آفرینک
X

جادوگر شهر از The Wizard of Oz (1939)

جادوگر شهر از The Wizard of Oz

فیلم جادوگر شهر از The Wizard of Oz به کارگردانی ویکتور فلمینگ بر اساس رمانی برای کودکان نوشته ال‌فرانک باوم آمریکایی به نام جادوگر بی‌نظیر شهر آز ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 8.1 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 3+ سال
  • HD

معرفی جادوگر شهر از

فیلم جادوگر شهر از The Wizard of Oz به کارگردانی ویکتور فلمینگ بر اساس رمانی برای کودکان نوشته ال‌فرانک باوم آمریکایی به نام جادوگر بی‌نظیر شهر آز در سال 1939 ساخته شده است. فیلم در همان سال نامزد دریافت 6 جایزه اسکار شد. بعدها تبدیل به فیلمی شد که بیشترین بیننده را در تاریخ سینما را دارد.

دوروتی دختر کوچکی هستش که با سگش توتو در کشتزاری با عمه ام و عمو هنری در کانزاس زندگی می‌کنه. سگ دوروتی دست خانم همسایه رو گاز می‌گیره و توی دردسر می‌افته. با اینکه خانواده دوروتی به درمان همسایه کمک می‌کنن، او با دستوری از کلانتر برای کشتن سگ از راه می‌رسه. خانم همسایه سگ را با خودش می‌بره ولی اون باز پیش دوروتی برمی‌گرده. دوروتی هم از ترس همسایه با سگش فرار می‌کنه.

آن‌ها در راه پروفسور مارول را ملاقات می‌کنن، یه پیشگوی دغل‌باز، او می‌فهمه که آن‌ها از خونه فرار کردن و دوروتی رو با گوی کریستالش گول می‌زنه تا باور کنه که عمه ام مریضه و حتما باید به خونه برگرده. در راه برگشت به خونه گردباد شدیدی می‌آید و اون مجبور می‌شه تا خونه بدود و دنبال یه جای امن تو اتاق خوابش می‌گرده. طوفان پنجره می‌شکنه و به سرش ضربه می‌زنه و از حال می‌ره. وقتی به هوش می‌آید می‌فهمه که خونه‌ از جاش بلند شده و داره تو هوا می‌چرخه.

گردباد تموم می‌شه و خونه رو در سرزمین از پایین می‌آورد. در از همه‌چیز زیبا و غریب است، بااین‌حال دوروتی می‌خواهد هر جور شده به خونه برگردد.

تا اینجای ماجرا دوروتی فهمیده که تو یه جای عجیب و غریب هستش و می‌خواد برگرده خونه. چطور می‌تونه برگرده خونه؟ می‌تونه کسی رو پیدا کنه که ازش کمک بگیره؟ خودتون فیلم جادوگر شهر از رو ببینید و از دیدن این فیلم زیبا و هیجان‌انگیز لذت ببرید.

اصلی‌ترین شخصیت‌های فیلم جادوگر شهر از، دوروتی گیل، پروفسور مارول، هانک، هیکوری، عمه ام، شیر بزدل، نیکو و گلیندا هستند.

درصورتی ‌که از فیلم جادوگر شهر از خوشتون اومده، سریال تام و جری رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزییات ساخت فیلم جادوگر شهر از The Wizard of Oz

این فیلم ساخته کمپانی آمریکایی مترو گلدوین مایر است. این شرکت بزرگ، از سال 1924 توسط مارکوس لئو پایه‌گذاری شد و تاکنون بسیاری از فیلم‌ها در صنعت سینما را ساخته است.