آفرینک
X

سم سم Samsam (2019)

سم سم Samsam

انیمیشن سم سم Samsam درباره یک پسرکوچولوی بامزه است که می‌خواهد هر طور که شده، نیروهای ابرقهرمانی خود را خیلی زود پیدا کند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • بلژیک
  • 5.0 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 5+ سال
  • FHD

معرفی سم سم

در دنیای سم‌سم و خانواده‌اش، همه چیز عالی پیش می‌رود. در سیاره آن‌ها، همه آدم‌ها قدرت‌های ابرقهرمانی دارند و به‌راحتی می‌توانند هر کاری که دوست دارند، انجام دهند. البته که این شرایط خیلی خوب، برای همه نیست. چون سم سم کوچولو، کوچک‌ترین ابرقهرمان کهکشان، هنوز نتوانسته نیروهای ابرقهرمانی خود را پیدا کند! او برای یافتن قدرت‌های خود، روش‌های مختلفی را امتحان خواهد کرد که شما هم می‌توانید همراه با بچه‌ها و بعد از تماشا کارتون سینمایی سم سم با دوبله فارسی، از این روش‌ها باخبر شوید!

خلاصه کارتون سینمایی سم سم

سم سم بر خلاف بقیه بچه‌های سیاره‌شان، هنوز نمی‌داند که چه قدرت‌های ابرقهرمانی دارد و برای پیدا کردن این توانایی‌ها، انواع روش‌ها را امتحان می‌کند. در یک روز ظاهرا عادی، یک دانش‌آموز جدید به مدرسه می‌آید که به‌خوبی نیروهای ابرقهرمانی خود را یافته و می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. این دانش‌آموز جدید، مگا نام دارد و سم سم تصمیم می‌گیرد که با او دوست شده و از او کمک بگیرد. در همین حین هم سم سم با یک اشتباه خیلی ساده، یک مشکل بزرگ ایجاد می‌کند و رئیس یکی از سیاره‌های همسایه، از دست او عصبانی می‌شود! حالا کوچک‌ترین ابرقهرمان سیاره باید هر چه زودتر توانایی‌های خود را بیابد و مشکل جدیدش را با رئیس سیاره همسایه حل کند! اما آیا موفق خواهد شد؟ برای پاسخ به این سوال کافیست انیمیشن Samsam را با دوبله فارسی همراه فرزند خود تماشا کنید.

بچه‌ها با تماشا انیمیشن Samsam چه نکات مثبتی یاد می‌گیرند؟

کارتون ساده و کودکانه سم سم، قوه تخیل بچه‌ها را با روایتی مهیج از یک سیاره عجیب و جذاب، تقویت می‌کند. این کارتون رنگارنگ، داستان ساده و نسبتا قابل درکی دارد و بچه‌ها در سنین مهدکودک و پیش از مدرسه، به‌خوبی می‌توانند با کاراکتر اصلی هم‌ذات‌پنداری کنند. آهنگ کارتون سم سم یکی از نقاط قوت این کارتون بوده و بدون شک به یکی از موزیک‌های مورد علاقه بچه‌های کوچک‌تر تبدیل خواهد شد. اما با وجود محبوبیت این انیمیشن، تا به حال خبری راجع به ساخت انیمیشن سم سم 2 منتشر نشده است.
بررسی مهارت‌های اجتماعی مهم، تلاش برای ورود به دوره جدید از زندگی و یافتن استقلال فردی، همه برخی از مهم‌ترین مواردی است که در این انیمیشن وجود دارند. شما هم می‌توانید پس از اتمام کارتون، درباره برخی از این موارد مهم با فرزندان خود گفت‌وگو کرده و نکات تازه‌ای به آن‌ها بیاموزید. برخی از مهم‌ترین نکات مثبت و آموزنده کارتون سینمایی سم سم برای بچه‌ها شامل موارد زیر هستند:

