شاهزاده مونونوکه Princess Mononoke (1997)

شاهزاده مونونوکه Princess Mononoke

داستان انیمیشن شاهزاده مونونوکه Princess Mononoke در دوره تاریخی موروماچی اتفاق افتاده. خبر می‌رسه که تو جنگل اتفاقی افتاده و بعد متوجه می‌شن که ق ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • ژاپن
  • 8.4 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 18+ سال

معرفی شاهزاده مونونوکه

داستان انیمیشن شاهزاده مونونوکه Princess Mononoke در دوره تاریخی موروماچی اتفاق افتاده. خبر می‌رسه که تو جنگل اتفاقی افتاده و بعد متوجه می‌شن که قراره روستای امیشی مورد حمله اهریمن قرار بگیره. آخرین شاهزاده امیشی، آشیتاکا، قبل از اینکه به روستا برسه، نابودش می‌کنه. اما قبل از آن دستش توسط او مبتلا به طلسمی کشنده می‌شه. خیلی زود مشخص می‌شه این گراز از اول شیطانی نبوده، بلکه همه‌چیز زیر سر گلوله‌‌ای است که در بدنش پیدا می‌کنند. زن خردمند روستایی به آشیتاکا می‌گه که شاید بتونه درمان رو در سرزمین‌های غربی پیدا کنه ولی دیگه هیچ‌وقت نمی‌تونه به سرزمین مادریش برگرده.

اگرچه این بیماری آشیکاتا را در نهایت می‌کشه، اما تا آن زمان این نفرین او رو اونقدر قوی کرده که تیرهاش اعضای بدن هرکسی را که در مورد هدف قرار بگیرند قطع می‌کنه. او در راهش مزارعی رو می‌بینه که مورد غارت مزدوران قرار گرفتن. آن‌ها او رو می‌بینند و دنبالش می‌کنند ولی او می‌تونه فرار کنه. او برای خرید غذا داخل روستا می‌ره و با راهبی آشنا می‌شه. آشیتاکا ماجرای زخمی شدنشو برای راهب تعریف می‌کنه و راهب می‌گه روح جنگل بالای کوه‌ها زندگی می‌کنه. در این میان خانم ایبوشی که داره با افرادش سنگ آهنی رو جابه‌جا می‌کنه مورد حمله مورو، یه گرگ غول‌پیکر، قرار می‌گیره و می‌تونه با شلیک توپ اونو زخمی کنه. آشیتاکا کنار رودخونه مورو رو با دختری، شاهزاده مونونوکه، می‌بینه ولی جوابی ازشون نمی‌شنوه. بعد ارواح درختان رو می‌بینه و ازشون اجازه می‌خواد تا بتونه از جنگل عبور کنه. او می‌تونه به سلامت به دژ خانم ایبوشی برسه.

تا اینجا آشیتاکا داره برای نجات جونش به سمت غرب می‌ره. آیا آشیتاکا می‌تونه از این طلسم مهلک نجات پیدا کنه؟ خودتون انیمیشن زیبای شاهزاده مونونوکه رو ببینید و از دیدن این انیمیشن زیبا و هیجان‌انگیز لذت ببرید. اصلی‌ترین شخصیت‌های انیمیشن شاهزاده مونونوکه، آشیتاکا، لیدی ایبوشی، گونزا، مورو و اوکوتو ناشی هستند. در صورتی که از انیمیشن شاهزاده مونونوکه خوشتون اومده، انیمیشن قلعه‌ای در آسمان رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزئیات ساخت انیمیشن شاهزاده مونونوکه Princess Mononoke

یک انیمیشن فانتزی، تاریخی و حماسی محصول سال 1997 کشور ژاپن است. کارگردان این اثر هایائو میازاکی و کمپانی استودیو جیبلی و کمپانی توهو به ترتیب وظیفه تولید و توزیع این انیمیشن را به عهده داشتند.