آفرینک
X

سریال نقاشی های کودکانه ساده Easy Drawing for Kids

نقاشی های کودکانه ساده Easy Drawing for Kids

نقاشی های کودکانه ساده Easy Drawing for Kids یک برنامه آموزشی جذاب با اپیزودهای کوتاه است که بچه‌ها می‌توانند با کمک آن، تصاویر مختلفی را رسم کنند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • 2+ سال

فصل 1 سریال نقاشی های کودکانه ساده

معرفی سریال نقاشی های کودکانه ساده

بچه‌ها از طریق نقاشی‌کردن، می‌توانند احساسات خود را بیان کنند، ترس‌ها و شادی‌های خود را به‌تصویر بکشند و علاوه بر سرگرم‌شدن، چند مهارت مهم را هم بیاموزند. روش‌های مختلفی برای افزایش توانایی نقاشی کودکان وجود دارد که یکی از آن‌ها، تماشا نحوه ترسیم نقاشی های کودکانه ساده با همدیگر است. کودکان با دیدن اپیزودهای چند دقیقه‌ای آموزش نقاشی کودکانه ساده مرحله به مرحله و با تکرار هر گام، می‌توانند چیزهای تازه‌ای بیاموزند و توانایی‌های خود را بیشتر کنند. اگر دقیقا نمی‌دانید فیلم نقاشی کودکانه زیبا و ساده چیست و تماشای آن برای بچه‌ها چه فوایدی دارد، تا انتهای این مطلب با ما بمانید.

نقاشی کودکانه زیبا و ساده چه چیزهایی به کودکان می‌آموزد؟

هر اپیزود از نقاشی های کودکانه ساده ، یک نقاشی راحت و قابل رسم را به بچه‌ها می‌آموزد. بچه‌ها در حین تماشا نقاشی های ساده کودکانه ، با یک صفحه سفید و خالی روبه‌رو هستند و تنها فرد حاضر در این برنامه کودک، با خطوط واضح و تیره، نقاشی ساده و آسان برای کودکان رسم می‌کند. استفاده از خطوط بسیار کوتاه و نشان‌دادن تمام تصویر در هر لحظه از این آموزش، فرصت یادگیری خیلی خوبی در اختیار کودکان می‌گذارد. این برنامه کودک کاملا صامت است. در نتیجه حواس بچه‌ها با دیالوگ‌های مختلف، پرت نشده و می‌توانند برای یادگیری نقاشی، به‌خوبی تمرکز کنند.

چرا تماشا آموزش نقاشی کودکانه ساده برای بچه ها خوب است؟

همه می‌دانیم که نقاشی‌کردن اثرات فوق‌العاده‌ای برای بچه‌ها دارد و در این بخش، برخی از مهم‌ترین تاثیرات تماشا آموزش نقاشی های کودکانه ساده را با هم بررسی می‌کنیم:

کمک به درک فرآیند نقاشی‌کردن

برخی والدین نسبت به تماشا نقاشی های کودکانه ساده احساس خوبی ندارند و فکر می‌کنند که کودکان با تماشای این برنامه، قدرت تخیل و ابتکار خود را از دست می‌دهد. نکته مهمی که در این بین فراموش می‌شود این است که کودکان با تماشا این آموزش‌های ساده، درک بهتری نسبت به فرآیندهای پیچیده به‌دست می‌آورند.
فرد آموزش‌دهنده در نقاشی های ساده کودکانه ، یک تصویر بزرگ و نسبتا سخت را به خطوط بسیار کوتاه تقسیم می‌کند. کودکان با تماشا این برنامه متوجه می‌شوند که برای رسم هر تصویر با هر میزان سختی و پیچیدگی، فقط کافی است که آن را به بخش‌های کوچک تقسیم کرده و مراحل ساده آن را پشت سر بگذارند. خطوط کوتاه را با ترتیب مناسب رسم کنند و با اتصال آن‌ها به یکدیگر، یک تصویر قابل درک ایجاد نمایند. این فرآیند به کودکان درک بهتری از نقاشی داده و می‌توانند با کمک آن، تصاویر ذهنی خود را با وضوح بهتری رسم کنند.

