آفرینک
X

نان آور The Breadwinner (2017)

نان آور The Breadwinner

انیمیشن نان‌آور The Breadwinner داستان دختر یازده‌ساله‌ای که در کابل افغانستان، زمانی که کنترل شهر دست طالبان هستش، زندگی می‌کنه. پروانه ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.6 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی نان آور

انیمیشن نان‌آور The Breadwinner داستان دختر یازده‌ساله‌ای که در کابل افغانستان، زمانی که کنترل شهر دست طالبان هستش، زندگی می‌کنه. پروانه و پدرش دارند در بساطشون آخرین چیزهایی که واسشون مونده رو در بازار می‌فروشند. اون سمت بازار، مأموران طالبان با یه فروشنده دارن جروبحث می‌کنند. پروانه از این صحنه می‌ترسه و برای اینکه پدرش حواسشو پرت کنه ازش سؤال می‌پرسه و داستانی تعریف می‌کنه. او در داستان از راه ابریشم، امپراتوری‌های قدیم و شکل‌گیری طالبان تعریف می‌کنه. بعد از پروانه می‌خواد که داستانی بگه ولی وقتی‌که می‌خواد شروع کنه، گربه‌ای می‌پره وسط بساطشون و پروانه می‌خواد اونو دور کنه ولی ناگهان مأموران دلیل فریاد دختر رو می‌پرسند.

اینجاست که معلوم می‌شه پدر معلم مأمور هستش. دعوایی بینشون ایجاد می‌شه که با میانجیگری مأمور دوم خاتمه پیدا می‌کنه ولی ادریس پدر رو تهدید می‌کنه. آن‌ها هم بساطشون رو جمع می‌کنند و به خانه می‌روند و ادریس هم یواشکی آن‌ها رو دنبال می‌کنه تا آدرس رو یاد بگیره. وقتی که تو خونه دارند غذا می‌خورند مأموران طالبان با راهنمایی ادریس از راه می‌رسند و پدر رو به دلیل داشتن کتاب‌های ممنوعه دستگیر می‌کنند. اون شب پروانه با امید برگشتن پدر می‌خوابه. فردا صبحش ثریا نامه‌ای واسه رئیس زندان می‌نویسه تا مادر و پروانه، با اینکه از خطرات خروج از خونه بدون مرد آگاهند، برای آزادی پدر ببرند. آن‌ها بدون جلب توجه از بازار عبور می‌کنند و مردی بهشون می‌گه که باید از شهر قدیمی رد بشوند تا دستگیر نشوند. در راه عبور از شهر قدیمی مأموران طالبان آن‌ها رو می‌بینند، عکس پدر رو پاره می‌کنند و درحالی‌که پروانه می‌رود دنبال تکه‌های عکس، مأمور مادر رو کتک شدیدی ‌می‌زنه و اونو تهدید می‌کنه که دیگه بدون مرد بیرون نرود. آن‌ها به سختی به خونه برمی‌گردند و مادر بیمار گوشه خونه و کنار زکی می‌افته.

تا الان فهمیدیم که خانواده در خانه زندانی شدند. آن‌ها از این به بعد چطور زندگی خواهند کرد؟ خودتون انیمیشن نان‌آور رو ببینید و از دیدن این انیمیشن زیبا لذت ببرید. اصلی‌ترین شخصیت‌های انیمیشن نان‌آور، پروانه، پدر، مادر، ثریا، زکی، رزاق و دریا هستند. در صورتی که از انیمیشن نان‌آور خوشتون اومده، انیمیشن ترانه دریا رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزئیات ساخت انیمیشن نان‌آور The Breadwinner

این انیمیشن محصول کمپانی ایرکرفت پیکچرز و کارتون سالون در سال 2017 است.