آفرینک
X

سریال ایواجو Iwájú (2024)

ایواجو Iwájú

کارتون ایواجو Iwaju 2024 درباره تولا کوچولو است که به دلیل کار پدرش، وارد یک ماجرای عجیب و دردسرساز می‌شود! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.2 امتیاز
  • دوبله
  • 8+ سال

فصل 1 سریال ایواجو

معرفی سریال ایواجو

کارتون ایواجو که با اسم « آینده » هم در ایران ترجمه شده است، داستانی جذاب از دنیای آینده یک کشور پیشرفته را نشان می‌دهد. نقش اصلی این کارتون یعنی تولا ، دختر باهوش و دوست‌داشتنی 10 ساله‌ای است که همراه با پدر ثروتمند خود، زندگی می‌کند. شغل پدر تولا باعث شده که او در اغلب موارد، در کنار دخترش حضور نداشته باشد. به همین خاطر، او سعی دارد که یک ابزار مدرن و یک ربات کارآمد طراحی کند تا از کودکان در شرایط خطرناک، محافظت کند. او در تولد ده سالگی تولا، نمونه اولیه‌ای از این ربات را به تولا هدیه می‌دهد. دختر کوچولو در نبود پدر خود، قرار است با اتفاقات عجیب و کمی استرس‌زا مواجه شود و اگر دقیقا نمی‌دانید که منظور ما چیست؛ باید هر چه زودتر تماشا قسمت اول کارتون ایواجو با دوبله فارسی کامل را همراه با بچه‌ها شروع کنید.

خلاصه سریال ایواجو درباره چیست؟

تولا با دوست صمیمی خود یعنی کول، هر روز به کشف دنیای اطراف خود می‌پردازند تا اینکه اتفاقات عجیبی آغاز می‌شوند. یک نفر یا یک گروه، سعی دارد که تولا را از خانواده‌اش دور کند، او را حبس کرده و برای رسیدن به اهداف خود، پدر تولا را تحت فشار بگذارد. ماجرا لحظه‌به‌لحظه و در هر قسمت از فصل 1 سریال ایواجو، عجیب‌تر هم خواهد شد. حالا اگر دوست دارید از ادامه ماجرا باخبر شوید، باید قسمت 1 کارتون Iwaju در فصل اول را تماشا کنید!

بچه‌ها با تماشا انیمیشن سریالی ایواجو چه نکات مثبتی یاد می‌گیرند؟

سریال ایواجو یکی از بهترین و جذاب‌ترین گزینه‌ها برای یک دورهمی خانوادگی با بچه‌ها است. این کارتون، داستانی کاملا جدید و اورجینال دارد و بچه‌ها را با خود وارد یک فضای کاملا مدرن و تازه خواهد کرد. همه قسمت‌های این کارتون، ماجراهای مهیج و پرکششی برای کودکان خواهد داشت که می‌توانید با کمک آن‌ها، مکالمات سازنده و موثری با بچه‌ها داشته باشید.
برخی از مهم‌ترین پیام‌های مثبت کارتون کامل ایواجو شامل موارد زیر هستند:

رفتار محترمانه با دیگر اعضای جامعه

از اولین اپیزود تا قسمت آخر کارتون Iwaju در فصل اول ، کودکان به خوبی رفتارهای مثبت تولا در برابر دیگر افراد جامعه را می‌بینند. این کاراکتر، خانواده ثروتمندی دارد و با وجود این شرایط، هیچ احساس برتری نسبت به دیگران ندارد. دوست صمیمی تولا یعنی کول، شرایط متفاوتی با او داشته و این تفاوت‌ها، هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها ایجاد نمی‌کند.
با اشاره به این موارد، به کودکان یاد بدهید که طبیعی‌ترین مشخصه یک جامعه، متفاوت‌بودن اعضای آن است. شرایط اقتصادی، فرهنگی یا حتی نژادی، معمولا در افراد مختلف یک شهر یا کشور، متفاوت خواهد بود. با وجود این، هیچ‌کس نباید اجازه دهد که این تفاوت‌ها، بین افراد مختلف فاصله ایجاد کند، باعث خودبرتربینی طبقات بالاتر جامعه شده و احساس ناکافی‌بودن به بقیه بدهد. آموزش این موضوع به بچه‌ها در سنین کودکی، می‌تواند دید واضح، کامل و درستی از تعامل با دیگران، به آن‌ها بدهد.

