آفرینک
X

ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه The Lord of the Rings : The Return of the King (2003)

ارباب حلقه ها The Lord of the Rings

فیلم ارباب حلقه‌ها بازگشت پادشاه The Lord of the Rings: The Return of the King آخرین فیلم از سه‌گانه ارباب حلقه‌ها است. این قسمت با حرکت ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • 8.9 امتیاز
  • 3+ ساعت
  • دوبله
  • 18+ سال

معرفی ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه

فیلم ارباب حلقه‌ها بازگشت پادشاه The Lord of the Rings: The Return of the King آخرین فیلم از سه‌گانه ارباب حلقه‌ها است. این قسمت با حرکت گاندالف و پیپین به سمت شرق و شهر میناستریس در گندور آغاز می‌شه.

بعد از اینکه تئودن پادشاه روهان و ارتش سواره نظامش از گاندالف جدا می‌شن و به سمت وطن خودشون حرکت می‌کنن، گاندالف و پیپین هم به میناستریس می‌رن و با دنتور ارباب شهر ملاقات می‌کنن.

از حالات دنتور مشخصه که از دیدن گاندالف خوشحال نیست و برای مرگ فرزندش شوالیه بارومیر ناراحت هست. پیپین به نشانه قدردانی از فرزند از دست رفته دنتور بهش شمشیرش رو تقدیم می‌کنه و می‌گه که در خدمت ارباب دنتور و قلمرو گندور هست.

ابری سیاه از موردور در آسمان دیده می‌شه و به سرعت پخش می‌شه و آسمان میناستریس رو احاطه می‌کنه. در همین حال آراگورن که تئودن رو همراهی می‌کرد متوجه می‌شه که تئودون و سواران روهان دیرتر به میناستریس می‌رسن و تا اون موقع امکان حمله موردور به گندور وجود داره، به همین خاطر تصمیم می‌گیره از گذرگاه افسانه‌ای مردگان عبور کنه تا به موقع به شهر میناستریس برسه.

آراگورن با همراهی لگولاس و گیملی از گذرگاه عبور می‌کنه و در راه به ارتش بزرگی از مردگان برخورد می‌کنه و از اونها می‌خواد در جنگ علیه موردور به همراهش شرکت کنن، مردگان قبول می‌کنن و تحت فرمان آراگورن قرار می‌گیرن.

میناستریس در معرض حمله قریب الوقوع ارتش سایرون جادوگر سیاه قرار داره و دنتور ارباب شهر پسرش فارومیر رو برای مقابله با اورک‌ها به بیرون شهر می‌فرسته. فارومیر به شدت با دشمن مبارزه می‌کنه ولی حتی با کمک گاندالف هم سرانجام مجبور به عقب نشینی می‌شه و به شهر برمی‌گرده. فارومیر با تیر زهرآگین نزگول (سواران سیاه سایرون) زخمی می‌شه حالش بسیار وخیم می‌شه.

پدر فارومیر و ارباب شهر میناستریس دنتور با دیدن پسرش و با بالاگرفتن درگیری و جنگ در بیرون شهر به جنون مبتلا می‌شه و خودش رو با بدن نیمه جان پسرش در قلعه‌اش حبس می‌کنه و تصمیم به کشتن پسرش و خودش می‌گیره تا به این ترتیب نسل اربابان شهر میناستریس نابود بشه.

استحکامات شهر میناستریس توسط ارتش موردور در حال نابود شدن هستن و هرلحظه خطر نفوذ به شهر توسط دشمن وجود داره، در چنین موقعیتی سواران روهان خودشون رو به موقع می‌رسونن و به ارتش موردور حمله می‌کنن.

 شاه تئودن توسط کاپیتان سیاه فرمانده نزگول کشته می‌شه. اما در مبارزه‌ای دلیرانه کاپیتان سیاه توسط پرنسس ائوین و مری هلاک می‌شه اما خود ائوین هم به شدت زخمی می‌شه.

در همین حال آراگورن از طریق رود آندوین با کشتی‌های سیاه که با کمک ارتش مردگان از دشمن به غنیمت گرفته از راه می‌رسه. اتفاقات عجیب و خطرناکی در انتظار آراگورن هستند. پیشنهاد می‌کنم خودتون فیلم را ببینید تا هم از دیدن تصاویر زیبا و صحنه‌های هنرمندانه فیلم «ارباب حلقه‌ها بازگشت پادشاه» لذت ببرید و هم ادامه داستان رو متوجه بشید.

شخصیت‌های اصلی: آراگورن، گاندالف، ائوین، فارومیر

در صورتی که از فیلم «ارباب حلقه‌ها: دو برج» خوشتون اومده، قسمت‌های دیگه مثل ارباب حلقه‌ها: یاران رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

شعار تبلیغاتی فیلم ارباب حلقه‌ها بازگشت پادشاه The Lord of the Rings: The Return of the King

پیروزی بدون رنج و تلفات بدست نمی‌آید، اگر فداکاری نباشد آزادی حاصل نمی‌شود.