آفرینک
X

سرگذشت نارنیا 1 : شیر، کمد و جادوگر The Chronicles of Narnia 1 : The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)

سرگذشت نارنیا 1 The Chronicles of Narnia 1

در فیلم سرگذشت نارنیا1: شیر، کمد و جادوگر The Chronicles of Narnia 1: The Lion, the Witch and the Wardrobe چهار کودک به نام‌های پیتر، سوزان، ادموند و ل ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 6.9 امتیاز
  • 2+ ساعت

معرفی سرگذشت نارنیا 1 : شیر، کمد و جادوگر

در فیلم سرگذشت نارنیا1: شیر، کمد و جادوگر The Chronicles of Narnia 1: The Lion, the Witch and the Wardrobe چهار کودک به نام‌های پیتر، سوزان، ادموند و لوسی به خاطر بمباران‌های جنگ جهانی دوم خونه خودشون رو تخلیه میکنن و به خونه یه پروفسور میرن. بچه‌ها وقتی که توی خونه دارن قایم موشک بازی میکنن، لوسی یه گنجه پیدا میکنه و میره توی اون قایم بشه که وارد سرزمین جادویی نارنیا میشه. یه جادوگر خبیث نارنیا رو طلسم کرده و اونجا همیشه برف میباره و زمستونه. لوسی به خونه پروفسور برمیگرده و داستان رو برای بقیه تعریف میکنه، اما اونو حرفشو باور نمیکنن.

یه شب، ادموند لوسی رو تا کمد دنبال میکنه و وارد نارنیا میشه. جادوگر سفید ادموند رو پیداش میکنه و بهش میگه اگه بقیه بچه‌ها رو هم به نارنیا بیاره پادشاه نارنیا خواهد شد. پیتر، سوزان، ادموند و لوسی با هم به نارنیا میرن. آقا و خانم سگ آبی راجع به اسلان با اونا حرف میزنن و میگن که باید برای شکست دادن جادوگر سفید به اسلان کمک بکنن. ادموند یواشکی میره پیش جادوگر سفید، اما جادوگر سفید چون بقیه رو همراه با خودش نبرده اونو زندانی میکنه. جادوگر سفید گرگ‌ها رو دنبال بقیه بچه‌ها میفرسته تا اونا رو پیدا بکنن و پیش اون بیارن. بچه‌ها توی راه بابانوئل رو میبینن که به هر کدومشون یه سلاح میده تا بتونن از خودشون دفاع بکنن.

پیتر، لوسی و سوزان بعد فرار از دست گرگ‌ها به اردوگاه اسلان میرن. اسلان یه شیر بزرگ و نجیبه که به اونا کمک میکنه تا ادموند رو نجات بدن. جادوگر سفید به اردوگاه اسلان میاد و میخواد که زندانیش ادموند برگرده، اما اسلان به جای ادموند خودش رو قربانی میکنه. صبح روز بعد، اسلان دوباره زنده میشه و با حمله به قلعه جادوگر سفید اونو میکشه. با کشته شدن جادوگر سفید زمستان صد ساله نارنیا تموم میشه و همه چیز به شرایط قبلی برمیگرده.

در صورتی که از فیلم سرگذشت نارنیا 1: شیر، کمد و جادوگر خوشتون اومده، قسمت دوم سرگذشت نارنیا 2: شاهزاده کاسپین رو هم میتونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

شعار تبلیغاتی فیلم سرگذشت نارنیا1: شیر، کمد و جادوگر The Chronicles of Narnia 1: The Lion, the Witch and the Wardrobe

شاهکار محبوب 9 دسامبر روی پرده سینما میره