آفرینک
X

سریال سرزمین فیتیله

سرزمین فیتیله

برنامه محبوب عموهای فیتیله ای، فیتیله جمعه تعطیله یا سرزمین فیتیله اولین بار تو سال ۱۳۸۳ به سفارش گروه کودک و نوجوان شبکه دو ساخته شد. هر روز جمعه از این شب ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ایران
  • 3+ سال

فصل 1 سریال سرزمین فیتیله

معرفی سریال سرزمین فیتیله

برنامه محبوب عموهای فیتیله ای، فیتیله جمعه تعطیله یا سرزمین فیتیله اولین بار تو سال ۱۳۸۳ به سفارش گروه کودک و نوجوان شبکه دو ساخته شد. هر روز جمعه از این شبکه پخش می‌شد. تو این برنامه، خیلی از آموزش‌ها از طریق شعر و موسیقی انجام میشه. چون عموها فیتیله‌ای‌ها خوب می‌دونن که این راه جذابیه برای این‌که بچه‌ها چیزای خوب رو یاد بگیرن.

مثلا یه شعر در مورد خوردن صبحونه یا کمک کردن به پدر و مادر. در مجموعه فیتیله جمعه تعطیله با استفاده از ایده‌های خلاقانه یا حتی دعوت از گروه‌ها یا افراد مهم و اثرگذار سعی می‌شه چیزای مفیدی رو به بچه‌ها آموزش بدن. مثلا یه بار ممکنه یه گروه از ورزش‌های زورخانه‌ای بیان تو برنامه و اجرا داشته باشن. عمو فیتیله‌ای‌ها هم در مورد این موضوع صحبت بکنن.

عموهای دوست داشتنی این برنامه سعی می‌کنن در قالب تئاتر به بچه‌ها چیزهای خوبی یاد بدن. مثلا این‌که بچه‌ها نباید انگشت خودشون رو بمکند. اونا هم‌چنین با خوندن آهنگ‌ها و شعرهای شاد، بچه‌ها رو سرگرم می‌کنن. یکی از چیزایی باحالی که این برنامه داره اینه که بچه ها هم می‌تونن تو این برنامه شرکت کنن و از نزدیک عمو فیتیله‌ای‌ها و برنامه‌شون رو ببینن. این برنامه موزیکال برای سنین مختلف طراحی شده. به طوری که بچه‌های ۳ تا ۱۰۰ سال می‌تونن این برنامه رو تماشا کنن و علاوه براین‌که چیزای خوب و مفیدی یاد بگیرن، اوقات فراغت‌شون رو هم سپری بکنن.

شخصیت‌های مجموعه فیتیله جمعه تعطیله با سرزمین فیتیله

گردانندگان اصلی این برنامه سه نفر هستند که به عموفیتیله‌ای‌ها مشهورن. اونا هر بار با برنامه‌ای متفاوت پیش بچه‌ها میان و درباره چیزای مختلف صحبت می‌کنن. این برنامه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده. مثل تئاتر، موسیقی و یا دعوت از افراد و گاهی هم بازی. البته این برنامه توی این سال‌ها دستخوش تغییرات زیادی شده و عمو فیتیله‌ای‌ها سعی کردن برنامه‌شون رو هربار جذاب‌تر از سری‌های قبل اجرا کنن. اونا البته از ایده‌های جدید هم استقبال می‌کنن و تونستن تو این مدت طولانی که برنامه‌اشون رو اجرا کردن، برنامه‌های جالب و جذابی برای بچه‌ها تولید کنند.