کمتر از جادوگر بدجنس است. آن­ها فقط توان انجام امور درست و نیک را دارند. فرشته­های مهربان آرزو می­کنند که پرنسس در روز جشن تولدش و پس از بریدن دستش، نمیرد. بلکه به خواب عمیقی فرو رود و اگر عشق واقعی در زندگی او باشد و کسی او را از ته قلبش دوست داشته باشد، پرنسس دوباره زنده شود و جادوی جادوگر، بی‌اثر شود. همه برای محافظت از پرنسس زیبا، دست­به­کار می­شوند. به دستور پادشاه تمامی چرخ‌های ریسندگی از قلمرو او جمع می­شود تا دست پرنسس هرگز بریده نشود.

فرشته­های مهربان هم تصمیم می­گیرند تا زمان تولد شانزده سالگی پرنسس، او را به یک روستا برده و مثل یک دختر معمولی از او نگهداری کنند تا دست جادوگر به او نرسد. سپس زمانی که پرنسس شانزده ساله شد و جادو بی­اثر گشت، به قصر برگردند. فرشته‌های مهربان به پرنسس نمی­گویند که او یک شاهزاده است و از او می­خواهند با هیچ غریبه‌ای صحبت نکند. همه این­ها برای محافظت از پرنسس در مقابل جادوگر بدجنس است. به نظر شما جادوگر پیروز می­شود و جادویش اثر می­کند یا اینکه پرنسس نجات پیدا می­کند و جشن تولد شانزده سالگی را به سلامت می­گذراند؟

این انیمیشن مشهور و زیبا توسط کلاید گرونیمی (Clyde Geronimi) کارگردانی و در سال 1959 ساخته شده است. این اثر زیبا را در آفرینک تماشا کنید و لذت ببرید و اگر به ماجرای پرنسس‌ها علاقمندید، پرنسس قو The Swan Princess را هم در آفرینک ببینید.

شعار تبلیغاتی زیبای خفته Sleeping Beauty

این فیلم رو با کسی که دوستش داری، ببین.