هماهنگی بین چشم، مغز و دست

یکی از مهم‌ترین دلایل مفید بودن نقاشی‌کردن برای بچه‌ها، ایجاد هماهنگی میان دست‌ها، چشم و مغز آن‌ها است. این هماهنگی با تماشا برنامه کودک آموزش نقاشی های کودکانه ساده برای بچه‌ها، به شکل موثرتری رخ می‌دهد. کودکان در این حالت باید بین تصاویری که در نمایشگر می‌بینند و خطوطی که بر روی کاغذ رسم خواهند کرد، یک تناسب و هماهنگی منطقی ایجاد کنند.
علاوه بر این می‌توانید با اشاره به نحوه در دست گرفتن مداد توسط فرد آموزش‌دهنده، به فرزندان خود نکات مهم گرفتن مداد در دست، کنترل دست‌ها و کاغذ، بررسی تصاویر روی نمایشگر و تکرار آن‌ها بر روی کاغذ را بیاموزید.

استفاده مفیدتر از ساعات تماشای تلویزیون

کودکان پس از دو سالگی، می‌توانند به‌صورت محدود تلویزیون تماشا کنند و با پخش نقاشی ساده و آسان برای کودکان، می‌توانید استفاده خیلی بهتری از این دقایق داشته باشید. در این صورت کودکان در طی چند دقیقه یک فیلم آموزشی می‌بینند، برای رسم تصویر دیده شده، ترغیب می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را به انجام یک فعالیت مفید پس از تماشای تلویزیون، تشویق کنید.

والدین چطور می‌توانند به تاثیرگذاری بهتر آموزش نقاشی کودکانه ساده و زیبا کمک کنند؟

  • بچه‌ها از انجام فعالیت‌های مختلف همراه با والدین خود، لذت می‌برند و شما می‌توانید پس از تماشا برنامه کودک نقاشی کودکانه کارتونی ساده، همراه آن‌ها نقاشی کنید.

  • ممکن است با وجود تماشا این برنامه و حتی همراهی شما، بچه‌ها هم‌چنان تمایلی به اجرای آموزش نقاشی های کودکانه ساده نداشته باشند. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم که چند نوع کاغذ، مدل‌های مختلف از وسایل رسم هم‌چون مدادرنگی، مدادشمعی، ماژیک و...، حاضر کنید و آن‌ها را در دسترس کودکان بگذارید. در دسترس بودن این وسایل و تماشا برنامه‌های آموزشی، حس کنجکاوی کودکان را افزایش داده و باعث می‌شود که بچه‌ها بخواهند یکی از این آموزش‌ها را تکرار کنند.

  • پس از رسم تصویر آموزش داده شده در هر اپیزود از نقاشی های کودکانه ساده، به بچه‌ها بگویید که این تصویر با چه چیزهایی کامل می‌شود. مثلا به آن‌ها بگویید که پرنده، می‌تواند روی درخت، بر روی زمین یا در آسمان باشد. آن‌ها را به تکمیل فضا ترغیب کنید و در حین نقاشی، نکات مهمی راجع به آن تصویر، به بچه‌ها بگویید.

تماشا و دانلود برنامه کودک نقاشی های کودکانه ساده در آفرینک

در آفرینک فرصت تماشا نقاشی های ساده کودکانه برای شما و فرزندان‌تان به‌صورت آنلاین و رایگان فراهم شده است. می‌توانید اپیزودهای کوتاه آموزش نقاشی کودکانه ساده و جدید را برای بچه‌ها پخش کنید. البته برای تماشای چندین و چند باره، یک امکان فوق‌العاده خوب دیگر هم فراهم شده است. با دانلود برنامه کودک نقاشی کودکانه ساده و آسان از اپلیکیشن آفرینک، می‌توانید هر اپیزود را چند بار با بچه‌ها تماشا کرده و با هم، نحوه رسم یک تصویر کارتونی و ساده را تمرین کنید.