سریال بارباپاپا Barbapapa (1970)

بارباپاپا  Barbapapa

کارتون بارباپاپا در مورد یه موجود دوست داشتنیه و صورتیه. بارباپاپا توی یه باغ به دنیا اومده، مثل یه گل. اون خیلی مهربونه و همه اونو دوست دارن. بارباپاپا ژله ... ادامه متن

  • فرانسه
  • 7.1 امتیاز
  • 3+ سال

قسمت ها

معرفی سریال بارباپاپا

کارتون بارباپاپا در مورد یه موجود دوست داشتنیه و صورتیه. بارباپاپا توی یه باغ به دنیا اومده، مثل یه گل. اون خیلی مهربونه و همه اونو دوست دارن. بارباپاپا ژله ای هست و میتونه به هر شکلی دربیاد. بارباپاپا دوتا دوست به اسم‌های سیندی و فرانک داره که تو روستایی، نزدیک اون‌ها زندگی می‌کنن. باربا با یه مقدار تغییر شکل و کمی خلاقیت، به همه مشکلات و دردسرها غلبه می‌کنه و همیشه برای کمک به دیگران آماده‌اس. اسم بارباپاپا علاوه براین‌که نام شخصیت اصلی داستانه، به کل خونواده این موجودات هم گفته می‌شه. بزرگ‌ترین توانمندی‌ اونها تغییر شکل دادنه. اونا حبابی شکل هستن به همراه سر و دست مجزا، و  بدون پا!خانم های بارباپاپا یه فرق اساسی با آقایون دارن که اون تفاوت رو سرشونه. سر خانم‌ها معمولا یه گلی داره که نشون دهنده ظرافت و خوش ذوقی‌شونه. بارباپاپای اصلی ما صورتی رنگه و سعی می‌کنه خودش رو با جهان آدمها هماهنگ بکنه. این کارتون در واقع براساس یه سری کتاب با همین اسم تولید شده و هر قسمت حدود ۵ دقیقه طول می‌کشه. این انیمیشن جذاب فانتزی بیش‌تر جنبه آموزشی داره و برای بچه‌های ۴ سال به بالا تولید شده.

شخصیت‌های کارتون بارباپاپا:

بارباماما: بارباپاپا بعد از ماجراهای بسیار، با زنی به نام بارباماما آشنا شده و باهاش ازدواج می‌کنه. حاصل این ازدواج ۷ فرزنده که  ۴تاشون پسر و ۳تاشون دخترن. این بچه‌ها هر کدوم یه تخصص ویژه‌ای دارن؛ مثلا:باربا برایت (آبی): دانشمنده. باربالالا (سبز): یکی از دخترهای خونواده‌اس که علاقه زیادی به موسیقی داره. باربابراوو (قرمز): علاقه مند به ورزشه. باربا زو  (زرد): یکی از پسرهاست و  به طبیعت علاقه داره. باربا بو (مشکی):  نقاشه. باربا بل (صورتی): خیلی به جواهرات، لباس و ادکلن علاقه داره و بیش‌تر وقت‌اش رو به زیبا کردن خودش می‌گذرونه. باربا لیب (نارنجی): اون به مطالعه و کتاب خوندن علاقه زیادی داره.