آفرینک
X

سریال ازمه و روی Esme & Roy (2018)

ازمه و روی Esme & Roy

کارتون ازمه و روی Esme & Roy درباره یک دختر کوچولو یعنی «ازمه» و دوست صمیمی او «روی» است که مراقب هیولا کوچولوهای دوست‌داشتنی هستند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.6 امتیاز
  • 3+ سال

فصل 1 سریال ازمه و روی

معرفی سریال ازمه و روی

شما هم تا الان فکر می‌کردید فقط بچه‌ها به مراقبت نیاز دارند؟ خب ما اینجاییم که به شما بگوییم هیولا کوچولوهای دوست‌داشتنی و بامزه هم درست مثل بچه‌ها، به مراقبت نیاز دارند. ازمه همراه با دوست پشمالوی زرد رنگ خود یعنی روی، هر روز در کنار بچه هیولاها هستند، از آن‌ها مواظبت کرده و البته چیزهای تازه‌ای هم به آن‌ها یاد می‌دهند تا هیولاها بتوانند با مشکلات روزمره خودشان مواجه شوند! اگر دقیقا نمی‌دانید منظور ما چیست، تماشا قسمت اول کارتون ازمه و روی با زبان انگلیسی را با فرزندتان به شما پیشنهاد می‌کنیم!

داستان سریال ازمه و روی درباره چیست؟

ازمه یک دختر مهربان و بسیار پرانرژی است که همراه با دوست هیولای خود یعنی روی، هر روز یک ماجرای تازه دارند. در دنیای قشنگ این دو دوست، انسان‌ها و هیولاهای رنگی، کنار هم زندگی می‌کنند و بچه‌هیولاهای کوچک هم درست مثل بچه‌های کوچولو، به مراقبت نیاز دارند و این‌جا است که ازمه و روی به صحنه می‌آیند. این دو دوست مواظب هیولاهای کوچک هستند، هر بار کمک می‌کنند که یک بچه‌هیولا، با یکی از چالش‌های مهم زندگی خود روبه‌رو شود و رفتار درست در یک شرایط جدید را یاد بگیرد. حالا شما فکر می‌کنید یک هیولای کوچولو چه مشکلاتی دارد؟ ازمه و روی چطور می‌توانند به آن‌ها کمک کنند؟ برای پاسخ به این سوال کافیست تماشا کارتون ازمه و روی را با فرزند خود شروع کنید.

جزئیات مهم کارتون Esme & Roy با زبان انگلیسی

طراحی هنرمندانه کاراکترهای انیمیشن سریالی ازمه و روی و صداگذاری فوق‌العاده آن، باعث شده که کودکان به‌راحتی مجذوب آن شده و هر قسمت را با اشتیاق تماشا کنند. این کارتون محبوب، با تمرکز بر محدودیت بچه‌های کوچک در شناخت احساسات فردی و نحوه مواجه‌شدن با آن حس‌های جدید، طراحی و ساخته شده است. از همان قسمت 1 سریال ازمه و روی در فصل اول ، کودکان وارد ماجراهای ساده ولی مهم خواهند شد.
بچه‌ها می‌توانند با کمک کاراکترهای اصلی و استفاده از تکنیک‌های گفته شده در برنامه کودک ازمه و روی ، به‌راحتی با بخشی از مشکلات خود روبه‌رو شوند. علاوه بر این، آموزش برخی مهارت‌های اولیه مثل تشخیص رنگ‌ها و شمارش اعداد، در قسمت‌های مختلف وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم با تماشا سریال ازمه و روی با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی همراه با بچه‌ها، به کودکان کمک کنید که کلمات انگلیسی تازه‌ای نیز یاد بگیرند.

تماشا کارتون ازمه و روی چه پیام های مثبتی برای بچه ها دارد؟

این کارتون برای کودکان 3 ساله و بزرگتر کاملا مناسب است. مهم‌ترین پیام‌های آموزنده کارتون ازمه و روی برای بچه‌ها شامل موارد زیر است:

  • شناخت احساسات مختلف مثل ترس، خشم، غم و... و نحوه مواجه‌شدن با هر کدام از آن‌ها؛

  • بررسی مشکلات فردی و یافتن راه‌حل‌های مختلف برای هر چالش؛

  • تاکید بر مشخصه‌های مثبت اخلاقی مثل مهربانی، کمک به همدیگر، مراقبت و حمایت از بچه‌های کوچک؛

  • از بین بردن نگاه تبعیض‌آمیز با استفاده از کاراکترهای گوناگون.

