آفرینک
X

ارباب حلقه ها : یاران حلقه The Lord of the Rings : The Fellowship of the Ring (2001)

ارباب حلقه ها The Lord of the Rings

خلاصه فیلم  «ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه»  The Lord of the Rings: Fellowship of the Ring داستان این فیلم از دوره دومِ سرزمین ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • 8.8 امتیاز
  • 3+ ساعت
  • دوبله
  • 18+ سال

معرفی ارباب حلقه ها : یاران حلقه

خلاصه فیلم

 «ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه»  The Lord of the Rings: Fellowship of the Ring

داستان این فیلم از دوره دومِ سرزمین میانی شروع می‌شه وقتی که سایرون جادوگر سیاه، حلقه‌ای جادویی درست می‌کنه. سایرون که از همه قدرش برای ساخت این حلقه استفاده کرده حالا از اون برای حمله و ستم به مردم استفاده می‌کنه. انسان‌ها و الف‌ها باهم متحد می‌شن و نیروهای اهریمنی سایرون را شکست می‌دن و حلقه به دست ایسیلدور پسر پادشاه گُندور میفته. برای نابود کردن سایرون جادوگر سیاه، حلقه باید نابود بشه و ایسیلدور برای نابود کردن حلقه به کوه سرنوشت، جایی که حلقه در اونجا ساخته شده می‌ره تا اون را به آتشفشانِ کوه بندازه. اما قدرت حلقه، ایسلدور را مجذوب خودش می‌کنه و از نابود کردن حلقه منصرف می‌شه. بعد‌ها ایسیلدور کشته میشه و حلقه بعد از ۱۵۰۰ سال به دست موجودی به نام گالوم می‌رسه. گالوم ۵۰۰ سال حلقه را نگه می‌داره اما بعد طی اتفاقاتی از دستش می‌ده و هابیتی به اسم بیلبو بَگینز صاحبش می‌شه.

هابیت‌ها مردمی شاد و صلح‌طلب و به دور از ماجراجویی هستند که در سرزمین شایر زندگی می‌کنن. دوست بیلبو یعنی گآندالف جادوگر خاکستری که همیشه با بدی‌ها مبارزه می‌کنه و با مراسم‌های آتش‌بازی که انجام می‌ده معروف شده، برای تولد بیلبو و انجام آتش‌بازی به شایر می‌آید و بعد از مراسم به بیلبو می‌گه که حلقه را به فرودوی جوان برادرزاده خودش بده، بیلبو قبول می‌کنه و فرودو به عنوان حمل کننده حلقه شناخته می‌شه. گاندالف به فرودو می‌گه که حلقه و جادوگر سیاه یعنی سایرون یکی هستند و برای قرن‌ها سایرون به دنبال حلقه است. کسی که حلقه را دستش می‌کنه ناپدید می‌شه و کسی اونو نمی‌تونه ببینه اما اون بقیه را می‌بینه. اما اگر وقتی حلقه به دست کسی می‌رود، سایرونِ جادوگر که سازنده حلقه است به سرعت جای حلقه را پیدا می‌کنه و نیرو‌های اهریمنی خودش را برای به چنگ آوردن حلقه می‌فرسته.

 

گاندالف مسولیت بزرگی بر عهده فرودو می‌گذاره و به اون می‌گه باید حلقه را نابود کنه. حالا آینده دنیا به فرودو و حلقه‌اش بستگی داره فردو باید به سرزمینی دور سفر کنه و حلقه را در آتشِ کوه سرنوشت بندازه و نابود کنه. اما نیرو‌های اهریمنی در کمین فرودو و حلقه هستند. فرودو برای جلوگیری از نابودی سرزمینش یعنی شایر، حلقه را با سه نفر از دوستانش از اونجا خارج می‌کنه. در راه بار‌ها توسط سواران سیاه نَزگول که از نیرو‌های اهریمنی هستند مورد حمله قرار می‌گیرن. فرودو در راه زخمی می‌شه و به هر زحمتی خودشان را به شهر الف‌های جنگلی یعنی ریوندل می‌رسانند.

 

ارباب شهر، لرد اِلراند توانایی دفع حملات نیرو‌های اهریمنی را نداره و تصمیم می‌گیره با تشکیل یک گروه هرچه زودتر حلقه را به کوه سرنوشت ببرند و نابود کنند. این گروه شامل انسان، جادوگر، دورف (کوتوله) و الف هست و یاران حلقه را تشکیل می‌دهند. اما این یاران چه کسانی هستند و عاقبت اون‌ها چی می‌شه؟ فیلم را ببیند، لذت ببرید و از همه چیز آگاه بشوید.