آفرینک
X

میون : نگهبان ماه Mune : Guardian of the Moon (2014)

میون Mune

انیمیشن میون : نگهبان ماه Mune : Guardian of the Moon درباره ماجراهایی است که میون، سوهون و گلیم، در مسیر نجات‌دادن خورشید، باید پشت سر بگذارند. ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • فرانسه
 • 7.1 امتیاز
 • 1+ ساعت
 • دوبله
 • 8+ سال
 • FHD

معرفی میون : نگهبان ماه

خورشید و ماه، همیشه با یک روتین دقیق و کامل، در کنار هم حرکت می‌کنند و در یک دنیای خیالی و دوردست، این همکاری دقیق و زیبا، با کمک نگهبانان انجام می‌شود. چه نگهبان‌هایی؟ نگهبان‌های خورشید و ماه. در واقع در این دنیای زیبا و عجیب، ماه و خورشید، هر کدام نگهبان اختصاصی خود را دارد که نسل به نسل، در یک مراسم زیبا و خاص، انتخاب می‌شوند و همه ماجراها از لحظه‌ای آغاز می‌شود که در جشن انتخاب نگهبان‌های جدید، نگهبان حرفه‌ای و آموزش دیده برای محافظت از ماه، تایید نشده و کاملا ناگهانی، میون کوچک که در جایگاه تماشاگران نشسته، برای نگهبانی از ماه و انجام این وظیفه سخت و پیچیده، انتخاب می‌شود. ماجراهای این کارتون جذاب که با اسم میون : نگهبان شب هم در ایران مشهور شده است، با این اتفاق شروع خواهد شد. اما آیا میون موفق می‌شود؟ برای پاسخ به این سوال باید با فرزند خود به تماشا انیمیشن میون : نگهبان ماه بنشینید!

داستان انیمیشن سینمایی میون : نگهبان ماه

میون، کاملا ناگهانی و وقتی که برای تماشای مراسم انتخاب نگهبانان جدید رفته بود، برای وظیفه مهم و سخت نگهبانی از ماه، انتخاب می‌شود. او که هیچ تجربه و آموزشی برای این کار ندیده است، در همان روز اول، شب را به اشتباه، زودتر از همیشه شروع می‌کند. نگهبان جدید خورشید یعنی سوهون، تصمیم می‌گیرد که برای کمک به میون، پست خود را ترک کند و خورشید برای چند دقیقه، بدون نگهبان باقی می‌ماند و همین فرصت کوتاه، باعث می‌شود که یک نیروی منفی، خورشید را بدزدد. میون و سوهو که حسابی دستپاچه شده‌اند، باید بتوانند هر چه زودتر کار خود را شروع کرده و با کمک دوست جدیدشان یعنی گلیم، خورشید را پیدا کرده و آن را برگردانند، وگرنه تاریکی و سیاهی، تمام سیاره آن‌ها را برای همیشه نابود می‌کند.

جزئیات مهم و جالب کارتون میون : نگهبان ماه با دوبله فارسی

کارتون فوق‌العاده جذاب میون : نگهبان شب، طراحی فوق‌العاده‌ای از تمام بخش‌های یک سیاره جدید و دوردست را دارد. این کارتون با تمرکز بر ایجاد تعادل و توازن، داستانی جذاب برای مخاطبان کم سن و سال خود روایت می‌کند و با هنرمندی تمام، باعث شده که مخاطبان بزرگسال هم از دنبال کردن ماجراهای کاراکترهای اصلی لذت ببرند.
انیمیشن میون : نگهبان ماه اولین اثر الکساندر هبویان است و با معرفی شخصیت‌های جدید روز و شب، یک دنیای فانتزی، جذاب و دوست‌داشتنی، برای بچه‌ها ساخته است. طرفداران این کارتون هم‌چنان منتظر ساخت انیمیشن میون نگهبان ماه 2 هستند، هرچند تا سال 2022، هیچ خبری مبنی بر ساخت قسمت دوم این کارتون، منتشر نشده است.
پیشنهاد می‌کنیم که انیمیشن Mune : Guardian of the Moon را با دوبله فارسی همراه با بچه‌ها تماشا کنید و پس از آن، درباره جزئیات خاص و نکات مهم و مثبت انیمیشن نگهبان ماه با کودکان حرف بزنید.

