آفرینک
X

تپه خرگوش ها Watership Down (1978)

تپه خرگوش ها Watership Down

گروهی از خرگوش ها تصمیم می‌گیرند از محل سکونت‌شان به جای دیگری کوچ کنند و در این مسیر با ماجراهای زیادی روبه‌رو می‌شوند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.7 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 12+ سال
  • FHD

معرفی تپه خرگوش ها

انیمیشن تپه‌ خرگوش ها Watership Down  درباره خرگوشی است که می‌تواند خطر را احساس کند. البته بیش‌تر خرگوش‌ها این غریزه را در خود دارند؛ اما فایور، خرگوش داستان ما، بیش‌تر از بقیه بوی خطر را استشمام می‌کند. او به برادرش هیزل، که خرگوش زبر و زرنگی است، موضوع را می‌گوید و هیزل هم با بقیه خرگوش‌ها صحبت می‌کند. قرار می‌شود تا هر کدام از خرگوش‌ها که مایل بود با آن‌ها همراه شود. به این ترتیب دسته‌ای از خرگوش‌ها برای پیدا کردن جایی برای زندگی، محل سکونت قبلی خود را ترک می‌کنند. خرگوش‌ها گاهی به‌عنوان حیوان خانگی هم نگه‌داری می‌شوند و بچه‌ها آن‌ها را خیلی دوست دارند. احتمالاً انیمیشن هاپ خرگوش زبل را دیده‌اید و می‌دانید یک خرگوش چقدر باهوش و بازیگوش است! اما خرگوش‌هایی که در انیمیشن تپه خرگوش‌ها می‌بینید زندگی کاملاً متفاوتی دارند.
آن‌ها تصمیم گرفته‌اند به جای دوری بروند و راه درازی پیش‌رو دارند. برای این خرگوش‌ها خطرهای مختلفی وجود دارد. حیوانات وحشی و حتی سگ‌ها و گربه‌ها می‌توانند دشمن خرگوش‌ها باشند. فایور به برادرش می‌گوید باید به جایی بروند که در امنیت کامل باشند و خطری تهدیدشان نکند؛ در آن صورت می‌توانند زندگی خوب و آرامی را سپری کنند. یک روز که آن‌ها برای استراحت در کنار چمنزاری توقف کرده‌اند و باران شدیدی شروع به باریدن کرده، خرگوشی به سراغ آن‌ها می‌آید و ازشان دعوت می‌کند تا به حفره‌ای که در واقع خانه‌اش است، بیایند. فایور دوباره احساس خطر می‌کند؛ ولی خرگوش‌ها به حرف او گوش نمی‌دهند و به لانه خرگوش می‌روند. خرگوش به آن‌ها غذا می‌دهد و ازشان می‌خواهد هرجا که راحت‌اند، استراحت کنند. فایور و هیزل از لانه خرگوش بیرون می‌آیند. فایور به برادرش می‌گوید باید هر چه زودتر از این‌جا دور شوند؛ چون او حضور خرگوش سیاه را حس می‌کند. هر وقت خرگوش سیاه دور و بر خرگوش‌ها باشد معنی‌اش این است که یکی به زودی می‌میرد. چیزی نمی‌گذرد که آدم‌ها حفره‌های لانه خرگوش را پر می‌کنند، تا بتوانند از طبیعت برای ساخت‌وسازهای خودشان استفاده کنند. این موضوع زندگی خرگوش‌ها را به خطر می‌اندازد. فایور و برادرش به همراه بقیه خرگوش‌ها از این اتفاق جان سالم به در می‌برند؛ اما خطرهای زیادی هنوز پیش‌روی آن‌هاست.

شعار تبلیغاتی انیمیشن تپه خرگوش ها Watership Down:

انیمیشنی کلاسیک، برگرفته از رُمانی که دنیا را هیجان‌زده کرد.