آفرینک
X

کارخانه هیولاها Monsters, Inc (2001)

کارخانه هیولاها Monsters, Inc

انیمیشن کارخانه هیولاها Monsters, Inc درباره دو هیولا یعنی سالیوان و مایک است که مثل بقیه هیولاها، به‌شدت از بچه‌ها می‌ترسند! اما بچه‌ای به نام بو می‌خواهد با آن‌ها دوست باشد! ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • آمریکا
 • 8.1 امتیاز
 • 1+ ساعت
 • دوبله
 • 7+ سال
 • HD

معرفی کارخانه هیولاها

همه ما از بچگی، از کمدهای نیمه‌باز می‌ترسیدیم و الان دلیل این ترس‌مان کاملا مشخص شده است! همه کمدها، یک در مخفی به کارخانه هیولاها دارند و انواع هیولاها از آن‌جا وارد اتاق بچه‌ها می‌شوند، فقط چیزی که هیچ‌کدام‌مان نمی‌دانستیم این بود که خود هیولاها، از بچه‌ها می‌ترسند و فکر می‌کنند اگر بچه‌ها به آن‌ها دست بزنند، از بین می‌روند! حالا چرا با وجود این ترس‌شان، باز هم به اتاق بچه‌ها می‌آیند؟ خب باید بگوییم که در دنیای هیولاها، از جیغ بچه‌ها انرژی تولید می‌کنند و با پیشرفت دنیا و شجاع‌تر شدن بچه‌ها، اوضاع دنیای هیولاها حسابی به هم ریخته و انرژی کمتر شده است. البته اوضاع هیولاها حسابی بدتر خواهد شد و اگر نمی‌دانید چرا، همراه ما به بخش بعدی بیایید که داستان کامل کارتون کارخانه هیولاها را برای شما تعریف کنیم که به اسم‌های دیگری مثل شرکت هیولاها و کمپانی هیولاها هم در ایران مشهور شده است.

داستان کامل انیمیشن سینمایی Monster, Inc

«سالیوان» بزرگ و «مایک» کوچولوی سبزرنگ، دو کارمند بسیار حرفه‌ای کارخانه هستند که بیشترین انرژی را تولید می‌کنند. در یک روز کاملا عادی، یک اتفاق کاملا غیر عادی اتفاق می‌افتد و یک دختر کوچک دو ساله به اسم «بو»، وارد کارخانه می‌شود. سالی و مایک، با اینکه حسابی ترسیده‌اند، می‌خواهند قبل از اینکه «سازمان پیداکردن بچه‌ها» از آمدن بو به دنیای هیولاها خبردار شود، «بو» کوچولوی دوست‌داشتنی را به دنیای آدم‌ها برگرداند و وقتی می‌خواهند این کار را انجام دهند، متوجه یک موضوع خیلی عجیب، خیلی مهم و خیلی تاثیرگذار می‌شوند. می‌پرسید چه موضوعی؟ خب باید هر چه زودتر با فرزند خود، برنامه کودک کارخانه هیولاها را ببینید که همراه با سالی و مایک، شما هم از این راز بزرگ مطلع شوید!

جزئیات جالب کارتون کارخانه هیولاها با دوبله فارسی

این انیمیشن جذاب، به‌بهترین شکل ممکن برای گروه سنی کودکان ساخته شده است و می‌توانید با خیال راحت و بدون استرس، کارتون کارخانه هیولاها یا همان انیمیشن سالیوان را برای بچه‌ها پخش کنید. طراحی همه کاراکترها به‌شدت جذاب و دوست‌داشتنی است و همه بچه‌ها عاشق جزئیات مختلف هر کاراکتر و هیولا خواهند شد.
مهم‌ترین کاراکترها و اسم شخصیت های کارتونی کارخانه هیولاها شامل سالی یا سالیوان هیولای غول‌پیکر کارخانه، مایک هیولای کوچک و سبزرنگ و بو دختربچه دو ساله هستند که در این انیمیشن و چند انیمیشن و حتی اسپین‌آف دیگر هم حضور داشتند. میزان استقبال از این کارتون، به طرز شگفت‌آوری بالا بود. البته کارخانه هیولاها 2 ساخته‌نشد. اما دو شخصیت محبوب کارتون شرکت هیولاها یعنی مایک و سالیوان در انیمیشن دانشگاه هیولاها نیز به عنوان کاراکتر اصلی حضور دارند. ماجرای این انیمیشن، برای قبل از کارخانه هیولاها بوده و زمانی است که سالیوان و مایک تازه باهم آشنا شده و از هم هیچ دلخوشی ندارند!
پیشنهاد می‌کنیم که با تماشا انیمیشن Monster, Inc با دوبله فارسی همراه با بچه‌ها، این فرصت را در اختیارشان بگذارید که همه جزئیات این کارتون را به‌خوبی درک کنند و سپس درباره بخش‌های مختلف این انیمیشن و پیام‌های مثبت آن، با فرزندان‌تان گفت‌وگو کنید.

