آفرینک
X

سریال آتش نشان سام Fireman Sam (1987)

آتش نشان سام Fireman Sam

مجموعه کارتون آتش نشان سام Fireman Sam رو به فارسی به چندین شکل میشه نوشت. آتشنشان سام و سام آتشنشان و سم آتشنشان و. . . بقیه شکل های نوشتشنش رو خودتون حساب ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • انگلستان
  • 6.4 امتیاز
  • 3+ سال

معرفی سریال آتش نشان سام

مجموعه کارتون آتش نشان سام Fireman Sam رو به فارسی به چندین شکل میشه نوشت. آتشنشان سام و سام آتشنشان و سم آتشنشان و. . . بقیه شکل های نوشتشنش رو خودتون حساب کنید دیگه. به هر حال مجموعه راجع به شهر پونتی پاندی Pontypandy و ایستگاه آتش نشانی و قهرمان اول اونجا، سام آتش نشان هست. ایده اولیه ساخت این مجموعه توسط دو تا آتش نشان واقعی داده شده. بعد یک نویسنده و طراح شروع به ساخت و تولید اون کردن تا امروز که به بیشتر از 25 زبان مختلف دوبله شده و در کشورهای مختلف پخش میشه. داستان ها فقط راجع به ایستگاه آتشنشانی نیست و حوادث مختلف شهر رو هم تعریف میکنه. با صاحب کافه شهر که یک خانم ایتالیایی به اسم بلا لاسانژ  Bella Lasagne هست آشنا میشیم. بن هوپر Ben Hooper نجات غریق کنار ساحل هست و یک شناگر ماهر. برونین جونز Bronwyn Jones توی کافه کار میکنه و تقریبن از هر طرف با یکی از شخصیت های کارتون نسبت فامیلی داره. چارلی جونز Charlie Jones هم برادر سام هست و یک ماهیگیر. نگفته بودم که شهر پونتی پاندی ساحلی هست و کنار دریا؟تقریبن تمام شخصیت های این مجموعه یک نسبت خانوادگی یا ازدواجی با هم دارن. تنها شخصیتی که در تمام قسمت های مجموعه حاضر شده سام هست. هر کدوم از ماشینهای این کارتون هم یک اسم جداگونه داره. ماشینهایی مثل ژوپیتر و تایتان و والابی و. . . این مجموعه با تکنیک استاپ موشن stop-motion ساخته شده. جالبه بدونید برای ساخت هر دقیقه از این کارتون تقریبن 4 روز وقت لازم هست. حتمن بره ناقلا یا والاس و گرومیت رو هم دیدین که با همین تکنیک ساخته شدن. اگه میخواید با دنیای پرهیجان و دوست داشتنی سم آتش نشان آشنا بشید پس وقت رو از دست ندید و همین الان به تماشای این مجموعه کمدی و خانوادگی بشینید. زبان اصلی این مجموعه انگلیسی هست ولی در آفرینک میتونید دوبله فارسی اون رو ببینید.

جزئیات ساخت مجموعه کارتون آتش نشان سام Fireman Sam

استودیو بامپر فیلمز Bumper Films ساخت این مجموعه رو از سال 1987 بر عهده داشته. یعنی سن این مجموعه از خیلی بابا و مامان ها هم بیشتره. این مجموعه بیشتر از 170 قسمت داره که در آفرینک میتونید منتخب قسمتهای اون رو ببینید.