آفرینک
X

سفید برفی و هفت کوتوله Snow White and the Seven Dwarfs (1937)

سفید برفی و هفت کوتوله Snow White and the Seven Dwarfs

انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله Snow White and the Seven Dwarfs اونقدر معروف هست و نسخه های مختلف از داستانش ساخته شده که فکر نکنم تا حالا کسی مونده باشه که د ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 7.6 امتیاز
  • دوبله
  • 3+ سال

معرفی سفید برفی و هفت کوتوله

انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله Snow White and the Seven Dwarfs اونقدر معروف هست و نسخه های مختلف از داستانش ساخته شده که فکر نکنم تا حالا کسی مونده باشه که داستانش رو ندونه. داستان سفید برفی و هفت کوتوله و ملکه بدجنس و آیینه جادویی و بقیه شخصیت ها. ولی باید این اعتراف شیرین رو کرد که نسخه ای که والت دیزنی Walt Disney در سال 1937 ساخت و برای تولیدش 3 سال زمان وقت گذاشته بود بهترین و خاطره انگیزترین نسخه سینمایی از این داستان برادارن گریم Brothers Grimm هست.

مادر خوانده بدجنس سفید برفی اون رو به جنگل خطرناک و ناشناخته ای تبعید میکنه، چونکه آیینه جادویی Magic Mirror گفته زیباترین زن دنیا اون نیست بلکه دختر خوانده اش سفید برفی هست. ولی برای اون که شاهزاده مهربان و خوش قلبی هست راه نجات پیدا میشه، هفت کوتوله شاد و سرخوش که هر کدومشون اسم و اخلاق خاصی دارن اون رو پیدا میکنن و ازش مواظبت میکنن. اون توی خونه کوتوله ها میمونه و کارهای خونه رو انجام میده ولی این چیزها هیچوقت پایان داستان یک شاهزاده خانم نیست.

کوتوله ها با اسم اخلاق هایی که دارن شناخته میشن، مثل شادی Happy همیشه شاد و خندون هست، Sneezy همیشه در حال عطسه کردن هست، Sleepy همیشه خوابالود و خسته و است و بقیه شون هم هر کدوم یک حالی دارن.

انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله اونقدر خوب و عالی بوده که خیلی ها اون رو به عنوان بهترین پویانمایی دنیا میشناسن. این انیمیشن اولین کار بلند والت دیزنی بوده و بعد از اون کارهای فوق العاده دیگه اش مثل انیمیشن سیندرلا و دیو و دلبر و کلی کار دیگه رو ساخت. زبان اصلی این انیمیشن انگلیسی هست ولی در آفرینک شما میتونید اون رو با دوبله فارسی ببینید.

شعار تبلیغاتی انیمیشن سفیدبرفی و هفت کوتوله Snow White and the Seven Dwarfs

نخستین فیلم بلند والت دیزنی