نکات مثبت انیمیشن : Mune : The Guardian of the Moon

تماشا این انیمیشن ماجراجویانه و جذاب برای بچه‌های بالاتر از 8 سال کاملا مناسب است و بچه‌ها در این محدوده سنی، به‌خوبی می‌توانند روند داستان را دنبال کنند. مهم‌ترین پیام‌های مثبت کارتون میون : نگهبان ماه شامل موارد زیر است:

 • مسئولیت‌پذیری و تلاش برای انجام وظایف خود به بهترین شکل ممکن؛

 • کمک به هم و همکاری با یکدیگر برای رسیدن به اهداف؛

 • اهمیت وجود توازن و تعادل در همه بخش‌های کوچک و بزرگ زندگی؛

 • توانایی‌های یکسان شخصیت‌های دختر و پسر برای انجام ماموریت‌های مختلف؛

 • بررسی تاثیر حضور خورشید بر حیات سیاره.

بچه‌ها با تماشا انیمیشن Mune : The Guardian of the Moon با چند نکته مهم و واقعی، آشنا می‌شوند. پیش از هرچیزی، آن‌ها متوجه می‌شوند که نبود خورشید و عدم تابش آن، می‌تواند حیات سیاره را به‌کلی از بین ببرد. می‌توانید با استفاده از این بخش، درباره اهمیت خورشید در زندگی تمام جانداران از گیاهان گرفته تا انسان‌ها، با کودکان حرف بزنید. علاوه برآن، می‌توانید درباره دلیل ایجاد شب و روز هم با بچه‌ها گفت‌وگو کرده و با کمک این کارتون، فرزندان خود را به یادگیری اطلاعات تازه از نجوم، فضا و سیاره‌های مختلف، علاقه‌مند کنید.
از سوی دیگر بچه‌ها می‌بینند که کاراکتر اصلی یعنی میون، به دلیل عدم تمرین کافی و نداشتن آمادگی، هیچ علاقه‌ای به پذیرش وظیفه نگهبانی ندارد و به همین خاطر، در همان روز اول با یک اشتباه ظاهرا ساده، یک مشکل بزرگ ایجاد می‌کند. در این بخش هم می‌توانید با توجه به رفتار و روحیات فرزند خود، درباره مسئولیت‌پذیری، آماده‌سازی خود برای انجام کارهای مختلف و یادگیری مهارت‌های متنوع برای موفقیت در بخش‌های مختلف زندگی، با آن‌ها صحبت کنید.
بچه‌ها با تماشا این کارتون به‌خوبی درک می‌کنند که همه چیزهای به‌ظاهر متضاد، به وجود همدیگر نیاز دارند. برای داشتن روز، باید شب وجود داشته باشد و این توازن و تعادل، برای همه قسمت‌های زندگی، حیاتی است.

تماشا و دانلود کارتون میون : نگهبان ماه با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن Mune : Guardian of the Moon با دوبله فارسی کامل فراهم شده است و می‌توانید این کارتون جذاب را به‌صورت آنلاین و رایگان، برای کودکان پخش کنید. علاوه بر پخش آنلاین، امکان دانلود انیمیشن میون : نگهبان شب با دوبله فارسی کامل هم از اپلیکیشن آفرینک وجود دارد. می‌توانید پس از دانلود، این انیمیشن مهیج، سرگرم‌کننده و آموزنده را به‌صورت آفلاین، با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و وارد دنیای تخیلی نگهبانان شب و روز شوید.

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن : میون نگهبان ماه لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن هیولای دریا و انیمیشن افسون را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.