آفرینک
X

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه How to Train Your Dragon : Homecoming (2019)

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم How to Train Your Dragon

انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه How To Train Your Dragon : Homecoming درباره بازگشت بی‌دندان و خانواده او به «برک» است! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.3 امتیاز
  • 22 دقیقه
  • دوبله
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه

سال‌ها از ماجراجویی هیکاپ و بی‌دندان گذشته است و الان هر کدام از آن‌ها، در گوشه‌ای از دنیا زندگی می‌کنند. هیکاپ، دو فرزند دارد که تا به حال اژدها ندیده‌اند و بی‌دندان هم در «دنیای پنهان»، با همسر و سه فرزندش زندگی می‌کند. چند روز قبل از فستیوال بزرگ در دهکده، هیکاپ و استر متوجه می‌شوند که دخترشان کتاب‌های پدر هیکاپ را یافته و الان بر طبق آن کتاب‌ها، از اژدهایان متنفر است! البته که هیکاپ برای رفع این سوتفاهم یک نقشه خوب دارد و اگر می‌خواهید از نقشه او مطلع شوید، بهتر است هر چه زودتر تماشا کارتون سینمایی چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه را همراه با فرزندان‌تان شروع کنید! البته قبل از تماشای این کارتون که با اسم «مربی اژدها: بازگشت به خانه» هم در ایران ترجمه شده است، چند دقیقه با ما بمانید تا نکات مهم این انیمیشن را برای شما هم تعریف کنیم!

خلاصه کارتون سینمایی چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه چیست؟

از رفتن اژدهایان سال‌ها گذشته و نسل جدید وایکینگ‌ها، هیچ خاطره‌ای با این موجودات شگفت‌انگیز ندارند. از سوی دیگر، هیکاپ به‌شدت دلتنگ بی‌دندان شده و با دیدن رفتار دخترش، تصمیم می‌گیرد در روز فستیوال یک نمایش اجرا کرده و بچه‌ها را با اژدهایان و رابطه صمیمی‌شان با وایکینگ‌ها، آشنا کند. البته که هیکاپ نمی‌داند در همین حین، بی‌دندان و خانواده‌اش هم به جزیره برک آمده‌اند و از دور، در حال تماشای نمایش هستند! هیکاپ در حین نمایش، دچار مشکل می‌شود و درست مثل همیشه، بی‌دندان به کمک او می‌آید، اما این بار، همه چیز فرق دارد. شما فکر می‌کنید که بی‌دندان برای همیشه بازگشته یا دوباره به سرزمین پنهان بر می‌گردد؟

تماشا انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه چه نکات مثبتی برای کودکان دارد؟

بچه‌ها و بزرگسالانی که مخاطبان پر و پاقرص « مجموعه چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم » هستند، به‌خوبی از همه ماجراهای مرتبط به این انیمیشن کوتاه، اطلاع دارند. در این مجموعه جذاب، مخاطبان با وایکینگ‌ها و ترس‌شان از اژدهایان آشنا شدند و کم‌کم روابط دوستانه این دو گروه عجیب را در کنار هم دیدند.
در چندین انیمیشن سینمایی، داستان این کاراکترها در کنار هم شکل گرفت و الان در کارتون چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه ، مخاطبان جزئیات بیشتری از زندگی کاراکترهای محبوب خود را خواهند دید. پس از تماشای این کارتون همراه با بچه‌ها، می‌توانید با فرزندان‌تان درباره جزئیات این انیمیشن کمی بیشتر گفت‌وگو کرده و چیزهای تازه‌ای به آن‌ها بیاموزید.

