آفرینک
X

آلیس در سرزمین عجایب Alice in wonderland (2010)

آلیس در سرزمین عجایب Alice in wonderland

آلیس درست در حساس‌ترین لحظه‌ی زندگی‌اش خرگوشی می‌بیند و در گودالی می‌افتد که او را به سرزمین عجایب می‌برد. ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 6.5 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 12+ سال

معرفی آلیس در سرزمین عجایب

فیلم آلیس در سرزمین عجایب Alice in wonderland یک خرگوش سخنگو دارد و یک کرم‌ابریشم عینکی، یک گربه که سرش جدا از تن‌اش حرکت می‌کند، دو تا پسر دوقلوی احمق، یک موش عصبانی و یک کلاهدوز دیوانه با موهای نارنجی و چشم‌های سبز! همه‌ی این‌ها کافی نیستند تا آدم باور کند دارد خواب می‌بیند و هیچ‌چیزی واقعی نیست؟ شاید فکر کنید آلیس در این فیلم دارد خواب می‌بیند اما این‌ها رؤیا نیست. چون او به سرزمین عجایب رفته. در سرزمین عجایب یک کرم ابریشم می‌تواند عاقل‌تر از یک کلاهدوز دیوانه باشد! همه اهالی سرزمین عجایب آلیس را می‌شناسند اما آلیس هیچی در خاطرش نیست. بقیه از هم می‌پرسند چطور او همه‌چیز را فراموش کرده و آلیس متعجب می‌شود که مگر ممکن است قبلاً هم به این‌جا آمده باشد؟ اما دلیل اصلی بازگشتن آلیس این است که اهالی سرزمین عجایب و همچنین ملکه سفید از او می‌خواهند تا با یک اژدهای غول‌پیکر مبارزه کند. فقط آلیس است که می‌تواند اژدها را از پا دربیاورد. ولی چطور ممکن است؟ آلیس یک دختر نوجوان است که پدرش را از دست داده و کار زیادی ازش برنمی‌آید. او هیچوقت با اژدها مبارزه نکرده. او حتی یک بار هم شمشیر نداشته و چطور می‌تواند سر اژدها را از تنش جدا کند؟ این اژدها در قصر ملکه قرمز زندگی می‌کند. ملکه قرمز در واقع خواهر ملکه سفید است. یک کله خیلی گنده دارد که شبیه یک شغلم بزرگ است و از زیبایی‌ها بدش می‌آید. ملکه قرمز دلش می‌خواهد همه مثل خودش غیرعادی باشند. او از دماغ گنده و یا شکم گنده و یا غبغب گنده خوشش می‌آید و دوست دارد همه دوستش داشته باشند ولی خودش بلد نیست کسی را دوست بدارد. برای همین است که وقتی آلیس کیک مخصوص بزرگ شدن قد را می‌خورد و ناگهان خیلی بزرگ می‌شود، ملکه قرمز فریب می‌خورد و فکر می‌کند آلیس هم یک آدم کله‌گنده مثل خودش است.
احتمالاً قبل از این کارتون آلیس در سرزمین عجایب را در آفرینک دیده‌اید. اما در سال ۲۰۱۰ براساس داستان آلیس در سرزمین عجایب فیلمی ساخته شد که کارگردانی آن بر عهده تیم برتون بود. انیمیشن عروس مرده و کابوس قبل از کریسمس از دیگر آثار این کارگردان است. تیم برتون توانایی زیادی در ساخت فیلم‌هایی با فضاهای فانتزی دارد و نسخه‌ای که از آلیس در سرزمین عجایب ساخته هم از نظر قصه و هم فضاسازی قابل تحسین است.
ماجراهایی که آلیس بعد از افتادن در گودال خرگوش تجربه می‌کند، باورنکردنی‌اند. اما آن‌جور که بعداً معلوم می‌شود هیچکدام از آن‌ها خواب نیست و همه‌شان در سرزمین عجایب اتفاق افتاده‌اند. راستی شما تا به حال به سرزمین عجایب سفر نکرده‌اید؟

شعار تبلیغاتی آلیس در سرزمین عجایب Alice in wonderland:‌

یک فانتزی سرگرم‌کننده برای همه خانواده.