آفرینک
X

بانو و ولگرد Lady and the Tramp (1955)

بانو و ولگرد Lady and the Tramp

انیمیشن بانو و ولگرد (Lady and the Tramp) ماجرای سگ کوچکی است که همراه یک خانواده مرفه زندگی میکند. خانواده برای مدتی به سفر میروند و سگ کوچولو آواره میشود. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.3 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی بانو و ولگرد

انیمیشن بانو و ولگرد (Lady and the Tramp) ماجرای تفاوت زندگی سگ‌های خانگی و سگ‌های ولگرد است. قصه از جایی شروع می‌شود که مردی جوان، سگ کوچولوی زیبایی به همسرش هدیه می‌دهد که لیدی یا همان خانم صدایش می‌کنند. سگ کوچک خودش را حسابی در دل اهل خانه جا می‌کند و روی تخت گرم و نرم صاحبانش می‌خوابد. بهترین غذاها را می‌خورد و دست نوازش صاحبش بر سر اوست. خلاصه اوضاع بر وفق مراد است. در همسایگی آن‌ها دو سگ پیر و بامزه‌ی دیگر به نام‌های جارک و تراستی زندگی می‌کنند که از دوستان لیدی هستند.

کم‌کم خبرهای خوشی به گوش می‌رسد. خانواده منتظر تولد فرزند است. یک نوزاد کوچولو که می‌تواند همبازی خوبی برای لیدی باشد. بالاخره انتظار‌ها به پایان می‌رسد و پسر کوچولویی به جمع خانواده اضافه می‌شود. پس از چند ماه، پدر و مادر خانواده تصمیم می‌گیرند برای مدتی به سفر بروند و پسر کوچولو و لیدی را به عمه سارا بسپارند. عمه سارا به همراه دو گربه خرابکار و پرهیاهو به منزل آن‌ها می‌آید و قرار است مراقبت‌شان باشد. اما عمه سارا از لیدی خوشش نمی‌آید. او سگ را به مغازه می‌برد تا برایش پوزه‌بند بگیرد و از پارس کردن و ورجه وورجه‌هایش جلوگیری کند. لیدی که همیشه نازپرورده اهل خانه بوده با پوزه‌بند و نامهربانی کنار نمی‌آید و از دست عمه سارا فرار می‌کند و آواره خیابان‌ها می‌شود.

اما او با زندگی در خیابان‌ها آشنا نیست و نمی‌داند چطور از خودش مراقبت کند یا چطور غذا پیدا کند؟ بالاخره سگ ولگردی به کمک لیدی کوچولو می‌آید و کمکش می‌کند تا از پس شرایط جدید برآید. باز گرفتاری شروع می‌شود و این دفعه لیدی کوچک، اسیر و به محل نگهداری سگ‌های ولگرد برده می‌شود. جایی که سگ کوچولو به آن تعلق ندارد و برایش ترس‌آور و ناآشناست. شانس با لیدی کوچک یار است و او به خاطر شناسنامه و نشانی روی گردنبندش آزاد و تحویل عمه سارا می‌شود. ولی روز از نو و روزی از نو! عمه سارا از سگ‌ها دل خوشی ندارد. باید دید سرنوشت لیدی کوچولو چه می‌شود. آیا او از پس زندگی جدید بر‌می‌آید؟ آیا در آینده باز هم حوادث و اتفاقات دیگری می‌تواند زندگی او را عوض کند؟

این انیمیشن زیبا، قسمتی از زندگی حیوانات را به تصویر کشیده و مثل انیمیشن ۱۰۱ سگ خالدار به ما می‌گوید چطور با حیوانات رفتار کنیم. پس اگر طرفدار حقوق حیوانات هستید و از آزار و اذیت کردن آن‌ها حسابی ناراحت می‌شوید، تماشای این انیمیشن به شما پیشنهاد می‌شود!

شعار تبلیغاتی بانو و ولگرد Lady and the Tramp

جذاب‌ترین شخصیت‌ها در عصر سگ‌ها