آفرینک
X

تعطیلات تابستانی Summer Holidays (1374)

تعطیلات تابستانی Summer Holidays

داستان فیلم تعطیلات تابستانی راجع به دو برادر دوقلو به نام‌های امین و رامین هست. اونها تفاوت‌های رفتاری زیادی با هم دارن. رامین بازیگوشه و هر سال ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ایران
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 3+ سال
  • HD

معرفی تعطیلات تابستانی

داستان فیلم تعطیلات تابستانی راجع به دو برادر دوقلو به نام‌های امین و رامین هست. اونها تفاوت‌های رفتاری زیادی با هم دارن. رامین بازیگوشه و هر سال تجدید می‌شه، اما امین باهوش و درس‌خونه. پدر که از دست تجدیدهای رامین خسته شده، بهشون می‌گه هر کدوم که تجدید بشه، باید تو تعمیرگاه و مکانیکی کار بکنه. به خاطر شباهت تو اسم رامین و امین، اشتباهاتی به وجود می‌آد و امین که پسر باهوش و درس‌خون خانواده‌اس، آخر سال تجدید می‌شه!رامین بازیگوش که باز هم درس نخونده، امتحاناتش رو  قبول می‌شه و همراه بقیه بچه‌ها، به اردوی آموزشی مدرسه می‌ره. امین که بخاطر تجدید شدن مجبور شده توی تعمیرگاه کار کنه، از محیط اون‌جا خوشش می‌آد. اما اتفاقات داستان از وقتی شروع می‌شه که پدر بچه‌ها متوجه می‌شه اشتباهی رخ داده. اگه می‌خواید بدونید بقیه داستان این دو تا برادر باحال، بقیه بچه‌های مدرسه و ناظم و مدیر به کجا می‌رسه پس وقت رو از دست ندید و به تماشای این فیلم کمدی بشینید. فیلم سینمایی تعطیلات تابستانی محصول سال 1374 هست. احتمالن پدر و مادر شما هم دیدنش. پس می‌تونید همراه با اون‌ها به تماشای این فیلم جذاب و آموزنده بشینید و ازش لذت ببرید. جالبه بدونید فیلمنامه این فیلم رو هم حمید جبلی نوشته، میشناسیدش که؟کلاه قرمزی و پسرخاله. کلی هم از بازیگر های قدیمی سینمای ایران توی این فیلم بازی می‌کنن. کسایی مثل جمشید هاشمپور، بیوک میرزایی، جمشید اسماعیل خانی و دیگران.

جوایز فیلم تعطیلات تابستانی

این فیلم و بازیگر نوجوانش، حامد کلاهداری برنده بهترین بازیگر نوجوان از دوازدهمین دوره جشنواره بين المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان شده. همین‌طور کارگردان فیلم فریدون حسن پور به عنوان بهترین کارگردان بیست و ششمین دوره جشنواره بين المللي فيلم رشد انتخاب شده.

شخصیت‌های فیلم تعطیلات تابستانی

امین: برادر باهوش و درس‌خون هست. اون تو تعطیلات تابستون مجبور می‌شه تو تعمیرگاه کار بکنه. رامین: برادر بازیگوش و سر به هوا که درسش خوب نیست و هر سال تجدید می‌شه. استاد کمال: معلم بچه‌ها که بهشون کمک می‌کنه. اسماعیل مکانیک: صاحب مکانیکی که امین توش مشغول به کار می‌شه.