پیام های مثبت انیمیشن کارخانه هیولاها برای بچه ها

تمام بخش‌های این کارتون به‌شدت بامزه، طنز، کودکانه و سرگرم‌کننده است و با خیال راحت می‌توانید آن را برای بچه‌ها بالای 5 سال پخش کنید. مهم‌ترین پیام‌های مثبت انیمیشن کارخانه هیولاها شامل موارد زیر هستند:

 • اهمیت روابط خانوادگی و دوستانه؛

 • پذیرش ایده‌های جدید و سازگار شدن با شرایط تازه؛

 • تلاش برای کمک به دیگران در موقعیت‌های سخت؛

 • توانایی مدیریت بحران با استفاده از تمام توانایی فردی و گروهی.

در انیمیشن کارخانه هیولاها ، سالی و مایک، با اینکه به‌شدت از بچه‌ها می‌ترسند، اما سعی می‌کنند که بو کوچک را به‌سلامتی به خانواده‌اش برگردانند و به او کمک کنند. این موضوع با وجود انواع موانع و چالش‌ها، خیلی سخت‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد، اما این دو ناامید نمی‌شوند. از این بخش کمک گرفته و درباره اهمیت کمک به دیگران، مخصوصا افراد کوچک‌تر یا ضعیف‌تر، با بچه‌ها حرف بزنید. البته به آن‌ها یادآوری کنید که برای کمک به دیگران، باید چند اصل مهم محافظت از خود یعنی صحبت نکردن با آدم‌های غریبه، اعتماد نکردن به آدم‌های ناشناس و نرفتن همراه آن‌ها را همیشه و همه جا، در نظر بگیرند.
از سوی دیگر، دو کاراکتر اصلی در انیمیشن Monster, Inc متوجه می‌شوند که برای ایجاد انرژی بیشتر، نیازی به ترساندن بچه‌ها نیست و از طریق ایجاد حس خوب و خنده، می‌توانند انرژی خیلی بیشتری به‌دست آورند. از این نکته باارزش استفاده کرده و درباره ایجاد حس خوب در میان گروه‌های دوستانه و حتی اعضای خانواده و تاثیر شگفت‌آور آن در همه جنبه‌های زندگی، با کودکان گفت‌وگو کنید. به آن‌ها بگویید که لبخند زدن، خندیدن و حتی دوست داشتن همدیگر، حس خیلی بهتری برای آدم‌ها ایجاد می‌کند و اگر دوست دارند همیشه انرژی زیادی داشته باشند، بهتر است ایجاد حس خوب مثل خندیدن و خنداندن را هیچ‌وقت فراموش نکنند!

تماشا و دانلود انیمیشن Monster, Inc با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن کارخانه هیولاها با دوبله فارسی کامل وجود دارد و می‌توانید این کارتون به‌شدت جذاب را به‌صورت کاملا رایگان و آنلاین، برای بچه‌ها پخش کنید. البته علاوه بر پخش آنلاین، امکان تماشا آفلاین و دانلود کارتون کارخانه هیولاها با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم وجود دارد. می‌توانید در یک شب آرام و تعطیل، همراه با بچه‌ها و بقیه افراد خانواده، این کارتون را تماشا کرده و از دیدن انرژی امیدبخش خنده، لذت ببرید.

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن کارخانه هیولاها لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن موانا و انیمیشن گربه چکمه پوش : آخرین آرزو را برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.