آفرینک
X

سریال اوم نوم Om Nom Stories (2011)

اوم نوم Om Nom Stories

کارتون اوم نوم Om Nom Stories درباره موجود کوچک سبز رنگ و بامزه‌ای است که هر اتفاق ساده و معمولی زندگی او، به یک ماجراجویی هیجان‌انگیز تبدیل می‌شود! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • صربستان
  • 6.9 امتیاز
  • 4+ سال

فصل 1 سریال اوم نوم

معرفی سریال اوم نوم

« اوم نوم » یک موجود بسیار کوچک و بسیار بامزه سبز رنگ است که در کنار پسر نوجوانی به اسم « ایوان »، زندگی می‌کند. اوم نوم تقریبا چیزی بلد نیست و هر اتفاق ساده و روزمره زندگی او، به یک دردسر و ماجرای حسابی تبدیل می‌شود! حالا اگر دقیقا نمی‌دانید منظور ما چیست، بهتر است هر چه زودتر تماشا سریال صامت اوم نوم با بچه‌ها را شروع کنید و از ماجراهای این موجود دوست‌داشتنی، باخبر شوید!

خلاصه داستان کارتون اوم نوم چیست؟

اوم نوم، درست مثل بچه‌های خیلی کم سن و سال، دوست دارد هر روز فقط بازی کند و از تمام لحظات زندگی‌اش لذت ببرد! البته که در این بین، باید بعضی کارهای مهم مثل حمام کردن یا بازی با بقیه و نقاشی‌کردن و... را هم انجام دهد. ناگفته پیدا است که اوم نوم به طرز عجیبی همه این کارهای ساده را به یک ماجرای حسابی تبدیل می‌کند و ایوان، دوست همیشگی او، باید در کنارش بماند و به اوم نوم کمک کند!

تماشا سریال بی کلام اوم نوم چه پیام‌های مثبتی برای کودکان دارد؟

برنامه کودک اوم نوم با الهام‌گرفتن از بازی موبایلی Cut the Rope ساخته شده است. کاراکتر اصلی این بازی، با ظاهر بسیار بامزه و دوست‌داشتنی و حرکات جذاب چهره و بدن، به‌سرعت در بین مخاطبان محبوب شد. با توجه به همین محبوبیت، کارتون صامت Om Nom هم برای مخاطبان کوچک و بزرگ تولید و منتشر شد. تماشای سریال کارتون اوم نوم ، می‌تواند بچه‌ها را به‌خوبی سرگرم کند و علاوه بر آن، می‌توانید پس از اتمام هر اپیزود، راجع به اتفاقات مهم آن اپیزود و ماجراهای آن، با فرزندان‌تان صحبت کنید. برخی از پیام‌های آموزنده و مثبت این کارتون شامل موارد زیر هستند:

غذاخوردن و یافتن سالم‌ترین غذا

در قسمت اول کارتون اوم نوم ، کودکان با کاراکتر اصلی آشنا می‌شوند. در اپیزودهای بعدی مثل قسمت 3 سریال اوم نوم در فصل اول ، بچه‌ها جزئیات بیشتری از کاراکتر اصلی را می‌بینند. برای مثال، اوم نوم در این اپیزود قصد دارد که غذای مورد علاقه خود را پیدا کرده و برای این کار، باید غذاهای مختلفی را امتحان کند.
از این اپیزود و ماجراهای آن کمک بگیرید و با بچه‌ها درباره انواع غذاها، فواید آن‌ها و نیاز بدن به انواع خوراکی‌ها، با هم حرف بزنید. به بچه‌ها بگویید که بدن آن‌ها علاوه بر انواع شیرینی‌های خوشمزه، به سبزیجات و... هم نیاز دارد و سعی کنید با کمک اتفاقات این قسمت از کارتون Om Nom، کودکان را به امتحان‌کردن غذاهای سالم و تازه، ترغیب کنید.

مواجه‌شدن با ترس‌ها

در قسمت 5 سریال اوم نوم در فصل 1 ، اوم نوم باید برای هالووین آماده شود، اما قبل از هر چیز، باید با ترس‌های خود روبه‌رو شده و پس از آن، جشن جذاب هالووین را آغاز کند. از این اپیزود نیز کمک گرفته و با کودکان درباره ترس‌های فردی‌شان صحبت کنید. به آن‌ها بگویید که ترس، یک احساس طبیعی است و فقط باید با شناخت کامل، آن را بپذیرند.
از کودکان بخواهید درباره ترس‌های بزرگ‌شان با شما حرف بزنند و با کمک هم، روش مواجه‌شدن با این ترس‌ها را پیدا کنید. علاوه بر این، اپیزود سوم این سریال کارتونی، فرصت خوبی است که با بچه‌ها درباره انواع جشن‌های ملی گفت‌وگو کرده و آن‌ها را با هالووین یا دیگر جشن‌های شهر یا منطقه خود، آشنا نمایید.

یافتن دوست‌های جدید

در قسمت آخر برنامه کودک اوم نوم در فصل اول ، یک ربات قصد دارد با کاراکتر اصلی دوست شود و برای این کار، از خوراکی‌های خوشمزه کمک می‌گیرد. درباره این بخش از کارتون و یافتن دوست‌های جدید، با بچه‌ها صحبت کنید. روش‌های برقراری ارتباط با هم سن و سال‌ها را با هم مرور کنید و به بچه‌ها تاکید کنید که نباید با آدم‌های بزرگسال و غریبه، دوست شوند.

والدین پیش از پخش کارتون Om Nom Stories باید نکات زیر را به خاطر بسپارند

  • حرکات دائم کاراکتر اصلی و روند سریع داستان، باعث شده که تماشا کارتون اوم نوم برای کودکان 5 ساله و بزرگتر، مناسب باشد.

  • خوردن بیش از حد شیرینی توسط اوم نوم و علاقه به آن، ممکن است کودکان را به مصرف شیرینی بیشتر ترغیب کند. درباره این بخش با هم صحبت کنید و از ضررهای مصرف بیش از حد شیرینی،  با هم حرف بزنید.

  • از قسمت اول کارتون اوم نوم، همه ماجراها بدون دیالوگ یا با دیالوگ‌های خیلی کم روایت می‌شوند. اگر احساس می‌کنید که بچه‌ها نمی‌توانند ماجرای هر اپیزود را به‌خوبی متوجه شوند، کنار آن‌ها بمانید و داستان را برای آن‌ها توضیح دهید.

تماشا و دانلود کارتون بی کلام اوم نوم در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا مجموعه کامل اوم نوم فراهم شده است. می‌توانید اپیزودهای کوتاه و جذاب این کارتون را به‌صورت رایگان و آنلاین، برای فرزندان خود پخش کنید. البته علاوه بر پخش آنلاین، امکان دانلود کارتون Om Nom Stories از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، می‌توانید اپیزودهای مختلف این کارتون را با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده، به‌صورت آفلاین تماشا کرده و از دیدن ماجراهای اوم نوم و ایوان، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون اوم نوم لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون مینی بادها و کارتون مستر بین را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.