آفرینک
X

زمزمه قلب Whisper of the Heart (1995)

زمزمه قلب Whisper of the Heart

زمزمه قلب (Whisper of the Heart) داستان زندگی شیزوکو است. دختری اهل مطالعه و باهوش که با سی جی، پسر استاد معروف، آشنا میشود و تصمیم میگیرد یک نویسنده شود. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ژاپن
  • 8.0 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 12+ سال
  • FHD

معرفی زمزمه قلب

انیمیشن زمزمه قلب (Whisper of the Heart) در مورد دختری باهوش و درس­خوان به نام شیزوکو است. شیزوکو در کنار پدر و مادر و خواهرش زندگی می­کند. خانواده شیزوکو تحصیل‌کرده هستند و شیزوکو هم اهل کتاب و مطالعه است. او مدام در کتابخانه­ها به دنبال کتاب­های مختلف است. روی جلد کتاب­ها اسم کسانی که قبلاً این کتاب را امانت گرفته­اند نوشته شده. شیزوکو در کمال تعجب می­بیند اغلب کتاب­هایی که او امانت گرفته، توسط فرد دیگری هم امانت گرفته شده‌اند. شیزوکو کنجکاو می­شود که بداند این فرد کیست که اغلب کتاب­ها را امانت گرفته و خوانده است. پس از مدتی می­فهمد که آن فرد هم مدرسه­ای خودش به نام سی­جی است. سی­جی پسر یکی از نویسندگان و محققان مشهور است و برای همین اهل مطالعه و یادگیری است.

یک روز شیزوکو سوار مترو می­شود تا ناهار پدرش را برایش ببرد، ناگهان چشمش به یک گربه می­افتد. یک گربه چاق و بامزه که با خونسردی سوار مترو شده و روی صندلی مترو می­نشیند. بعد هم در یکی از ایستگاه­ها پیاده می­شود. چقدر عجیب. یک گربه در واگن مترو! یعنی گربه هم برای دیدار اقوامش که در محله دیگری زندگی می­کنند، سوار مترو شده؟ یا قصد دارد برای خرید به بازار برود؟ لابد بلیط هم پرداخت نکرده. شیزوکو که از گربه خوشش آمده، دنبال گربه تپل راه می‌افتد تا ببیند او کجا می­رود. مقصد گربه یک محله زیبا و نزدیک یک مغازه عتیقه فروشی است. شیزوکو مغازه را تماشا می­کند و شیفته وسائل زیبای عتیقه فروشی می­شود. کلی وسائل زیبا و قدیمی. او با پیرمرد صاحب مغازه صحبت می­کند و پیرمرد متوجه علاقه زیاد شیزوکو به وسائل داخل عتیقه‌فروشی، می­شود. مخصوصاً مجسمه گربه‌ای زیبا به نام بارون که همانند اشراف­زاده­ها کت شلوار و کلاه و عصای زیبایی در دست دارد و چشمانش می­درخشند. پیرمرد به شیزوکو اجازه می­دهد که باز هم به مغازه او بیاید و وسایل را تماشا کند. شیزوکو بعداً متوجه می­شود که پیرمرد عتیقه فروش، پدربزرگ سی­جی است. سی­جی در طبقه پایین مغازه پدربزرگ، به کار ساختن ساز و ویولن مشغول است و قصد دارد یک سازنده ویولن عالی شود. او برای آینده خود برنامه‌ریزی کرده است و می‌خواهد به ایتالیا برود و کنار یک استاد معروف ویولن­ساز، کار کند. شیزوکو وارد افکار جدیدی می‌شود. هدف او برای آینده­اش چیست؟ و از این‌جا مسیر جدیدی در زندگی شیزوکو آغاز می­شود.

انیمیشن زمزمه قلب (Whisper of the Heart) در سال 1995 و توسط یوشیفومی کوندو (Yoshifumi Kondō) کارگردانی شده است.

راستی دوستان، شما چه توانایی­ها و استعداد­هایی دارید و برای آینده­تان چه برنامه­ای دارید؟ شاید تصمیمات شیزوکو برای شما جالب باشد. این انیمیشن زیبا را در آفرینک ببینید و به توانایی­های خودتان فکر کنید.

شعار تبلیغاتی انیمیشن زمزمه قلب

فرد مورد علاقه ساخته شده است!