آفرینک
X

شرک 1 Shrek 1 (2001)

شرک 1 Shrek 1

انیمیشن شرک 1 Shrek 1 درباره یک غول سبز تالاب است که ترجیح می‌دهد همه از او بترسند و او را تنها بگذارند، هر چند که به هیچ عنوان هیچ کدام از این دو مورد، اتفاق نمی‌افتد! ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • آمریکا
 • 7.9 امتیاز
 • 1+ ساعت
 • دوبله
 • 6+ سال
 • FHD

معرفی شرک 1

غول‌ها همیشه موجودات خشن، عصبانی و ترسناکی هستند که همه از آن‌ها می‌ترسند و «شرک»، هم یکی از همین غول‌ها است. با این تفاوت که او به هیچ عنوان ترسناک نیست و برخلاف ظاهر تقریبا ترسناک‌اش، خیلی هم مهربان است. شرک اصلا زیر بار این موضوع نمی‌رود و ترجیح می‌دهد در تالاب خودش، تک و تنها بماند. البته که این اتفاق هم اصلا نمی‌افتد! چرا؟ با ما باشید که برای شما بگوییم!

داستان کارتون سینمایی شرک 1 و جزئیات جالب آن

شرک در تالاب خود، به تنهایی و خوشحالی زندگی می‌کرد و از این تنهایی خود، به‌شدت راضی بود. همه چیز با هجوم انواع موجودات تبعیدی دیگر، شروع شده و باتلاق متروک او به یک مکان شلوغ تبدیل می‌شود. او به قصر می‌رود تا از این اوضاع شکایت کند، اما پادشاه، با دیدن شرک، او را دست انداخته و البته به او می‌گوید تنها در صورتی که شاهزاده فیونا را از دست اژدها نجات دهد، سربازان خود را به باتلاق او می‌فرستد تا بقیه موجودات تبعیدی را از آن‌جا خارج کنند. اما پرنسس فیونا کیست؟ قصر اژدها کجاست؟ و اینکه شرک موفق می‌شود یا نه؟ برای پیدا کردن همه این جواب‌ها، باید هر چه زودتر انیمیشن شرک 1 با دوبله فارسی را ببینید!

نکات مهم انیمیشن شرک 1 با دوبله فارسی

انیمیشن سینمایی شرک 1 اولین انیمیشن از مجموعه شرک است که آن را از روی یک کتاب داستان به همین نام، ساخته‌اند و خوشبختانه باید بگوییم که یکی از بهترین انیمیشن‌های دنیا به این شکل ساخته شده است. کارگردان بزرگ دنیای سینما یعنی «استیون اسپیلبرگ»، با همکاری کمپانی دریم ورکز، ساخت این انیمیشن سینمایی را شروع کرد و در همان اولین روزهای پخش، با موفقیت بی‌نظیری مواجه شد.
کارتون سینمایی شرک 1 در سال پخش خود، عنوان چهارمین فیلم پرفروش سال را به خود اختصاص داد و منتقدان و مخاطبان، از همان روزهای اول شیفته تمام جزئیات انیمیشن شرک و داستان او شدند. صداگذاری‌های فوق‌العاده، کیفیت ساخت بی‌نظیر، داستان جذاب، سکانس‌های طنز و لحظه‌های اکشن این انیمیشن، با هنرمندی تمام در کنار هم قرار گرفته و یکی از بهترین انیمیشن‌های تاریخ سینما را به وجود آورده‌اند. خوشبختانه کارتون شرک 1 با دوبله فارسی هم وجود دارد و بچه‌های ایران به‌راحتی می‌توانند از همه این جزئیات فوق‌العاده و جذاب، لذت ببرند.
در انیمیشن سینمایی شرک 1 دوبله فارسی، انواع شخصیت‌های دنیای افسانه‌ها و انیمیشن‌ها مثل پینوکیو، زیبای خفته، سفید برفی و هفت کوتوله، راپونزل، آینه جادویی نامادری سفید برفی و...، وجود دارند و در کنار هم، یک دنیای کاملا جدید و دوست‌داشتنی را برای بچه‌ها ایجاد کرده‌اند. بعد از تماشا کارتون شرک 1 همراه بچه‌ها، علاوه بر لذت‌بردن از همه این لحظات فوق‌العاده، می‌توانید نکته‌های مهمی را با آن‌ها مرور کرده و چیزهای مختلفی را به آن‌ها یاد دهید.

چرا بچه ها باید کارتون شرک 1 را ببینند؟

شخصیت اصلی کارتون شرک 1 یک غول سبز رنگ است و همین یک جمله نشان می‌دهد که قرار است سکانس‌های اکشن زیادی را ببینید. با توجه به این نکته، باید به والدین بگوییم که احتمالا تماشای این انیمیشن برای کودکان کمتر از 5 سال و یا حساس، اضطراب‌آور باشد.
پس از تماشا انیمیشن شرک 1 دوبله فارسی همراه با بچه‌ها، می‌توانید درباره نکات مثبت و منفی مختلف، با کودکان خود صحبت کنید. مهم‌ترین پیام‌های این انیمیشن شامل این موارد هستند:
نباید دیگران را بر اساس ظاهرشان قضاوت کنیم؛
برای موفق‌شدن، باید احساس واقعی خود را در نظر گرفته و با در نظر گرفتن همه جوانب احتیاط، از آن پیروی کنیم.
مهم‌ترین ارزش‌های کارتون سینمایی شرک 1 شامل این موارد است:

 • اهمیت دوستی؛

 • بخشیدن اشتباهات دیگران؛

 • شجاع‌بودن؛

 • دفاع‌کردن از ارزش‌های خود.

می‌توانید با توجه به روحیات و مشکلات فرزند خود، یکی از این موارد را انتخاب کنید، رفتار کاراکترهای انیمیشن را در آن مورد در نظر بگیرید و سپس از کودک خود بخواهید که نظرش را راجع به آن موضوع، برای شما بگوید. توصیه می‌کنیم که تنها با پرسیدن سوالات مختلف، موضوع مکالمه را هدایت کرده و اجازه دهید که فرزندان‌تان، خود به نتیجه لازم دست پیدا کنند.
علاوه بر همه این موارد، می‌توانید راجع به تبعیض‌های اشتباه جامعه در رابطه با افراد متفاوت، با کودکان خود گفت‌وگو کرده و به آن‌ها بگویید که همه موجودات، صرف نظر از ظاهر و دیگر صفات اختصاصی خودشان، قابل احترام هستند و نباید مورد آزار یا تمسخر قرار بگیرند.

تماشا و دانلود انیمیشن شرک 1 با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون شرک 1 با دوبله فارسی کامل وجود دارد و به‌راحتی می‌توانید این انیمیشن فوق‌العاده و بسیار محبوب را به‌صورت آنلاین، برای بچه‌های خود پخش کنید. البته که باید بدانید امکان دانلود انیمیشن شرک 1 با دوبله فارسی کامل هم در آفرینک فراهم شده و می‌توانید این کارتون جذاب را به‌صورت آفلاین و با بقیه اعضای خانواده در یک شب تعطیل، تماشا کنید.

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن شرک 1 لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم تا انیمیشن ماداگاسکار را نیز برای او از آفرینک دانلود و پخش کنید.