آفرینک
X

دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا Doraemon the Movie : Nobita's New Dinosaur (2020)

دورامون Doraemon the Movie

انیمیشن دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا Doraemon the Movie : Nobita's New Dinosaurs درباره ماجراجویی نوبیتا در موزه است که با یک اتفاق مهیج همراه خواهد شد! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ژاپن
  • 7.0 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 5+ سال
  • HD

معرفی دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا

نوبیتا همراه با دوستان خود، به یک موزه حیات‌وحش رفته بودند و همه اتفاقات مهیج انیمیشن دایناسورهای جدید نوبیتا از همان لحظه آغاز می‌شوند! می‌پرسید چرا؟ الان به شما می‌گوییم! نوبیتا در موزه و در کنار فسیل‌های باستانی، یک تخم دایناسور پیدا می‌کند و آن را برمی‌دارد. با کمی مراقبت از تخم، دو دایناسور از آن خارج می‌شوند که گونه‌های کاملا جدیدی هستند. البته که نوبیتا اصلا نگران نمی‌شود و تصمیم می‌گیرد که دایناسورهای خود را به‌صورت مخفیانه در خانه نگهداری کند. احتمالا همان‌طور که شما هم می‌دانید، این کار اصلا امکان‌پذیر نیست! حالا اگر دقیقا می‌خواهید بدانید که این بار نوبیتا و دورامون باید چه کارهایی انجام دهند، هر چه سریع‌تر تماشا کارتون سینمایی دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا با دوبله فارسی را همراه با بچه‌ها شروع کنید!

خلاصه داستان انیمه دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا

با همه تلاش‌های نوبیتا برای پنهان‌کردن دایناسورها، او در انجام این کار موفق نمی‌شود و همه از وجود دایناسورها باخبر می‌شوند. به‌همین خاطر، نوبیتا همراه با دورامون و البته پتوی جادویی او، دایناسورها را به دوره ماقبل تاریخ و درست به زمان قبل از انقراض‌شان می‌برند تا آن‌ها در کنار بقیه دایناسورهای نژاد خودشان زندگی کنند. هر چند که با کمی حواس‌پرتی، یک نفر دیگر هم همراه نوبیتا، دورامون و دایناسورها به این دوره آمده است و قصد دارد دایناسورها را برای خود بردارد!

بچه‌ها با تماشا انیمه Nobita's New Dinosaurs با دوبله فارسی چه نکات مثبتی می‌آموزند؟

کارتون دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا ، یکی از جدیدترین انیمیشن‌های این سری است که با حضور دورامون جادویی، ساخته شده است. دورامون یک گربه عجیب است که با توانایی‌های بازگرداندن زمان، می‌تواند شرایط را برای دوست خود یعنی نوبیتا، تغییر دهد و به او کمک کند تا به اهداف مختلف‌اش برسد. در انیمیشن با من بمان دورامون 1 ، دورامون با توانایی‌های جادویی خود توانست نوبیتا را از گم‌شدن در زمان نجات دهد و حالا در انیمه دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا ، یک بار دیگر از قدرت‌های عجیب و اسرارآمیز خود استفاده می‌کند.
ترکیب المان‌های جادویی و تخیلی همراه با شرح تاریخچه‌ای از دایناسورها، باعث شده که این کارتون در عین سرگرمی، نکات مهم و آموزنده‌ای هم برای بچه‌ها داشته باشد. پس از اتمام این انیمیشن، می‌توانید با بچه‌ها درباره موارد مهم زیرگفت‌وگو کرده و نکات مثبتی به فرزندان خود بیاموزید:

بررسی تفاوت اشیا عمومی و خصوصی

یکی از اولین مواردی که در برنامه کودک دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا رخ می‌دهد، برداشتن تخم دایناسورها از موزه توسط نوبیتا است. درباره این بخش با کودکان حرف بزنید و نظرشان را راجع به این کار نوبیتا بپرسید.
پس از شنیدن پاسخ کودکان، درباره تفاوت وسایل عمومی و خصوصی با هم صبحت کنید. به بچه‌ها بگویید که اشیا موجود در موزه، عمومی هستند، یعنی همه می‌توانند آن‌ها را تماشا کرده و از دیدن آن اشیا باستانی و ارزشمند، لذت ببرند. هرچند که این اشیا به هیچ‌کس تعلق ندارند و کسی نمی‌تواند این وسایل باارزش را برای استفاده شخصی خود، بردارد. درصورتی‌که فرزندان شما کم‌سن‌وسال هستند، این موارد را درباره انواع وسایل موجود در خانه هم مثال بزنید و تفاوت وسایل خصوصی و عمومی را کاملا برای بچه‌ها شرح دهید.

آشنایی با دایناسورها و تاریخچه آن‌ها

با وجود داستان جادویی و خیالی کارتون Nobita's New Dinosaur ، بچه‌ها در این انیمه با دایناسورها، تاریخ زندگی و البته انقراض آن‌ها، آشنا می‌شوند. از این بخش استفاده کرده و کمی بیشتر درباره این موجودات کهن و تاریخی، حرف بزنید. در حین مکالمه خود، تصاویر انواع دایناسورها را به بچه‌ها نشان دهید و حتی می‌توانید منابع دیگری مثل انواع کتاب‌های علمی یا داستانی در این حوزه را برای بچه‌ها تهیه کنید.

بررسی مهارت‌های اولیه اجتماعی

از بچه‌ها بپرسید که چرا همه این اتفاقات برای نوبیتا و دورامون رخ دادند و کدام کار نوبیتا، باعث چنین ماجراهایی شد؟
پس‌از شنیدن پاسخ کودکان، درباره قوانین حضور در اجتماع و محیط‌های مختلف مثل موزه، رستوران، بازار و حتی انواع محیط‌های رسمی مثل مدرسه یا مهدکودک، با بچه‌ها گفت‌وگو کنید. رفتارهای درست و غلط را با هم بررسی کرده و چند قانون کلی برای اوقاتی که بیرون از خانه هستید، تعیین نمایید.

والدین پیش از پخش کارتون دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا باید این موارد را به خاطر بسپارند

  • حضور موجودات نسبتا ترسناک یعنی دایناسورها و تلاش یک کاراکتر منفی برای دزدیدن دایناسورهای نوبیتا، باعث شده که تماشا انیمه Nobita's New Dinosaur برای کودکان 5 ساله و بزرگ‌تر، مناسب باشد.

  • با توجه به ماجراهای ابتدای این کارتون، می‌توانید درباره بلوف‌زدن نوبیتا، دروغ‌گفتن به دیگران و عواقب منفی انجام چنین رفتارهایی، با کودکان حرف بزنید.

  • انواع وسایل و محصولات با تصاویر نوبیتا و دورامون در بازار عرضه شده‌اند که احتمالا کودکان پس از تماشای این عنوان، به خرید آن‌ها ترغیب می‌شوند.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا با دوبله فارسی در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمه سینمایی دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا با دوبله فارسی کامل وجود دارد. می‌توانید این انیمه را رایگان و به‌صورت آنلاین برای کودکان پخش کنید. علاوه‌بر تماشای آنلاین، امکان دانلود کارتون دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، می‌توانید این کارتون را با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های نوبیتا در دوران ماقبل تاریخ، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن دورامون : دایناسورهای جدید نوبیتا لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن لوئیس و دوستان فضایی و انیمیشن دایناسور خوب را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.