آفرینک
X

روی ماه Over The Moon (2020)

روی ماه Over The Moon

انیمیشن روی ماه Over The Moon داستان دختری به نام فی فی است که یک موشک می‌سازد تا به ماه سفر کند و الهه ماه را ببیند! ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • چین
 • 6.3 امتیاز
 • 2+ ساعت
 • دوبله
 • 6+ سال
 • FHD

معرفی روی ماه

فی‌فی، دختر کوچولوی بامزه‌ای است که همراه با پدر و مادرش، یک رستوران کوچک محلی در یکی از روستاهای چین دارند و خوشمزه‌ترین شیرینی‌های ماه را می‌پزند و هر سال، فستیوال قشنگ ماه را هم با بقیه مردم روستا، جشن می‌گیرند. در شب فستیوال، مادر فی‌فی، برای او افسانه جادویی ماه را تعریف می‌کنند: یک زن زیبای جوان، بدون اینکه بداند یک معجون جادویی می‌نوشد و با نوشیدن آن معجون، به الهه ماه تبدیل شده، به ماه می‌رود و در آن‌جا، تا ابد منتظر یار خود می‌ماند. این افسانه، ملکه ذهن فی فی کوچولو می‌شود. در انیمیشن سینمایی روی ماه با دوبله فارسی، فی فی قصد دارد تا به خانواده خود ثابت کند که این افسانه واقعی بوده و برای پیداکردن الهه افسانه‌ای؛ به ماه سفر می‌کند! 

خلاصه داستان کارتون سینمایی روی ماه

چند سال بعد از درگذشت مادر فی‌فی، پدر او با یک خانم جوان آشنا می‌شود که یک پسر 8 ساله به اسم «چین» دارد. فی‌فی نوجوان، اصلا نمی‌تواند ازدواج مجدد پدرش را قبول کند. حالا که چند سال گذشته، فی‌فی هنوز هم به افسانه ماه باور دارد و برای اینکه به پدرش ثابت کند که عشق واقعی جاودان و ابدی است، تصمیم می‌گیرد همراه با آخرین هدیه مادرش، یک خرگوش کوچک سفید و گرد یعنی «بانجی»، به ماه برود! کار سختی است، نه؟ اما فی‌فی تصمیم خود را گرفته و با محاسبات دقیق، موشک خود را می‌سازد و همراه با بانجی، خرگوش کوچک‌اش، به سمت ماه می‌رود. اما وسط مسیر، یکدفعه موشک از کار می‌ایستد و صدای جیغ چین می‌آید! فی‌فی حسابی عصبانی می‌شود، اما اتفاق عجیب‌تری می‌افتد. موشک کاملا خاموش شده، به‌صورت جادویی به سمت ماه می‌رود و بچه‌ها واقعا با الهه ماه، ملاقات می‌کنند! 

جزئیات جالب انیمیشن Over The Moon برای بچه‌ها

برای کودکانی که عاشق انواع ماجراجویی‌های جذاب و عجیب هستند، تماشا انیمیشن بر روی ماه با همه اتفاقات عجیب و غریب‌اش، فوق‌العاده خواهد بود. داستان کاراکترهای اصلی از یک روستای کوچک آغاز شده و تا قلب فضا و البته تلاش برای برگشتن به زمین، ادامه پیدا می‌کند. جزئیات فوق‌العاده طراحی کارتون، صداگذاری‌های عالی و البته نشان‌دادن آداب و رسوم جوامع دیگر در یک انیمیشن فانتزی و موزیکال، همه دست به‌دست هم داده‌اند که با یک کارتون بی‌نظیر مواجه شویم. البته با وجود استقبال زیاد مخاطبین از قسمت 1 کارتون روی ماه ، تا سال 2023 خبری از ساخت انیمیشن روی ماه 2 نشده‌است.
داستان این کارتون، به‌شدت جذاب و سرگرم‌کننده است و بدون شک، کودکان شما اصلا گذر زمان را احساس نخواهند کرد. خوشبختانه همراه با تمام مشخصه‌های جذاب و بچگانه، پیام‌های بسیار مهم و ارزشمندی در این کارتون وجود دارند که می‌توانید بعد از تمام‌شدن انیمیشن روی ماه، با بچه‌ها درباره آن پیام‌ها صحبت کنید. بنابراین بهتر است با تماشا انیمیشن Over The Moon با دوبله فارسی کامل ، فرصت درک جزئیات مهم داستان را در اختیار بچه‌ها بگذارید. 

