آفرینک
X

خاطرات یک بچه چلمن Diary of a Wimpy Kid (2021)

خاطرات یک بچه چلمن Diary of a Wimpy Kid

انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن Diary of a Wimpy Kid درباره دردسرهایی است که گِرِگ و راولی، قرار است در اولین روزهای ورود به مدرسه راهنمایی، با آن‌ها روبه‌رو شوند! ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • کانادا
 • 5.1 امتیاز
 • 56 دقیقه
 • دوبله
 • 8+ سال
 • FHD

معرفی خاطرات یک بچه چلمن

برای بچه‌ها مدرسه رفتن، تقریبا همیشه سخت است. متاسفانه گرگ هم با این مشکل مواجه شده و برادر بزرگتر او یعنی رودریک، بیشتر از اینکه به او کمک کند، گرگ را از مدرسه رفتن می‌ترساند! البته که گرگ تنها نیست و قرار است با دوست صمیمی و همیشگی خود یعنی راولی، با چالش‌های مدرسه جدید مواجه شوند، اما این احتمال هم وجود دارد که حضور راولی، اوضاع را بدتر کند! بچه‌ها می‌توانند ماجراهای این دو دوست را در کارتون سینمایی خاطرات یک بچه چلمن با دوبله فارسی را که در ایران، با اسم‌های دیگری مثل «دفترچه خاطرات یک بی عرضه» و «خاطرات یک کودک ضعیف» هم معروف شده است، تماشا کنند.

داستان کارتون سینمایی خاطرات یک بچه چلمن درباره چیست؟

داستان این کارتون جذاب، با آغاز مدرسه‌ها شروع می‌شود. گرگ، تازه مدرسه ابتدایی را تمام کرده و الان باید همراه با راولی، دوست صمیمی خود، به مدرسه راهنمایی برود. مثل همیشه، ورود به دوره نواجوانی سخت است و گرگ هم باید با این سختی، روبه‌رو شود. این کار، با حضور هم‌کلاسی‌های زورگو، قوانین عجیب مدرسه و کارهای اشتباه راولی، اصلا راحت نیست و قرار است که گرگ همه ماجرای مدرسه‌شان و اتفاقات مهیج آن را در انیمیشن سینمایی خاطرات یک بچه چلمن، برای ما تعریف کند!

نکات جذاب و جزئیات مهم انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن با دوبله فارسی

این انیمیشن جذاب که یکی از انیمیشن های 2021 است، با الهام‌گرفتن از یک کتاب داستان پرطرفدار ساخته شده است. با وجود یک داستان قوی و محبوب، همه مخاطبان و منتقدان، منتظر یک انیمیشن مهیج و خنده‌دار بودند. خوشبختانه ماجراها و اتفاقات این کارتون، برای کودکانی که تازه پا به سنین نوجوانی گذاشته‌اند، کاملا قابل درک است و همه آن‌ها به‌راحتی می‌توانند با چالش‌های کاراکترهای اصلی، ارتباط برقرار کنند و از تماشا انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن ، لذت ببرند.
سوتفاهم‌های اولیه بین دوستان صمیمی، یافتن دوستان جدید در محیط تازه و مقابله با آدم‌های زورگو، همه در این کارتون سینمایی جذاب، به‌بهترین شکل ممکن بررسی شده‌اند. به همین خاطر می‌توانید بعد از تماشا انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن 1 همراه با بچه‌ها، درباره این اتفاقات مهم و اثرگذار در زندگی کودکان، با آن‌ها گفت‌وگو کنید. علاوه بر این، بعد از تمام‌شدن قسمت اول، می‌توانید انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن 2 : قوانین رودریک را هم با فرزندان‌تان تماشا کرده و از ادامه ماجرای این دو دوست در مدرسه جدید، باخبر شوید.

بچه ها با تماشا انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن چه نکات مثبتی یاد می‌گیرند؟

تماشا این کارتون برای کودکان 8 ساله و بزرگتر، کاملا مناسب است. پیام‌های آموزنده این کارتون برای بچه‌ها شامل موارد زیر است:

 • چالش‌های ورود به مرحله جدید زندگی؛

 • حضور در یک مدرسه تازه و تلاش برای سازگار شدن با شرایط متفاوت؛

 • زورگویی در مدرسه و عواقب بد آن برای همه؛

 • اهمیت روابط دوستانه و تلاش برای حفظ آن‌ها.

بچه‌ها در این کارتون، همراه با دو کاراکتر اصلی وارد مدرسه شده و با سختی‌های حضور در یک مکان جدید، آشنا می‌شوند. این موضوع، فرصت خوبی است که با بچه‌ها درباره تقویت مهارت‌های اجتماعی، صحبت کنید. به آن‌ها بگویید که ورود به یک پایه جدید، معمولا سخت‌تر است، ولی می‌توانند با در نظر گرفتن چند نکته مهم، این فرآیند را برای خود و دوستان‌شان، آسان‌تر کنند. اگر فرزندان شما کم‌رو یا خجالتی هستند، به آن‌ها کمک کنید که با خروج از منطقه امن خود، در کنار شما با شرایط تازه روبه‌رو شوند و مهارت برقراری ارتباط صحیح را کم‌کم و در محیط خانوادگی، یاد بگیرند.
از سوی دیگر، شخصیت‌های اصلی انیمیشن خاطرات یک بچه چملن یعنی گرگ، راولی و در ادامه دوست جدید گرگ یعنی فریدج، مدام در معرض آزار و اذیت بچه‌های بزرگتر قرار می‌گیرند. از این قسمت کمک بگیرد و درباره زورگویی، معایب آن و اثراتی که بر بقیه می‌گذارد، با کودکان حرف بزنید. اگر آن‌ها به خواهر و برادرشان زور می‌گویند، شرایط سخت کاراکترهای اصلی را مثال بزنید و به فرزندان‌تان بگویید که این کار، اصلا جالب یا بامزه نیست و باید هر چه زودتر، این رفتار را تغییر دهند.
اهمیت روابط دوستانه و کنار هم ماندن، دیگر مسئله مهمی است که در انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن ، بر آن تاکید می‌شود. می‌توانید با استفاده از آن، درباره اهمیت پذیرش تفاوت سایرین و نحوه مراقبت از رابطه‌های دوستانه یا خانوادگی، با کودکان حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که همه روابط، برای ادامه‌دار شدن و صمیمی ماندن، به مراقبت نیاز دارند و عدم توجه به همین موضوع ظاهرا ساده، می‌تواند باعث خراب شدن روابط فرد با دیگران شود.

تماشا و دانلود کارتون خاطرات یک بچه چلمن با دوبله فارسی  کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن با دوبله فارسی کامل به‌صورت رایگان و آنلاین وجود دارد. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود کارتون خاطرات یک بچه چلمن با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. می‌توانید هر چه زودتر این کارتون را دانلود کرده و به‌صورت آفلاین، با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده، تماشا کنید. گرگ، همیشه سعی دارد اوضاع را بهتر کند و با بدشانسی‌های پشت سر هم، همیشه اوضاع بدتر می‌شود و بدون شک، تماشای تلاش‌های او می‌تواند همه اعضای خانواده را برای حداقل یک ساعت و نیم، سرگرم کند!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن خاطرات یک بچه چلمن لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن دانشگاه هیولاها و انیمیشن ران اشتباه رفته را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.