آفرینک
X

دوما Duma (2005)

دوما Duma

قصه فیلم دوما در کشور آفریقای جنوبی با یه بچه چیتا که مادرش توسط شیرها کشته شده، آغاز می‌شه. میدونین چیتا چه حیوونی هست؟تقریبن همون یوزپلنگ خودمون ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • انگلستان
  • 7.3 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 7+ سال

معرفی دوما

قصه فیلم دوما در کشور آفریقای جنوبی با یه بچه چیتا که مادرش توسط شیرها کشته شده، آغاز می‌شه. میدونین چیتا چه حیوونی هست؟تقریبن همون یوزپلنگ خودمون. بچه چیتا در حالی که کنار جاده افتاده، توسط پسر جوانی به نام خوان و پدرش پیتر پیدا می‌شه. در ابتدا، پدر خوان میلی به بُردن حیوان وحشی نداره. اما بالاخره موافقت می‌کنه که پسرش از بچه چیتا محافظت کنه. اونا اسم بچه چیتا رو "دوما" می‌گذارن. چند سال میگذره و دوما عضوی از خونواده اون‌ها میشه. پیتر و خوان تصمیم می‌گیرن با استفاده از موتورسیکلت، بهش آموزش بدن که چطور بدوه. وقتی دوما کاملاً بزرگ می‌شه، پیتر به پسرش می‌گه وقت اون رسیده که دوما رو پیش از اون که خیلی پیر بشه به خونه واقعیش ببرن. بهتره که دوما به طبیعت وحش برگرده چرا که اون‌جا متولد شده. خوان با بی میلی قبول می‌کنه اما برنامه‌های اون‌ها ناگهان با مرگ پدر تغییر می‌کنه و خوان و مادرش مجبور می‌شن به ژوهانسبورگ نقل مکان بکنند و دوما هم با اون‌ها به شهر می‌ره و . . .

شخصیت‌های فیلم دوما

خوان: پسر بچه آفریقایی که دوما رو کنار جاده پیدا می‌کنه و با راضی کردن پدر اون رو به خونه می‌بره. پیتر: پدر خوان که قبول می‌کنه بچه چیتا را با خود ببرن و ازش محافظت بکنن. اون زمانی که دوما بزرگ می‌شه به پسرش می‌گه که دوما رو باید به طبیعت وحس برگردونن تا همراه با بقیه حیوان‌ها زندگی کنه. دوما: بچه چیتای فیلم که شیرها مادرش رو می‌کشن. دوما توسط خوان و پدرش بزرگ می‌شه. دوما فیلم داستانی – ماجراجویانه آمریکایی محصول سال 2005 میلادیه که روایتگر رفاقت پسر جوانی از آفریقای جنوبی با یه چیتاست که پدر و مادرش رو از دست داده. این فیلم برنده جایزه جِنِسیز 2006 از اجتماع شفقت ایالات متحده آمریکاست. این جایزه هر ساله به بهترین محصولی اعطا می‌شه که درون مایه‌ای از حفاظت و مهربانی نسبت به حیوانات رو در خود داشته باشه.