آفرینک
X

پینوکیو Pinocchio (1940)

پینوکیو Pinocchio

کارتون پینوکیو Pinnocchio درباره یه چوب تراش به اسم ژپتو هست که عروسک چوبی به اسم پیونوکیو درست می‌کنه. ژپتو بعد درست کردن پینوکیو، اون شب که میخواد بخ ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.5 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی پینوکیو

کارتون پینوکیو Pinnocchio درباره یه چوب تراش به اسم ژپتو هست که عروسک چوبی به اسم پیونوکیو درست می‌کنه. ژپتو بعد درست کردن پینوکیو، اون شب که میخواد بخوابه آرزو میکنه که پینوکیو تبدیل به یه پسر واقعی بشه. وقتی که شب میشه فرشته آرزوها به کارگاه ژپتو میاد و پینوکیو رو زنده میکنه، اما همچنان یه عروسک هم باقی میمونه. فرشته آرزوها به پینوکیو میگه که اگه ثابت بکنه راستگو و شجاعه و خودخواه نیست، میتونه برای همیشه یه پسر واقعی باشه. ژپتو میفهمه که آرزوش به واقعیت تبدیل شده و کلی خوشحال میشه.

ژپتو مثل بقیه بچه‌ها پینوکیو رو به مدرسه میفرسته. تو راه مدرسه، روباه مکار و گربه نره که دو تا شخصیت دیگه کارتون هستن، پینوکیو رو گول میزنن که با اونا به تماشای نمایش خیمه شب بازی بره. روباه مکار و گربه نره پینوکیو رو به صاحب نمایش خیمه شب بازی میفروشن و پینوکیو مجبور میشه با صاحب نمایش از این شهر به اون شهر بره و ستاره نمایش خیمه شب بازی میشه. تا اینکه یه شب فرشته آرزوها دوباره پیداش میشه و پینوکیو رو آزاد میکنه، اما وقتی که ازش میخواد راست قضیه رو بگه پینوکیو دروغ میگه و دماغش دراز میشه. پری آرزوها دماغ پینوکیو رو دوباره کوچیک میکنه و بهش میگه دیگه نمیتونه کمکش بکنه و نباید دیگه دروغ بگه.

اینجوری میشه که پینوکیو تصمیم میگیره دیگه دروغ نگه. تو ادامه داستان روباه مکار و گربه نره با یه درشکه‌چی آشنا میشن که به اونا میگه اگه بتونن چند تا پسر شیطون پیدا بکنن که به جزیره بفرسته، بهشون پول میده. تو جزیره پسرا رو به الاغ تبدیل میکنن و میفروشن. پینوکیو وقتی میخواد برگرده خونه دوباره به دام روباه مکار و گربه نره میافته و اتفاقات زیادی میافته. پینوکیو سرانجام برای پیدا کردن ژپتو به دریا میره و اونو تو شکم یه نهنگ پیدا میکنه که بعد نجات پیدا کردن و تموم شدن ماجرا پری آرزوها پینوکیو رو به برای همیشه به یه آدم واقعی تبدیل میکنه.

در صورتی که از کارتون پینوکیو خوشتون اومده، انیمیشن کوکو که ساخته جدید این شرکت هستش رو هم میتونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزئیات ساخت کارتون پینوکیو Pinnocchio

این کارتون سال 1940 توسط کمپانی والت دیزنی و بر اساس کتاب ماجراهای پینوکیو نوشته کارلو کلودی ساخته شده.