آفرینک
X

سریال بچه محل Bache Mahal (2020)

بچه محل Bache Mahal

کارتون بچه محل عمو پورنگ داستانی از چند خانواده و همسایه است که در یک محله خیالی، کنار هم زندگی می‌کنند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ایران
  • 7+ سال

فصل 1 سریال بچه محل

معرفی سریال بچه محل

در یک محله، خانواده و افراد زیادی زندگی می‌کنند. اما ناگهان همه چیز با ورود یک فرد جدید تغییر می‌کند. داداش جان، فرد تازه وارد محله، با آوردن یک دستگاه جدید، مشکلات زیادی برای اهالی محله به وجود می‌آورد. آیا افراد محله می‌توانند این مشکل را حل کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید کارتون بچه محل را تماشا کنید. برای آشنایی با نکات مهم و مثبت این فیلم با ما همراه باشید.

داستان سریال ایرانی بچه محل

کارتون جدید بچه محل با عمو پورنگ محبوب و مشهور، توانسته یکی از جذاب‌ترین مجموعه‌های موزیکال، طنز و کودکانه در سال 1399 باشد. در این مجموعه، کودکان به دنیای خیالی و محله زندگی عمو پورنگ رفته و با خانواده، همسایه‌ها و دوستان او آشنا می‌شوند. در همه قسمت ها سریال بچه محل اتفاقات مختلفی روی می‌دهد که عمو پورنگ همراه با دوستان و همسایه‌ها، سعی می‌کنند مشکل موجود را حل کرده و آرامش را به محله بازگردانند.

نکات مهم فیلم بچه محل عمو پورنگ

داریوش فرضیایی بیش از 20 سال در صدا و سیما سابقه کاری دارد و در هر کدام از برنامه‌ها و مجموعه‌ها، تلاش می‌کند که نکات تربیتی و آموزشی را به‌زبان کودکانه، همراه با طنز و موسیقی، به کودکان آموزش دهد. این موضوع در سریال محله گل و بلبل عمو پورنگ نیز اتفاق افتاد. پس از اتمام پخش آن مجموعه در فصل سوم، با پخش کارتون بچه محل در اردیبهشت 1399، کار جدید اعضای گروه آغاز شد و تا آذر همان سال نیز ادامه یافت.
فصل اول سریال بچه محل همراه با معرفی هر کدام از شخصیت‌ها شروع شد. در این مجموعه، هر کدام از کاراکترها خصوصیات اخلاقی منحصر به‌فردی داشته و هر کدام با رفتار خود، یک موضوع مهم را به کودکان آموزش می‌دهند. برای مثال، داداش جان که یکی از دوستان عمو پورنگ است، یکی از طرفداران سرسخت محیط زیست بوده و تلاش می‌کند که این موضوع مهم را به کودکان و نوجوانان نیز آموزش دهد.
انجام ورزش‌های صبحگاهی اهالی محله، اختراع دستگاه جدید داداش جان و تلاش هم‌محله‌ای‌ها برای استفاده مثبت از این اختراع ناخوشایند، همه می‌توانند موضوعات مهمی برای آموزش به کودکان باشند.
نکته مثبت موجود در این مجموعه، آشنایی کودکان با شغل‌های مختلف و وظایف گوناگون در یک محیط است. در این محله خیالی، شخصیت‌های آشپز، اسباب‌بازی ساز، نانوا، پرنده‌فروش و البته اینفلوئنسر نیز وجود دارد که می‌توانید با کودکان راجع به وظایف هر کدام و تاثیرشان بر جامعه، صحبت کنید.

موضوعات مهم برای بررسی پس از تماشا گلچین کارتون بچه محل

خانواده و محله، یکی از مهم‌ترین بخش‌های این مجموعه کمدی-درام است. در این مجموعه، خانواده‌های معمولی و خانواده‌های تک‌والد وجود دارند. از این طریق، می‌توانید راجع به انواع شکل‌های خانواده با کودکان صحبت کرده و نظرات آن‌ها را راجع به این موضوع بشنوید. می‌توانید با بهره‌گرفتن از شخصیت بالابالا (عروسک سریال بچه محل) و سازنده او، درباره خانواده‌هایی حرف بزنید که تنها پدر یا مادر مسئولیت بچه‌ها را برعهده دارند و از این طریق، کودکان را با شرایط واقعی جامعه آشنا کنید.
از سوی دیگر، شرایط محله و رفتار افراد مختلف نسبت به موضوع کرونا، حس واقعی‌بودن این محله را برای کودکان پررنگ‌تر کرده و با کمک آن، می‌توانید از شرایط جدید دنیا پس از همه‌گیری، با کودکان خود حرف بزنید.
دکورهای شاد، حضور کودکان در صحنه و تاکید بر روابط خانوادگی، دوستانه و همسایه‌ها، همه از نقاط قوت سریال ایرانی بچه محل عمو پورنگ است. موسیقی شاد و جذاب، دیگر نقطه قوت این مجموعه بی‌نظیر بود که به‌سرعت توجه مخاطبان کم‌سن و سال را به خود جلب کرد.

تماشا و دانلود سریال دیدنی بچه محل عمو پورنگ در آفرینک

باید به شما بگوییم که امکان دانلود سریال بچه محل با کیفیت بالا در آفرینک وجود دارد. شما می‌توانید گلچین کارتون بچه محل را از آفرینک به‌صورت رایگان دانلود کرده و یا اینکه آن را به‌صورت آنلاین، برای کودکان خود پخش کنید. عموپورنگ مثل همیشه توانسته توجه و علاقه کودکان زیادی را در این مجموعه به خود جذب کرده و علاوه بر ایجاد لحظات شاد و مفرح، نکات مهمی را به بچه‌ها آموزش دهد.