آفرینک
X

بیب Babe (1995)

بیب Babe

بیب (Babe) ماجرای بچه خوکی است که به یک مزرعه برده میشود و درکنار سگهای گله بزرگ میشود. او تصمیم می‌گیرد گله بان باشد و به عنوان یک نگهبان کار کند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.8 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی بیب

فیلم سینمایی بیب (Babe) داستان اعتماد‌به‌نفس و باور است و ماجرای بچه خوکی است که در پرورشگاه خوک‌ها به دنیا می‌آید و در همان روزهای کودکی از مادر و خواهر و برادرهایش جدا می‌شود. خوک کوچولو به عنوان جایزه یک مسابقه، به مزرعه‌دار پیری اهدا می‌شود. مزرعه‌دار با یک نگاه به خوک کوچولو علاقه‌مند شده است. از طرفی زن مزرعه‌دار به خوک کوچولو به عنوان موجودی نگاه می‌کند که در شام شب کریسمس باید پخته شود. برای همین مرتب به او غذا می‌دهد تا چاق بشود. چون همه فکر می‌کنند که خوک موجود بی‌خاصیت و نادانی است که توانایی و اهمیتی در کار‌های مزرعه ندارد و در آخر باید کشته شود. در ابتدای ورود بچه خوک به مزرعه همه حیوانات او را مسخره می‌کنند و معتقدند که خوک‌ها نادان‌ترین موجودات هستند. گربه، اردک، گاو و اسب و سگ‌ها ، همه‌شان تمایلی به دوستی با بیب ندارند.

البته حیوانات خانگی همیشه هم سگ و گوسفند و گربه و اردک نیستند. اگر باور نمی‌کنید دایناسور خانگی من( My Pet Dinosaur) را ببینید.

خوک کوچولو که از دوری خانواده‌اش غمگین است، در گوشه‌ای از اصطبل می‌نشیند و اشک می‌ریزد. سگ مهربان مزرعه که خودش چندین توله کوچک دارد، دلش برای بیب می‌سوزد. سگ مهربان  او را در کنار فرزندان خودش، به فرزندی می‌پذیرد و نوازشش می‌کند. و خوک کوچولو صاحب یک خانواده و دوستان جدید می‌شود. او دوست دارد هر روز به همراه سگ‌های گله به پیش گوسفندان برود و گله‌داری کند. در ابتدا مزرعه‌دار باورش نمی‌شود که یک خوک بتواند کاری انجام دهد، برای همین مانع خروج خوک از مزرعه می‌شود. اما روزی از روزها، دزدان به گله گوسفندان حمله می‌کنند و خوک کوچولو، سگ‌ها را خبر کرده و سگ‌ها با پارس کردن‌های بلند، مزرعه‌دار را خبر می‌کنند. بعد از این اتفاق، مرد مزرعه‌دار اجازه می‌دهد که خوک کوچک، همراه سگ‌های گله، پیش گوسفندان باشد.

اما اوضاع همیشه بر وفق مراد نیست، سگ‌های وحشی به گله گوسفندان حمله می‌کنند و یکی از گوسفند‌ها را می‌کشند. مرد مزرعه‌دار زمانی که می‌رسد، خوک کوچولو را با صورت خون‌آلود کنار گوسفند مرده، می‌بیند. مزرعه‌دار گمان می‌کند که خوک کوچولو قاتل گوسفند است. از طرفی کریسمس نزدیک است و زن مزرعه‌دار، برای شام کریسمس روی خوک حساب کرده است.

به نظر شما خوک کوچک از اتهام کشتن گوسفند و شام شب کریسمس، جان سالم به در خواهد برد؟

بیبBabe  فیلمی در سبک کمدی-درام به کارگردانی کریس نونان(Chris Noonan)  و محصول سال ۱۹۹۵ است. در سال ۱۹۹۸ جرج میلر دنباله‌ای از این فیلم با نام بیب: خوک در شهر ساخت.

شعار تبلیغاتی فیلم سینمایی بیب Babe


خوک کوچک راه طولانی را می‌رود.