نکته مهمی که از همان قسمت اول سریال ازمه و روی برای بچه‌ها تکرار می‌شود، داشتن احساسات فردی مختلف است. کودکان در سنین پایین، نمی‌توانند گسترش حس‌های مختلف خود را درک کنند و به همین خاطر قدرت کنترل آن حس‌ها را هم ندارند.
 این سریال کارتونی با هنرمندی تمام، بهترین و اصولی‌ترین تکنیک‌های مواجهه با احساسات مختلف و ناخوشایند را به بچه‌ها و حتی بزرگترها، آموزش می‌دهد. برای مثال در یکی از قسمت های فصل اول کارتون ازمه و روی ، «تیلی» به‌سرعت و به‌تنهایی بازی می‌کند و این موضوع، باعث می‌شود که هیچ‌کس نتواند در بازی‌های مختلف کنار او باشد. یک کاراکتر دیگر هم دوست دارد که بازی‌های تازه یاد بگیرد، اما احساس می‌کند یادگرفتن یک بازی جدید، کار سختی است و از یاد گرفتن آن منصرف می‌شود.
از این بخش کمک بگیرید و درباره نحوه بازی با دیگران و رعایت شرایط اطرافیان، با بچه‌ها صحبت کنید. به آن‌ها بگویید که سخت‌بودن یک بازی یا مهارت تازه، فقط یک چالش جذاب و جدید است که می‌توانند با چند بار تلاش و تمرین، آن را به‌خوبی یاد بگیرند. این اپیزود فرصت خوبی است که کودکان را به یادگیری مهارت‌های تازه تشویق کنید.
قسمت آخر برنامه کودک ازمه و روی فصل اول هم درباره مسابقه بزرگ بین دو دوست است. سیمون به خانه تیلی رفته و می‌خواهد مسابقه دهد، اما متوجه می‌شود که تیلی اصلا علاقه‌ای به این کار ندارد. از این موضوع هم کمک گرفته و به بچه‌ها یادآوری کنید که انسان‌ها هر کدام علاقه‌مندی‌های خاص خود را دارند. نباید از همه انتظار یکسان داشته باشند و بهتر است با توجه به اشتراکات خود و اطرافیان‌شان، بهترین روش برای برقراری رابطه دوستانه، بازی و وقت‌گذراندن با همدیگر را پیدا کنند.
بقیه قسمت های کارتون Esme & Roy هم با ماجراهایی مشابه درباره کتاب‌خواندن، پرت‌ نکردن وسایل به همدیگر، احترام به فضای شخصی دوستان و اعضای خانواده، اجازه گرفتن قبل از دست زدن به وسایل بقیه، غذا خوردن و ده‌ها موضوع آموزنده مهم دیگر ساخته شده است. تماشای هر کدام از قسمت های کارتون ازمه و روی ، فرصت فوق‌العاده‌ای است که یک مهارت جدید به فرزندان خود آموزش دهید، درباره یک موضوع تازه با آن‌ها حرف بزنید و از تکنیک‌های گفته شده برای مواجه‌شدن با احساسات مختلف و شرایط بحرانی، کمک بگیرید.

تماشا و دانلود سریال ازمه و روی با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون ازمه و روی با زبان اصلی و زیرنویس انگلیسی فراهم شده است. شما می‌توانید این کارتون را آنلاین و رایگان برای بچه‌ها پخش کنید. علاوه بر آن، امکان دانلود کارتون Esme & Roy با زبان انگلیسی و زیرنویس از اپلیکیشن آفرینک وجود دارد. می‌توانید هر اپیزود را به‌صورت آفلاین با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کنید و از ماجراجویی ازمه و بقیه هیولاها، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون ازمه و روی لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون ایوا جغد کوچولو و کارتون دیپا و آنوپ را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.