عدم قضاوت دیگران از روی ظاهر

در کارتون چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه ، فرزندان هیکاپ تنها از روی ظاهر اژدهایان در کتاب‌ها، به این نتیجه می‌رسند که این موجودات خطرناک و بدجنس هستند. نظر بچه‌ها را در این باره جویا شوید و از آن‌ها بخواهید دلیل اشتباه بودن این قضاوت سریع را از دید خودشان برای شما توضیح دهند.
در ادامه حرف کودکان، به آن‌ها یادآوری کنید که قضاوت مثبت از روی ظاهر زیبا و قضاوت منفی از روی ظاهر بد، می‌تواند مسیر زندگی آن‌ها را به شکل نادرستی تغییر دهد. به بچه‌ها بگویید که هیچ‌گاه نباید بر اساس ظاهر، دیگران را قضاوت کنند و باید اجازه دهند که رفتار هر فرد، شخصیت واقعی او را به آن‌ها نشان دهد.

رابطه عمیق دوستان و عدم از بین رفتن آن با وجود فاصله

هیکاپ و بی‌دندان، سال‌ها از هم فاصله گرفته‌اند و با وجود این فاصله، دلتنگ هم هستند. با بچه‌ها درباره روابط دوستانه و احساسات پایدار انسان‌ها حتی در صورت دور شدن از همدیگر، حرف بزنید و به آن‌ها بگویید که عواطف انسان می‌تواند سال‌ها بدون تغییر باقی بماند. این موضوع برای بچه‌هایی که به‌تازگی به دلیل مهاجرت یا فوت، از یکی از اعضای خانواده جدا شده‌اند، اهمیت بیشتری دارد و می‌توانید با توجه به شرایط فرزندان‌تان، درباره آن بیشتر و مفصل‌تر صحبت کنید.

اهمیت بازگویی تاریخ به نسل‌های جدید

کاراکتر اصلی در انیمیشن How to Train Your Dragon : Homecoming به دلیل عدم بازگویی تاریخ به فرزندان خود، آن‌ها را از شناخت یکی از بهترین موجودات، محروم کرده است. این موضوع را می‌توانید از دید دیگری به فرزندان کمی بزرگتر خود بیاموزید و به آن‌ها بگویید عدم شناخت پیشینه خود، انسان‌ها را وارد چرخه باطل تکرار می‌کند. نسل جدید وایکینگ‌ها، درست مثل پدربزرگ‌های خود، از اژدهایان نفرت داشتند و این موضوع در دنیای واقعی، مشابه تکرار اشتباهات تاریخی برای انسان‌ها است.

نکاتی که والدین پیش از پخش کارتون چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه باید بدانند

سقوط هیکاپ از صخره و وجود لحظات خطرناک مشابه، باعث شده که تماشای این کارتون برای بچه‌های 7 ساله و بزرگتر، مناسب باشد.
در صورتی که فرزندان شما قسمت‌های پیشین این مجموعه کارتونی را تماشا نکرده باشند، درک اتفاقات این انیمیشن هم برای آن‌ها سخت‌ خواهد بود. به همین خاطر ابتدا قسمت‌های پیشین را در کنار هم تماشا کنید.
دوری از عزیزان و دلتنگی شدید برای آن‌ها، یکی از بخش‌های اصلی این کارتون است و اگر فرزند شما به‌تازگی با دوری از والدین یا نزدیکان خود مواجه شده باشد، پیشنهاد می‌کنیم در حین تماشای کارتون چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه ، کنار آن‌ها بمانید و فرصتی ایجاد کنید که بچه‌ها درباره دلتنگی خود و حس‌های ناخوشایند ناشی از آن، با شما حرف بزنند.

تماشا و دانلود انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه با دوبله فارسی در آفرینک

در آفرینک امکان تماشای آنلاین کارتون کامل چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه با دوبله فارسی کامل فراهم شده است. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم وجود دارد. پس از دانلود، می‌توانید این کارتون را به‌صورت آفلاین، در یک شب آرام و تعطیل، با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن زندگی جالب هیکاپ و بی‌دندان، سال‌ها پس از ماجراجویی‌های مهیج‌شان، لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم : بازگشت به خانه لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون اژدها سواران : به سوی ناشناخته ها و کارتون 100% گرگ را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.