آفرینک
X

شمشیر در سنگ The Sword in the Stone (1963)

شمشیر در سنگ The Sword in the Stone

انیمیشن شمشیر در سنگ The Sword in the Stone یکی از اون کلاسیک های فوق العاده والت دیزنی هست. در واقع شمشیر در سنگ آخرین فیلمی هست که والت دیزنی قبل از فوتش ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.2 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 3+ سال
  • FHD

معرفی شمشیر در سنگ

انیمیشن شمشیر در سنگ The Sword in the Stone یکی از اون کلاسیک های فوق العاده والت دیزنی هست. در واقع شمشیر در سنگ آخرین فیلمی هست که والت دیزنی قبل از فوتش اون رو ساخت. آهنگ ساز این انیمیشن هم شرمن برادرز Sherman Brothers هست که قبل از این آهنگسازی کارهایی مثل انیمیشن گربه های اشرافی رو انجام داده.

داستان در انگلستان اتفاق میفته، وقتی که بعد از مرگ شاه انگلستان که از قضا شاه خیلی خوبی هم بوده، کسی برای جانشینی اون وجود نداره. میدونید که توی سیستم پادشاهی قدرت از پدر به پسر میرسه و به دموکراسی و انتخابات و این چیزها خیلی اعتقادی ندارن.

اما قهرمان داستان ما کس دیگه ای هست که ارتباطی با خانواده شاهی نداره. آرتور پسربچه 12 ساله ای که آرزوش اینه که تبدیل به یک شوالیه بشه. شوالیه که میدونید چی هست؟ جنگجوهای خیلی خفن رو توی اروپای قدیم به اسم شوالیه میشناختن، یک چیزی مثل سامورایی های ژاپن. البته مشکل اینجاست که شوالیه شدن به این آسونی ها نبوده، یعنی مثلن مدرسه ای جایی وجود نداشته که بچه هاتون رو بفرستین اونجا و بعد 4 سال شوالیه تحویل بگیرید. پس آرزوی آرتور یک کم دست نیافتنی هست اما صبر کنید، ما توی دنیای داستان و انیمیشن هستیم پس هر چیزی میتونه اتفاق بیفته.

در پیشگویی ها گفتن که انگلستان رو کسی میتونه نجات بده و از دوران سیاه در بیاره که شمشیری رو که بصورت معجزه آسایی توی یک سنگ رفته بیرون بیاره. خیلی از پهلوان ها زور زدن تا درش بیارن ولی هیچکس موفق نشد، بنظرتون یک پسربچه یتیم 12 ساله شانسی برای اینکه کشورش رو نجات بده داره؟

خوب، وقت رو از دست ندید و همین الان به تماشای این انیمیشن جذاب و هیجان انگیز بشینید. زبان اصلی انیمیشن شمشیر در سنگ انگلیسی هست اما شما در آفرینک میتونید اون رو با دوبله کلاسیک فارسی ببینید و لذت ببرید.

شعار تبلیغاتی انیمیشن شمشیر در سنگ The Sword in the Stone

کاملن جادویی و فقط برای تفریح!