آفرینک
X

خانم دابت فایر Mrs. Doubtfire (1993)

خانم دابت فایر Mrs. Doubtfire

فیلم خانم دابت فایر روایت پدری است که به‌خاطر جدا شدن از بچه‌هایش، تصمیم می‌گیرد با تغییر چهره و ایفای نقش یک خانم پرستار، پیش خانواده و بچه‌هایش برگردد. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.9 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 18+ سال
  • FHD

معرفی خانم دابت فایر

فیلم خانم دابت فایر (Mrs. Doubtfire) یک کمدی خانوادگی است. داستان روزهای تلخ و شیرین یک خانواده و تصمیم‌هایی که می گیرند. ماجرا از یک شیطنت و غافلگیری در یک جشن تولد آغاز می‌شود. پدر بازیگر و صداپیشه است و تصمیم می‌گیرد برای پسرش تولدی شاد و خاطره‌انگیز بگیرد. متأسفانه جشن تولد با بی‌نظمی و شلوغی زیادی برگزار می‌شود و همسایه‌ها هم از وضعیت موجود، ناراضی هستند. یکی از همسایه‌ها با مادر خانواده تماس می‌گیرد و اطلاع می‌دهد که به خانه بیاید. مادر خانواده زودتر از همیشه به خانه برمی‌گردد و با چه صحنه‌ای مواجه می‌شود؟ حیوانات خانگی در باغچه جلوی در حیاط راه می‌روند. صدای موسیقی بلند تا بیرون از خانه به گوش می‌رسد. تمام خانه پر از بچه‌هایی است که روی مبل و میزها می‌پرند. کف خانه پر از کاغذ رنگی و روی میزها پر از خوراکی‌های نصفه و نیمه و کاغذ‌ها و ظروف خالی و کثیف است. ای وای! یکی از بچه‌ها از لوستر آویزان شده و تاب سواری می‌کند! خلاصه هیچ چیز سر جای خودش نیست و اینجاست که مادر خانواده صدای موسیقی را قطع می‌کند. جشن تمام می‌شود و اهل خانه می‌مانند و یک خانه‌ی شلوغ و کثیف و مادری که عصبانی است.
پدر و مادر با یکدیگر اختلاف نظر زیادی در اخلاق و رفتارشان دارند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند از یکدیگر جدا شوند. ولی تکلیف بچه‌ها چه خواهد بود؟ آن‌ها قرار است با پدر زندگی کنند یا با مادر؟ دادگاه حضانت و نگهداری را به‌طور موقت به مادر می‌دهد و از پدر می‌خواهد برای خودش، مکان مناسبی برای زندگی و یک شغل دست و پا کند. تا به دادگاه ثابت کند که توانایی نگهداری از فرزندانش را دارد. پدر خانواده که به تازگی بیکار شده، به دنبال کار است و منزل کوچکی اجاره می‌کند تا فرزندانش در کنار او باقی بمانند. او عاشق بچه‌هایش است. از طرفی مادر خانواده به دنبال استخدام پرستار برای نگهداری از بچه‌هاست. پدر تصمیم می‌گیرد برای اینکه کنار فرزندانش بماند و هم اینکه درآمد مناسبی به دست آورد یک تصمیم سخت و عجیب می‌گیرد. او تصمیم می‌گیرد با تغییر چهره، نقش یک خانم پرستار را ایفا کند و در کنار فرزندانش باقی بماند.
خانم دابت فایر (Mrs. Doubtfire)  فیلمی محصول سال ۱۹۹۳ به کارگردانی کریس کلمبوس ( Chris Columbus)  است. در این فیلم بازیگر معروف و پرآوازه رابین ویلیامز  (Robin Williams) در نقش اصلی، هنرنمایی کرد و درخشید. فیلم خانم داوت‌فایر در سال ۱۹۹۳ برنده ی اسکار بهترین چهره‌پردازی شده ‌است.

شعار تبلیغاتی فیلم خانم دابت فایر (Mrs. Doubtfire): 

او دنیای شما را تکان می‌دهد‍!