مقابله با زورگویی

یکی از مهم‌ترین نکات مثبت انیمیشن Samsam ، بررسی موضوع مهم زورگویی در جوامع کودکانه است. بچه‌ها به‌خوبی می‌بینند که کاراکترها منفی، به دیگران زورگویی کرده و آن‌ها را آزار می‌دهند. با اشاره به این موضوع، نحوه مواجه‌شدن با افراد زورگو را به فرزندان خود آموزش دهید و آن‌ها را برای مقابله با چنین وضعیتی، آماده کنید.
به بچه‌ها بگویید که کمک‌گرفتن از مربی و معلم در مهدکودک یا مدرسه و در میان گذاشتن این مشکلات با شما در خانه، می‌تواند بخش زیادی از مشکل را حل کند. علاوه بر این، به فرزندان خود یادآوری کنید که در برخی موارد، شوخی با افراد کوچک‌تر و تمسخر آن‌ها در جمع، درست همانند زورگویی است. بنابراین بچه‌ها باید به‌خوبی مراقب رفتار خود با افراد ضعیف‌تر باشند و در عین حال اجازه ندهند که کسی آن‌ها را در محیط‌های خارج از خانه، آزار بدهد.

اهمیت حضور دوستان در زندگی

کاراکتر اصلی با حضور دوست تازه خود، می‌تواند خیلی سریع‌تر و راحت‌تر کارهای سخت را انجام بدهد و از او کمک بگیرد. از این بخش کمک گرفته و به کودکان یادآوری کنید که همه انسان‌ها در طی زندگی خود به حضور دوستان، خواهر و برادر و دیگر اعضای خانواده نیاز دارند.
درباره همکاری و انجام کارها به‌صورت گروهی، با بچه‌ها حرف بزنید و آن‌ها را به انجام کارهای جمعی، ترغیب نمایید. کارهای روزمره را هم در خانه با کمک هم انجام دهید تا بچه‌ها در محیط خانه هم به این فرآیند عادت کنند.

بررسی روش‌های مختلف برای برقراری ارتباط با اطرافیان

رفتار اشتباه کاراکترهای منفی، فرصت خوبی است که بچه‌ها را با اهمیت یادگیری مهارت‌های اجتماعی، آشنا نمایید. به بچه‌ها بگویید که دروغ‌گفتن، آسیب‌زدن، حسادت و...، همه می‌توانند به از بین رفتن روابط انسانی منجر شوند.
از بچه‌ها بخواهید که رفتارهای اشتباه کاراکترهای منفی را به شما بگویند و پس از آن، رفتار درست را نام ببرند. این تمرین ساده می‌تواند ذهن کودکان را برای یافتن رفتار صحیح و مدیریت شرایط نامناسب، آماده کند.

موارد مهمی که والدین پیش از پخش کارتون سم سم برای کودکان باید در نظر بگیرند

  • روند داستان برنامه کودک سم سم و وجود کاراکترهای متنوع، باعث شده که تماشا کارتون Samsam برای کودکان 5 ساله و بزرگتر مناسب باشد.

  • کاراکترها می‌توانند بدون حضور والدین و به‌تنهایی از سیاره‌شان خارج شوند. درباره این بخش کمی بیشتر با کودکان صحبت کنید و به آن‌ها بگویید که انجام چنین کاری، می‌تواند خطرات بسیار زیادی برای بچه‌ها داشته باشد.

  • شخصیت‌های منفی در برخی سکانس‌ها، رفتارهای تهدیدکننده دارند. به همین خاطر بهتر است در حین پخش کارتون کنار بچه‌ها باشید و به آن‌ها اطمینان دهید که قرار نیست هیچ اتفاق بدی برای شخصیت‌های اصلی داستان رخ بدهد.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی سم سم با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون سینمایی سم سم با دوبله فارسی کامل فراهم شده است. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود انیمیشن Samsam با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک وجود دارد. پس از دانلود، این کارتون را در یک شب تعطیل و آرام همراه با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کنید و از دیدن ماجراجویی‌های سم سم و مگا در کنار هم، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن سم سم لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن فقط فوق العاده و انیمیشن تایتان های نوجوان به پیش : دیدن هرج و مرج فضایی را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.