آفرینک
X

موانا Moana (2016)

موانا Moana

انیمیشن موانا Moana جدیدترین اثر کمپانی والت دیزنی هست. یکی از 5 تا انیمیشنی که برای جایزه اسکار 2016 به آکادمی معرفی شده. این انیمیشن که اواخر سال میلادی ا ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 7.8 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال

معرفی موانا

انیمیشن موانا Moana جدیدترین اثر کمپانی والت دیزنی هست. یکی از 5 تا انیمیشنی که برای جایزه اسکار 2016 به آکادمی معرفی شده. این انیمیشن که اواخر سال میلادی اکران شد تونست یکی از پرفروشترین فیلمهای سال بشه.

بعد از انیمیشن دلیر که جایزه اسکار سال 2013 رو برد، این دومین انیمیشن مهم دیزنی توی سالهای اخیر هست که قهرمان اون یک دختره. موانا دختر رئیس یک قبیله توی یکی از جزایر مرجانی اقیانوس هست. البته خیلی زمان و مکان داستان مشخص نیست اما احتمالن جایی وسط اقیانوس آرام ، شاید هم جزایر هاوایی .

اون که دختر ماجراجو و نترسی هست شیفته داستانهای مادربزگش میشه. مادربزرگ برای اون و بقیه بچه ها افسانه ای از یک مرد شجاع و نیمه انسان، نیمه خدا میگه. مائووی قلبِ خدایِ دریا، ته فیتی رو دزدید تا اون رو به انسانها برسونه. ولی خوب، موجودات شروری هم وجود داشتن و به دنبال قلب جادویی بودن. در جنگی که بین مائووی و ته کا اتفاق افتاد اون قلب و قلاب ماهیگیری جادویی اش رو جایی وسط دریا گم کرد. مادربزگ برای بچه ها گفت که حالا هزاران سال هست قلب، جایی خارج از صخره های جزیره گم شده و یک روز بالاخره یک نفر میره و اون رو پیدا میکنه. ولی پدر موانا با هر دلیلی برای دورتر رفتن از صخره های جزیره شون مخالف هست. حتی اگه دلیل این سفر پیدا کردن ماهی و غذا برای قبیله شون باشه.

مُوانا اما در نهایت بدون موافقت پدرش دل به دریا میزنه تا قلب جادویی ته فیتی رو بهش برگردونه و آرامش بر دریاها حکمفرما شه. اون مائووی رو پیدا میکنه و قانعش میکنه در این سفر همراهش باشه. تازه یک همسفر باحال هم دارن، خروس موانا که معلوم نیست چطوری سوار قایقشون شده. اگه میخواید بدونید چه اتفاقاتی در ادامه این انیمیشن کمدی و ماجراجویانه میفته وقت رو از دست ندید و همین الان به تماشای اون بشینید.

شعار تبلیغاتی انیمیشن موانا Moana این هست

اقیانوس تو را انتخاب کرده است.