آفرینک
X

سریال چهار نیرومند The Mighty Ones (2020)

چهار نیرومند The Mighty Ones

کارتون چهار نیرومند The mighty Ones درباره چهار دوست کوچولو است که می‌خواهند از همه دنیا قوی‌تر باشند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.7 امتیاز
  • دوبله
  • 8+ سال

فصل 1 سریال چهار نیرومند

معرفی سریال چهار نیرومند

کارتون چهار نیرومند که با اسم « قدرتمندان » هم در ایران مشهور شده است، درباره چهار دوست عجیب و بامزه یعنی یک سنگ، یک برگ، یک توت‌فرنگی و یک شاخه بسیار کوچک از یک درخت است که در حیاطی کوچک، در کنار هم زندگی می‌کنند! حالا شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که اصلا این چهار موجود خیلی کوچولو چطور می‌توانند گروه قدرتمندان را تشکیل دهند که در این صورت باید هرچه سریع‌تر تماشا انیمیشن سریالی چهار نیرومند با دوبله فارسی کامل را همراه با فرزندان‌تان شروع کنید!

خلاصه کارتون چهار نیرومند

داستان از جایی شروع می‌شود که چهار دوست غیر معمول، در کنار هم قرار می‌گیرند و سعی دارند که بهترین و قوی‌ترین موجودات حیاط باشند! البته احتمالا شما هم می‌دانید که یک سنگ خیلی کوچولو، یک شاخه شکننده، یک برگ و یک توت‌فرنگی، نمی‌توانند خیلی راحت به این هدف برسند و برای انجام چنین کاری، مشکلات مختلفی خواهند داشت. خوشبختانه این چهار دوست، راه‌حل‌های مختلفی برای رسیدن به هدف مهم‌شان پیدا می‌کنند که از قسمت اول سریال چهار نیرومند در فصل 1 ، می‌توانید این راه‌حل‌ها را با بچه‌ها تماشا کنید!

بچه‌ها با تماشا سریال چهار نیرومند چه نکات آموزنده‌ای یاد می‌گیرند؟

فضای دوست‌داشتنی کارتون، باعث شده که هر چهار فصل کارتون چهار نیرومند ، با استقبال بسیار خوبی مواجه شود. بچه‌ها از تماشای ماجراهای کودکانه کاراکترهای اصلی لذت می‌برند و هر اپیزود از این کارتون، می‌تواند یک نکته آموزنده برای کودکان داشته باشد.
برخلاف بقیه کارتون‌ها که یک مرزبندی خیلی واضح میان کاراکترهای مثبت و منفی وجود دارد، بچه‌ها در هر اپیزود از این کارتون می‌بینند که کاراکترهای اصلی نمی‌توانند ارتباط خوبی با هم برقرار کنند و مشکلات‌شان را به‌درستی حل نمایند. به‌خاطر همین کودکان متوجه می‌شوند که حتی افراد خوب، چالش‌های مختلف و اشتباهات گوناگون خواهند داشت و این موضوع، به‌معنی بد بودن یک نفر نیست.
این نکته از فصل اول سریال چهار نیرومند و در هر اپیزود آن به شکل‌های مختلفی بررسی می‌شود و روش‌های گوناگونی برای حل مشکلات روزمره، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توانید با مثال‌زدن رفتار نامناسب هرکدام از کاراکترها، راه‌حل درست را از فرزندان خود بپرسید یا درباره نکات مثبت زیر با هم حرف بزنید:

بررسی روش‌های حل مسئله

اختلاف نظر داشتن، یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که کودکان درهنگام تماشا انیمیشن سریالی چهار نیرومند با آن مواجه خواهند شد. در هر اپیزود، کاراکترهای اصلی روش‌های مختلفی برای مواجه‌شدن با این اختلافات پیدا می‌کنند. علاوه‌بر آن، انواع مهارت‌های اولیه اجتماعی مثل بررسی روش‌های حل مسئله، کنارآمدن با تفاوت‌ها، منحصربه‌فرد بودن هر شخص و اهمیت آن در روابط دوستانه و از همه آن‌ها مهم‌تر فواید اعتمادبه نفس داشتن را مرور می‌کنند. با توجه به رفتار کودکان خود، یک یا چند مورد از این نکات مهم را در نظر بگیرید و درباره آن با فرزندان‌تان حرف بزنید.

عدم توجه به ظاهر افراد برای دوست‌شدن با آن‌ها

بچه‌ها از اولین اپیزود تا قسمت آخر کارتون چهار نیرومند ، متوجه تفاوت میان کاراکترهای اصلی خواهند شد. این کاراکترها از گونه‌های مختلفی هستند و حتی اخلاق و روحیات بسیار متفاوتی با یکدیگر دارند. با وجود همه این موارد، کاراکترهای اصلی بدون توجه به ظاهر متفاوت هرکدام، یک رابطه پایدار دوستی برقرار کرده‌اند.
با اشاره به این بخش، به کودکان بگویید که نباید براساس ظاهر، دیگران را قضاوت کرده یا برای دوست‌شدن با دیگران، ظاهر آن‌ها را ملاک قرار دهند. مشکلات و عواقب انجام چنین رفتاری را با هم بررسی کنید و بچه‌ها را به داشتن دیدگاهی بدون تبعیض، تشویق نمایید.

تغییر شرایط خود برای رسیدن به موقعیت بهتر

یکی از بهترین نکاتی که کودکان با تماشا کارتون The Mighty Ones یاد می‌گیرند، اهمیت تلاش برای ایجاد شرایط بهتر زندگی است. در این اپیزود، کاراکترهای اصلی متوجه می‌شوند که شرایط زندگی آن‌ها لحظه به‌لحظه بدتر می‌شود و به همین خاطر باید به مکان دیگری بروند.
از این بخش کمک گرفته و به کودکان بگویید که همه موجودات و انسان‌ها باید برای یافتن شرایط بهتر و موقعیت مناسب‌تر، انواع روش‌ها را امتحان کنند. از تغییر نترسند و خود را با شرایط جدید وفق دهند. این بخش می‌تواند فرصت خوبی باشد که درباره تغییر محله و مدرسه یا حتی مهاجرت به شهر یا کشور دیگر، با کودکان حرف بزنید.

نکات مهمی که والدین پیش از پخش کارتون The Mighty Ones با دوبله فارسی باید به خاطر بسپارند

  • احتمال آسیب‌دیدن کاراکترهای اصلی باعث شده که تماشا این کارتون برای کودکان 8 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

  • درباره بدرفتاری کاراکترها با یکدیگر و مشکلات ایجاد شده، با فرزندان خود صحبت کنید و تاکید نمایید که این رفتارها اشتباه هستند و باید با روش‌های بهتر و تعامل درست‌تر، جایگزین شوند.

  • برای کودکان کمی کوچک‌تر حتما توضیح دهید که این موجودات خیالی هستند و درباره تفاوت واقعیت و کارتون، گفت‌وگو کنید.

تماشا و دانلود کارتون کامل چهار نیرومند با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون کامل The Mighty Ones با دوبله فارسی کامل وجود دارد. می‌توانید این کارتون را رایگان و به‌صورت آنلاین برای کودکان خود پخش کنید. البته علاوه‌بر تماشای آنلاین، امکان دانلود سریال چهار نیرومند با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک فراهم شده است. پس از دانلود، قسمت‌های مختلف این کارتون را به‌صورت آفلاین با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های این چهار دوست بامزه، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون چهار نیرومند لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون لباس جادویی و کارتون پاینکون و پونی را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.