تماشا کارتون روی ماه چه نکات مثبتی به بچه ها یاد می‌دهد؟

تماشا انیمیشن روی ماه برای بچه‌های 6 ساله و بزرگتر مناسب است. مهم‌ترین پیام‌های آموزنده کارتون روی ماه شامل این موارد است:

 • مواجه‌شدن با غم از دست دادن یکی از والدین؛

 • پذیرفتن شرایط جدید و سازگار شدن با تغییرهای زندگی؛

 • بررسی افسانه‌ها و داستان‌های خیالی؛

 • آشنا شدن با جوامع جدید و رسوم آن‌ها.

در این کارتون، بچه‌ها می‌بینند که شخصیت اصلی یعنی فی‌فی، مادر خودش را از دست داده و این موضوع، تمام زندگی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بدون شک، این اتفاق برای هیچ بچه‌ای آسان نخواهد بود و هر کدام از بچه‌ها، به یک روش خاص برای مواجه‌شدن با این اندوه، نیاز دارند. می‌توانید از این بخش کمک گرفته و درباره نبودن یکی از والدین، درگذشت افراد خانواده و یا حتی مهاجرت دوستان از شهر یا کشور، با کودکان صحبت کنید. به آن‌ها بگویید که «تغییر»، یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی است و باید از همین الان، نحوه سازگار شدن با این شرایط جدید را یاد بگیرند.
در ادامه نیز فی‌فی همراه با بانجی و چین، وارد ماه شده و بخش فانتزی داستان شروع می‌شود. در این بخش، کاراکتر اصلی کم‌کم متوجه می‌شود که قلب انسان‌ها، توانایی پذیرفتن احساسات تازه را هم دارد و می‌تواند با آدم‌های جدید هم اتفاقات و لحظه‌های خوب را تجربه کند. این موضوع، برای بچه‌هایی که قرار است صاحب خواهر یا برادر کوچک‌تر شوند یا به دلایل مختلفی، خانواده آن‌ها قرار است با تغییرات اساسی مواجه شود، بسیار مهم و آموزنده خواهد بود. می‌توانید با کمک‌گرفتن از داستان فی‌فی و پذیرفتن ارتباط جدید او با چین و مادرش، فرزندان خود را برای پذیرفتن افراد تازه به زندگی‌شان، آماده کنید.
علاوه بر این بچه‌ها با تماشا کارتون روی ماه ، با فرهنگ‌های جدیدی هم آشنا می‌شوند و می‌توانید درباره آداب و رسوم خاص روستا و شهر خود یا درباره رسوم باستانی ایران و دیگر کشورهای دور و نزدیک، با آن‌ها حرف بزنید.

تماشا و دانلود رایگان انیمیشن روی ماه با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون روی ماه با دوبله فارسی کامل به‌صورت کاملا رایگان و آنلاین وجود دارد. امکان دانلود انیمیشن Over The Moon با دوبله فارسی کامل هم از اپلیکیشن آفرینک فراهم شده است. بهتر است این کارتون را در یک تعطیلات آرام و زیبا، با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از ماجرای عجیب و شیرین فی‌فی و سفر او به ماه برای دیدن الهه افسانه‌ای، لذت ببرید.

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن روی ماه لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن کتاب زندگی و انیمیشن کوکو را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.