آفرینک
X

سریال میکی موس Mickey Mouse (1929)

میکی موس Mickey Mouse

شخصیت کارتونی میکی موس Mickey Mouse یکی از شخصیت هایی هست که توسط خود والت دیزنی Walt Disney طراحی و خلق شد. تا سالها هم خود آقای دیزنی به جای این موش سیاه ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا

معرفی سریال میکی موس

شخصیت کارتونی میکی موس Mickey Mouse یکی از شخصیت هایی هست که توسط خود والت دیزنی Walt Disney طراحی و خلق شد. تا سالها هم خود آقای دیزنی به جای این موش سیاه و باحال حرف میزد. شما هر چقدر هم که میخوای بلوارها و جوی های آب رو بگردین ولی باز هم امکان نداره یک دونه موش باحال، شبیه میکی موس پیدا کنید. میکی هم مثل بقیه شخصیت های کارتونی والت دیزنی مثل گوفی و دانل داک، بیشتر وقتها یک سری لباس یکدست و معمولی میپوشه. شلوارک قرمز و کفشهای زرد و دستکشهای سفید. شما اصلن به من بگو که تا حالا موشی رو دیدی که دستکش بپوشه؟ همین یک کار برای اینکه میکی رو تبدیل به موش خاص و جذابی بکنه کافیه. اون یکی از اولین شخصیت هایی هم هست که توی فیلمهاش شروع به حرف زدن میکنه، حتمن میدونید که تا مدتها فیلمها صامت بودن و فقط موسیقی داشتن. میکی با حضورش توی انیمیشن کوتاه کشتی بخار ویلی Steamboat Willie در سال 1928 جزو اولین شخصیت هایی بود که شروع به حرف زدن کرد. احتمالن اون رو اول فیلمهایی که کمپانی سونی Sony میسازه دیدین. یک موش شاد و خوشحال که پشت سکان یک کشتی وایساده و خوشحاله و برای خودش سوت میزنه. شخصیت میکی فقط به دنیای انیمیشن و کارتون محدود نشد. بعد از چند وقت اون به کتابهای کمیک هم رفت و کلی داستان هم اونجا براش پیش اومد. بازی های کامپیوتری هم یکی دیگه از جاهایی بود که میکی توش هنرنمایی کرد. در فاصله سالهای 1929 تا 1935 میکی و بقیه دوستهاش توی فیلمهای سیاه و سفید بازی میکردن. از سال 1935 و کارتون گروه کنسرت The Band Concert بود که اولین نسخه رنگی میکی شکل گرفت. اون یک دوست دختر به اسم مینی Minnie هم داره که همه این سالها همراهش بوده و با هم اتفاقات مختلف رو تجربه کردن. در طول حدود صد سالی که از عمر این شخصیت میگذره کلی انیمیشن و فیلم و کارتون به زبان انگلیسی از اون تولید شده که شما در آفرینک میتونید منتخب قسمتهای اون رو ببینید و سرگرم بشید.

جزئیات ساخت شخصیت کارتونی میکی موس Mickey Mouse

اٌب ایورکز Ub Iwerks و والت دیزنی شکل و شخصیت میکی رو گسترش و شکل دادن. بخاطر لهجه و تن صدای خاص اون هم بیشتر از 3 نفر تا حالا بجاش صداپیشگی نکردن تا اون میکی موس بتونه یکی از منحصر بفردترین شخصیت های دنیای سرگرمی بمونه.