آفرینک
X

آقای فاکس شگفت انگیز Fantastic Mr Fox (2009)

آقای فاکس شگفت انگیز Fantastic Mr Fox

آقای فاکس شگفت‌انگیز درباره زندگی روباه باهوشی است که با بقیه روباه‌ها فرق دارد. او رؤیاهای زیادی در سر دارد ولی همین رؤیاها برایش دردسر درست می‌کنند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.8 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 12+ سال
  • FHD

معرفی آقای فاکس شگفت انگیز

آقای فاکس شگفت انگیز (Fantastic Mr Fox) نام یک فیلم انیمیشن محصول سال ۲۰۰۹ به کارگردانی وس اندرسن (Wes Anderson) است. و ماجرای آقای روباه را روایت می‌کند. ایشان یک روباه متفاوت، باهوش و خوش‌تیپ است که در کنار خانواده محترم زندگی خوبی دارد. ایشان و همسر محترمش روباه بانو، به شغل نه چندان شرافتمندانه دزدی از مرغداری‌ها مشغولند. آقای روباه تجربه فرار‌ها و تعقیب و گریز‌های زیادی را در کارنامه درخشان خود دارد! اما پس از آخرین تجربه سرقت از مرغداری و زمانی که در دام افتادند‌‌، به سختی موفق به فرار می‌شوند و تصمیم می‌گیرند که دزدی را کنار بگذارند.
سال‌ها می‌گذرد و جناب روباه به شغل روزنامه‌نگاری مشغول می‌شود. ولی هنوز هم مثل گذشته دلش می‌خواهد که به گذشته برگردد و تجربیات قدیمی را تکرار کند. تازه آقای روباره از آن خانه‌ی بالای تپه هم خیلی خوشش آمده و از زندگی در حفره‌ای در زیرزمین خسته شده‌ است. بالاخره با وام و قسط و قرض به آرزویش می‌رسد و خانه‌ای در بالای تپه و در میان ریشه‌های درختی تنومند می‌خرد. ولی آقای سمور بنگاه‌دار از قبل به او اخطار می‌دهد که آن خانه مقابل دید و چشم ‌آدم‌هاست و ممکن است برایش دردسر درست شود. آقای روباه به پند آقای بنگاه دار اهمیتی نمی‌دهد و در خانه جدید ساکن می‌شود. اما آرزوی بعدی جناب روباه، داشتن یخچالی پر از مرغ است. بالاخره خصلت و سرشت روباه این‌طور است که دوست دارد مرغ بخورد و چون توان پرداخت پول و خرید آن‌را ندارد، مجبور است از مرغداری شکار کند. چه جایی بهتر و مناسب‌تر از مرغداری بزرگی که متعلق به همسایه‌ی تپه‌ی مقابل است؟ یک مرغداری کامل و مجهز و چند ردیف حصار که قابل عبورند و چند سگ نگهبان شکمو که عاشق ‌تنقلات هستند و به راحتی می‌شود آن‌ها را مسموم کرد. آقای روباه با همکاری دوست کم‌استعداد ولی پرتلاشش آقای سمور، موفق می‌شود تا یخچال خانه‌اش را پر از مرغ‌های درشت کند. کم‌کم آقای روباه محترم هوس می‌کند از تپه‌ی آن‌طرف‌تر که کارخانه آبمیوه‌گیری است، آبمیوه‌های گوارا بردارد. فکرش را می‌کردید که روباه‌ها هم آبمیوه دوست دارند؟
خلاصه آقای روباه دل به دریا زده و کارهای گذشته‌اش را از سر گرفته، آن‌هم بدون اطلاع خانواده‌اش. غافل از این‌که آدم‌ها آرام نخواهند نشست و کم‌کم دردسرها شروع می‌شود. خانه و زندگی آقای روباه و حیوانات همسایه در خطر قرار می‌گیرد. حالا باید دید جناب آقای روباه، چطور با همه این مشکلات روبه‌رو می‌شود؟
وس اندرسون (Wes Anderson) فیلمنامه این انیمیشن را براساس رمان کودکانه‌ای به همین نام اثر رولد دال (Roald Dahl) نوشته است. وس اندرسون انیمیشن دیگری هم ساخته که جزیره سگ‌ها نام دارد و می‌توانید آن را هم در آفرینک ببینید.

شعار تبلیغاتی آقای فاکس شگفت انگیز

مزه زندگی شگفت‌انگیز را بچشید!