آفرینک
X

تختخواب سحرآمیز Bedknobs and Broomsticks (1971)

تختخواب سحرآمیز Bedknobs and Broomsticks

تختخواب سحرآمیز روایتی از یک شاگرد کلاس جادوگری، اتفاقی با 3 کودک همراه میشود تا با تختخواب سحرآمیز پیش استاد جادوگری اش برود و درسهای نهایی را یاد بگیرد. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.1 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی تختخواب سحرآمیز

فیلم سینمایی تختخواب سحرآمیز Bedknobs and Broomsticks یک فیلم جذاب و ماجراجویانه و خندهدار به همراه قطعاتی انیمیشن است. برگرفته از داستانهای جذاب جادوگران و جاروهای پرنده و کارهای عجیب. ولی آنچه در این فیلم باعث خندیدنتان خواهد شد این است که جادوگر داستان ما کمی ناشی است یا بهتر بگویم هنوز شاگرد جادوگری است و به مرحله جادوگری کامل نرسیده است. تازه آن هم دانشجویی جادوگری مکاتبهای که هنوز استاد خود را از نزدیک ندیده و هیچ جادویی را با پیش چشمش یاد نگرفته است. استاد جادوگر، گاهگاهی برایش آموزشهایی را میفرستند و خانم جادوگر تمرین میکند و البته تمرینهایش گاهی با شکست روبه‌رو میشود.
داستان در زمان جنگ جهان و در انگلستان اتفاق میافتد. در آن دوران برای اینکه کودکان از آسیبهای جنگ در امان باشند، آنها را به روستاهای اطراف شهرها میفرستادند. تا امنیت بیشتری داشته باشند. بچهها تحت سرپرستی و نگهداری موقت خانودههای محلی قرار میگرفتند. و در منزل اهل محل، سکونت میکردند. سه بچه پرنشاط و کنجکاو هم از لندن به منزل خانم جادوگر فرستاده میشوند. خانم جادوگر اصلاً از همخانه شدن با بچهها دل خوشی ندارد. چون آنها ممکن است مانع تمرینهای جادوگری او شوند. ضمناً هیچکس از جادوگر بودن او خبر ندارد و بچهها ممکن است راز او را فاش کنند. خانم جادوگر بعد از خوابیدن بچهها و در نیمههای شب به تمرین آموزشهایی که استادش فرستاده مشغول میشود. غافل از اینکه بچهها بیدارند و خود را به خواب زدهاند تا در وقت مناسب از خانه او فرار کنند و به لندن و نزد خانودههای خود برگردند. خانم جادوگر با وجود همه پنهانکاریها موفق نمیشود و بچهها او را سوار بر جاروی پرنده میبینند و حرفه خانم خانه برملا می‌شود. بچهها قول میدهند از این موضوع به کسی چیزی نگویند. راستی اگر از این فیلم خوشتان آمد، کتاب‌های پرنده آقای موریس لسمور The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore را هم اگر ندیده اید حتما ببینید.
استاد جادوگری برای خانم جادوگر نامه مینویسد و اعلام میکند که دیگر امکان ارسال مطلب و ادامه آموزش امکان ندارد. خانم هم تصمیم می‌گیرد به همراه بچهها به لندن و پیش استادش برود تا آخرین مطالب را از او یاد بگیرد. ولی سفر در دوران جنگ آن هم با 3 بچه چطور ممکن است؟ حتماً تا به حال در مورد قالیچه پرنده شنیدهاید. قالیچههایی که صاحبانشان را از مکانی به مکان دیگر میبرند و در آسمان پرواز میکنند. حالا این بار خانم جادوگر تخت اتاق را جادو میکند و مثل ارابه پرنده همگی بر آن سوار میشوند و راه میافتند. سفر پرماجرایی پیش رو است. به نظر شما خانم جادوگر موفق می‌شوند استاد را پیدا کنند و درسهای آخر را بیاموزند؟ چه مسائلی بر سر راه آنها خواهد بود؟
فیلم تختخواب سحرآمیز (Bedknobs and Broomsticks ) در سال 1971 به کارگردانی رابرت استیونسون(Robert Stevenson ) ساخته شد. این فیلم زیبا را در آفرینک ببینید.


شعار تبلیغاتی فیلم سینمایی تختخواب سحرآمیز Bedknobs and Broomsticks 


جادویی‌تر از همه