آفرینک
X

مری پاپینز Mary Poppins (1964)

مری پاپینز Mary Poppins

فیلم مری پاپینز Mary Poppins یکی از مشهورترین فیلم‌های موزیکال در تاریخ سینمای کودک و نوجوان است. این فیلم روایتی شاد و پرماجرا و البته عجیب از دو کودک ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.8 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی مری پاپینز

فیلم مری پاپینز Mary Poppins یکی از مشهورترین فیلم‌های موزیکال در تاریخ سینمای کودک و نوجوان است. این فیلم روایتی شاد و پرماجرا و البته عجیب از دو کودک به نام جین و مایکل است. این دو خواهر و برادر به‌خاطر شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های فراوان، تمام پرستارهایشان را فراری می‌دهند. آخرین بار این دو برای گرفتن بادبادک‌شان از پرستار خود دور می‌شوند و بعد از ساعت‌ها نگرانی توسط پلیس به خانه بازمی‌گردند. از این‌جور اتفاقات برای آن‌ها زیاد می‌افتد و تمام اهل خانه از دست‌شان کلافه‌اند چون مدام باید در جستجوی بچه‌ها باشند. در مدت کوتاهی شش پرستار به منزل آن‌ها می‌آیند اما خیلی زود از کارشان استعفا می‌دهند و می‌روند. جین و مایکل آن‌ها را دوست ندارند و برای همین با پرستارشان همکاری نمی‌کنند. پدر و مادرشان، از عوض کردن مدام پرستاران و شیطنت بچه‌ها خسته شده‌اند. آقای بنکس پدر مایکل و جین که یک بانکدار ثروتمند است، تصمیم می‌گیرد برای بچه‌ها پرستار جدیدی استخدام کند. برای همین در روزنامه یک آگهی چاپ می‌کند و درخواست استخدام یک پرستار جدید می‌دهد. بچه‌ها هم همزمان در اتاقشان مشغول نوشتن یک آگهی استخدام هستند. اما یک آگهی متفاوت. آن‌ها ویژگی‌های پرستاری که دوست دارند را می‌نویسند و پیش پدر می‌برند.

پدر آگهی و پیشنهاد بچه‌ها را مسخره می‌کند و آن را در آتش شومینه می‌اندازد. ولی یک اتفاق عجیب و غریب باعث می‌شود که درخواست جین و مایکل، عملی شود. فردای آن روز، تعداد زیادی پرستار، جلو خانه‌ی آقای بنکس، برای آگهی استخدام صف می‌کشند ولی اتفاقی می‌افتد که همه آن‌ها کنار می‌روند و فقط یک نفر باقی می‌ماند. آن هم چه کسی؟ همان پرستار دوست داشتنی و مورد نظر بچه‌ها که همیشه آرزویش را داشتند. آقای بنکس این خانم را استخدام می‌کند. نام پرستار جدید خانم مری پاپینز است. خانم مری از همان روز اول با مهربانی و البته جدیت با جین و مایکل ارتباط خوبی برقرار می‌کند. کم‌کم بچه‌ها متوجه توانایی‌های عجیب و غریب و خارق‌العاده خانم مری پاپینز می‌شوند. اگر فیلم پرستار بچه را هم ببینید، می‌توانید زندگی بامزه و متنوع پرستارهای بچه را تماشا کنید.

مری پاپینز  در سال 1964 و توسط شرکت والت دیزنی ساخته شد. خانم جولی اندروز (Julie Andrews) برای بازی در نقش مری پاپینز در سال ۱۹۶۴ اسکار بهترین بازیگر زن نقش اصلی را  کسب کرد و همچنین با ایفای این نقش، وی جز صد شخصیت برتر تاریخ سینما قرار گرفت.

شعار تبلیغاتی مری پاپینز Mary Poppins

دوباره و دوباره تماشایش کنید.