آفرینک
X

هوک Hook (1991)

هوک Hook

هوک (Hook) روایت پیتر پن و دزد دریایی است که بعد از سال‌ها دوباره در مقابل هم قرار می‌گیرند ولی پیتر توانمندی‌های خود را فراموش کرده است. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.7 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی هوک

هوک ( Hook ) در واقع ادامه داستان پیتر پن است. این فیلم من را یاد  انیمیشن های ابر قهرمانانی مثل آرسن لوپن در به دنبال طلای خانواده رومانو و دکتر استرنج انداخت.

پیتر داستان ما که با دزد دریایی بدجنسی به نام هوک جنگیده و او را شکست داده، حالابزرگ شده. پیتر اکنون در دنیای آدم‌های عادی زندگی می‌کند. ازدواج کرده، پدر شده و دو فرزند دارد. پیتر یک مدیر موفق و پر‌مشغله است که موقعیت اجتماعی خوبی دارد و از دید خودش آدم موفقی است. اما اتفاقی که افتاده این است که این مشغله و شغل مدیریتی مهم، باعث شده که پیتر، برای خانواده‌اش کمتر وقت بگذارد و همین باعث نارضایتی اعضای خانواده و به‌خصوص فرزندانش شده. پیتر غرق در کار است و بسیاری از شادی‌های زندگی‌اش را فراموش کرده. البته پیتر یک چیز دیگر را هم فراموش کرده است. گذشته خودش!

بله پیتر دیگر از گذشته و پرواز کردن و نبرد و دنیای فرشته‌ها چیزی به خاطر نمی‌آورد. تا اینکه یک اتفاق ناراحت کننده رقم می‌خورد.
هوک بدجنس که در گذشته از پیتر شکست سختی خورده است، حالا قصد دارد انتقام بگیرد و با پیتر دوباره مبارزه کند. برای همین یک شب که پیتر و همسرش به میهمانی رفته‌اند، بچه‌های پیتر را گروگان می‌گیرد و همراه خود به جزیره دزدان دریایی می‌برد.

فرشته خانم، دوست قدیمی پیتر به کمک او می‌آید و پیتر را همراه خود به سرزمین دزدان دریایی می‌برد تا او فرزندانش را نجات دهد. پیتر فرشته‌ها را باور ندارد. پرواز را باور ندارد و به نظرش همه این‌ها داستان و افسانه هستند. او به سرزمین دزدان وارد می‌شود و با هوک روبرو می‌شود. هوک، ابتدا پیتر را نمی‌شناسد و باور نمی‌کند که این مرد چاق و تنبل و بی‌انرژی همان پیتر پن باشد. ولی یکی از دزدان دریایی از روی آثار زخم روی بدن پیتر، مطمئن می‌شود که او همان پیتر پن قهرمان است که به این روز افتاده و توان نجات فرزندانش را ندارد. 

از طرفی فرزندان پیتر از ناتوانی پدرشان ناراحت هستند و او را پدری ضعیف می‌دانند که برای نجات آن‌ها تلاشی نکرده است.
پیتر به دنبال چاره می‌گردد تا توان گذشته را به دست بیاورد و فرزندانش را نجات دهد. او به گروه قدیمی‌اش ملحق می‌شود تا دوباره بتواند پرواز و جنگیدن را به خاطر بیاورد. آیا موفق خواهد شد؟

فیلم هوک (Hook ) ساخته کارگردان معروف و خوش‌نام استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) است و در سال 1991 ساخته شده است. بازیگران معروفی مثل داستین هافمن (Dustin Hoffman)، رابین ویلیامز(Robin Williams )، جولیا رابرتس (Julia Roberts) در این فیلم بازی کرده‌اند.


شعار تبلیغاتی فیلم هوک Hook

چه می‌شود اگر پیتر پن بزرگ شود؟