آفرینک
X

شهردار مدرسه (1376)

شهردار مدرسه

فیلم شهردار مدرسه راجع به بچه هایی هست که میخوان کارهایی شبیه بزرگترها بکنن. از طرف شهرداری تهران، طرحی پیشنهاد می­شه که تو مدارس راهنمایی از بین دانش آ ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ایران
  • 1.0 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 3+ سال
  • HD

معرفی شهردار مدرسه

فیلم شهردار مدرسه راجع به بچه هایی هست که میخوان کارهایی شبیه بزرگترها بکنن. از طرف شهرداری تهران، طرحی پیشنهاد می­شه که تو مدارس راهنمایی از بین دانش آموزان، یه نفر به عنوان شهردار و تعدادی به عنوان اعضای انجمن شهر انتخاب بشن. برای اینکه بخشی از کارهای مدرسه توسط دانش آموزان حل و فصل بشه. گروهی از دانش آموزان يه مدرسه­ راهنمايی با كمک و همياری مدير و ناظم مدرسه تصميم می­گيرن در انتخابات شهردار مدرسه شركت كنن. دو گروه از دانش آموزان شروع به فعاليت می­كنن. بهروز، يكی از نامزدها به دليل بيماری قلبی در بيمارستان بستری می­شه. سينا  دوست بهروز هر روز به ديدارش می­ره و اون رو در جريان فعاليت­های انتخاباتی قرار می­ده. بهروز به علت داشتن عمل جراحی طی نامه­ ای از مدير مدرسه می­خواد كه سينا رو به جای او نامزد شهرداری مدرسه كنه. مدير پیشنهاد بهروز رو  می­پذيره و سينا كه اين فداكاری بهروز رو می­بينه موقع صحبت برای بچه­ های مدرسه تنها از اونا می­خواد كه برای سلامتی بهروز دعا كنن. در آخرين لحظه­ رأی­ گيری، سينا با آمبولانس، بهروز رو به مدرسه می­آره. گروه مقابل که متوجه می‌شن تلاش سینا فقط برای انتخاب بهروز بوده و خودش قصد شهردار شدن نداشته، به بهروز رأی می­دن ولی بهروز . . . تماشای این فیلم آموزنده و کمدی رو از دست ندید.

شخصیت­های فیلم شهردار مدرسه

بهروز: يكی از نامزدهای انتخابات که بخاطر بيماری قلبی در بيمارستان بستری می­شه. سینا: دوست صمیمی بهروز که برای موفق شدن بهروز در انتخابات و پیروزی او کمک می­کنه. ناظم: ناظم این مدرسه که وظیفه برگزاری انتخابات برای انتخاب شهردار رو به عهده داره. اون به نامزدها برای هر چه بهتر انتخاب شدن کمک می­کنه. فیلم شهردار مدرسه به کارگردانی آقای محمد باقر خسروی در سال 1376 و در ژانر کودک و نوجوان تولید شده. این فیلم موفق شده تو بخش فیلم­های میهمان شانزدهمین دوره جشنواره بین‌­المللی فیلم فجر به نمایش در بیاد. ولی نتونسته جایزه ­ای رو در گروه­های انتخابی به خودش اختصاص بده.