آشنایی با کشورهای مختلف و فرهنگ آن‌ها

این کارتون درباره آینده کشور نیجریه است. بچه‌ها در این سریال به خوبی با شهر لاگوس آشنا می‌شوند و فرهنگ این شهر و کشور را می‌بینند. پس از آن می‌توانید درباره کشورهای مختلف، با کودکان حرف بزنید. متفاوت‌بودن نژاد و کشور کاراکترهای اصلی، فرصت فوق‌العاده‌ای است که بچه‌ها با دنیای واقعی آشنا شوند.
در قسمت 3 کارتون ایواجو ، تولا و دوستان او در شهر حضور پیدا می‌کنند و جزئیات بیشتری از فرهنگ مردم این کشور، به مخاطبان عرضه می‌شود. شما می‌توانید همراه با کودکان خود، تصاویر واقعی این کشور را در شرایط فعلی ببینید. با اشاره به فرهنگ و رسوم این شهر، بچه‌ها را با آداب و رسوم شهر محل زندگی‌تان آشنا کنید و از این بخش کمک گرفته تا اطلاعات عمومی فرزندان‌تان را افزایش دهید.

بررسی روش‌های مراقبت و محافظت از خود در شرایط خطرناک

در قسمت 4 سریال Iwaju ، تولا و دوستان او متوجه هویت واقعی مارمولک همراه تولا می‌شوند. آن‌ها می‌فهمند که این مارمولک، در واقع یک ربات فوق‌العاده قوی است که برای محافظت از تولا، برنامه‌ریزی شده است. با بررسی ابعاد خیالی این موضوع، با بچه‌ها درباره احتمال وقوع خطرات مختلف و نحوه مراقبت از خود در خارج از خانه، حرف بزنید.
به بچه‌ها بیاموزید که چطور در محیط‌های مختلف مثل مدرسه، خیابان و بازار، مراقب خود باشند. در چه شرایطی باید از کمک به دیگران دست بکشند و با درنظرگرفتن تمام توصیه‌های پیشین شما، خود را به یک منطقه امن برسانند.

والدین پیش از پخش فصل اول کارتون Iwaju با دوبله فارسی برای کودکان، باید این نکات را به خاطر بسپارند

  • فضای پرتنش داستان و احتمال آسیب‌دیدن کاراکترهای اصلی باعث شده که تماشا کارتون ایواجو برای کودکان 8 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

  • در صورتی که احساس می‌کنید احتمال دورشدن کاراکتر اصلی از والدین خود، برای فرزندان شما تنش‌زا باشد، حتما در حین پخش کارتون کنار آن‌ها بمانید. به بچه‌ها اطمینان دهید که کنار آن‌ها هستید و همیشه از آن‌ها مراقبت می‌کنید.

  • بررسی ابزارهای مدرن و تکنولوژی‌های جذاب، ممکن است کودکان و نوجوانان را به استفاده بیشتر از ابزارهای مشابه ترغیب کند.

تماشا و دانلود کارتون ایواجو با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا آنلاین سریال کامل ایواجو با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه‌بر تماشا آنلاین، امکان دانلود کارتون Iwaju با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، این کارتون را می‌توانید با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده به‌صورت آفلاین تماشا کرده و از ماجراجویی‌های تولا و کول همراه با مارمولک عجیب تولا، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون ایواجو لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون آکادمی اسب های تک شاخ و کارتون پدرم شکارچی جایزه بگیر را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.