آفرینک
X

نیلوفر آبی The Blue Lotus (1991)

نیلوفر آبی The Blue Lotus

نیلوفر آبی The Blue Lotus اسم قسمت پنجم از سری کارتون‌ ماجراهای تن تن هست. تن تن یه خبرنگار جوانه و به همراه سگش میلو همیشه درگیر داستان‌های خطرنا ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 7.4 امتیاز
  • 43 دقیقه
  • دوبله
  • 7+ سال

معرفی نیلوفر آبی

نیلوفر آبی The Blue Lotus اسم قسمت پنجم از سری کارتون‌ ماجراهای تن تن هست. تن تن یه خبرنگار جوانه و به همراه سگش میلو همیشه درگیر داستان‌های خطرناک و هیجان انگیزی می‌شه.

بعد از دستگیری اکثر اعضای سندیکای مواد مخدر، رهبر این سازمان مخفی شد و هیچ وقت پیدا نشد. تن تن که مشغول گذراندن تعطیلات توی کاخ ماهاراجه است که یک نفر براش پیغام فوری میاره، توی این پبام فوری یک دوست از تن تن تقاضای کمک کرده! اما قبل از اینکه پیام‌رسان پیامش رو کامل بگه با یه دارت سمی که به گردنش می‌خوره و دیوونه می‌شه، توی آخرین جمله‌هاش می‌گه که میتسوهیراتو کمک لازم داره، شانگ‌های!

تن تن همون لحظه وسایلش رو جمع می‌کنه تا به شانگ‌های بره. وقتی به هتل می‌رسه قبل از اینکه دنبال میتسوهیراتو بگرده، یه پیغام از میتسوهیراتو برای تن تن فرستاده می‌شه، توی اون نامه میتسوهیراتو تقاضا می‌کنه تا تن تن رو ببینه. میتسوهیراتو از تن تن می‌خواد تا هرچه سریع‌تر به هندوستان برگرده و مراقب ماهاراجه یاشه!

وقتی تن تن به هتل می‌رسه یه نامه از ماهاراجه دریافت می‌کنه که گفته جون خودش و پسرش در خطره، اما از طرفی یه بسته پر از لباس مبدل برای تن تن رسیده و ازش خواسته شده تا شب در جای معینی با اون لباس‌ها بره. تن تن به یک مرد عجیب و غریب می‌رسه که تصمیم داره تن تن رو بکشه، اما تن تن پیش از اینکه بلایی سرش بیاد یه مشت محکم توی صورت مرد عجیب و غریب می‌زنه. مرد که بیهوش می‌شه، تن تن متوجه می‌شه این آدم هم مثل پیام‌رسان مسموم شده!

در صورتی که از ماجراهای تن تن و نیلوفر آبی خوشتون اومده، قسمت‌های دیگه مثل تن تن و پیکاروها رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزییات ساخت انیمیشن تن تن و نیلوفر آبی The Blue Lotus

انیمیشن نیلوفر آبی از روی کتاب کمیک ماجراهای تن تن نیلوفر آبی اثر هرژه ساخته شده. داستان نیلوفر آبی با نام اصلی Le Lotus Bleu که به انگلیسی The Blue Lotus یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های ماجراهای تن تن هست.

این انیمیشن ماجراجویانه توسط کمپانی آمریکایی الیپس انیمیشن Ellipse Animation در دسامبر 1991 منتشر شد و تا امروز با استقبال بسیار خوبی از طرفداران تن تن مواجه شده است.