آرسن لوپن : معمای مومیایی Lupin III : The Mystery of Mamo (1978)

آرسن لوپن Lupin III

انیمیشن آرسن لوپن معمای مومیایی:  Arsene Lupin 3rd: The Mystery of Mamo 1978 ژاپنی داستان‌های کمدی و ماجراجویانه‌ علمی تخیلی رو برای شما به نم... ادامه متن

  • ژاپن
  • 7.0 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 12+ سال
  • HD

معرفی آرسن لوپن : معمای مومیایی

انیمیشن آرسن لوپن معمای مومیایی:  Arsene Lupin 3rd: The Mystery of Mamo 1978 ژاپنی داستان‌های کمدی و ماجراجویانه‌ علمی تخیلی رو برای شما به نمایش می‌ذاره.

این انیمیشن با داستان مسافرت کارگاه معروف زنیگاتا به قلعه دراکولا برای تایید اعدام آرسن لوپن شروع میشه. جسدی که اون پیدا می‌کنه یه دامه که توسط یه لپنه دیگه برای فرار از زندان استفاده شده. زنیگاتا به مصر سفر می‌کنه. اون فک می‌کنه که لوپن قصد داره تا به گیزا نکروپولیس، که بر اساس باور دزدای قدیمی یه شیء با قدرت زندگی جاودانس، دستبرد بزنه.

پیش‌بینی زنیگاتا در مورد این دزدی کاملا درست بود، اما لوپن به همراه دو تا از دوستاش دایسوکه جیگن و جوءمون ایشیکاوا 13 ، با استفاده از سنگ فیلوسوفر فرار می‌کنن. این سنگ توسط دختری که لپن رو خیلی دوس داره در پاریس دزدیده می‌شه. یه آدم خیر‌خواه خودش رو با اسم مامو معرفی می‌کنه اما بعد معلوم میشه که اون سنگ تقلبی بوده و لوپن اونو خودش درست کرده.

در جواب این کار، نیروهای مامو قبل از اینکه مخفیگاه اونا به وسیله سمبل اونا فلینچ خراب بشه، به گروه لوپن حمله می‌کنن. جیگن و جوءمون، فوجیکو را برای خراب شدن مخفیگاهشون مقصر می‌دونن. لوپن از دیگران می‌خواد که در این مورد علاقه اون به فوجیکو رو در نظر نگیرن. وقتی مخفیگاه اونا خراب میشه چون جایی رو برای موندن ندارن برا پیدا کردن خونه و آب و غذا به طرف اقیانوس حرکت می‌کنن. فوجیکو که زخمی شده میره پیش لوپن و اونو مجبور می‌کنه که زیر قولش بزنه و این کار باعث میشه تا جیگن و جوءمون لوپن و تنها بزارن.

فوجیکو قبل از اینکه فلینچ برا بردن اونا پیش مامو بیاد یه دارویی به لوپن می‌ده. جیگن بعدا میره تا هواپیما رو برا رفتن پیدا کنه که یه راه‌حل خوب برا رسیدن به هدفش پیدا می‌کنه. جیگن و جوءمون توسط کارگاه آمریکایی در مورد مامو بازجویی شده بودن، اما وقتی نتونسته بودن به سوالای اون جواب بدن آزاد شده بودن. در طی بازجویی، اونا متوجه شدن که فوجیکو به سمت کارائیب در حرکته.   

در ادامه سفر اونا به کارائیب اونا مجبور میشن به کلمبیا سفر کنن و به دنبال راز مامو بگردن.

به دنبال این ماجرا لوپن، فوجیکو و جیگن با افراد جدیدی آشنا می‌شن.

در صورتی که از انیمشین آرسن لوپن گنج هاریمایو خوشتون اومده، قسمت‌های دیگه مثل راز کاغذهای همینگوی و سفری در دل خطر رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزییات ساخت انیمشین آرسن لوپن معمای مومیایی: Arsene Lupin 3rd: The Mystery of Mamo 1978

انیمیشن آرسن لوپن رو یه شرکت ژاپنی به اسم فیلم توکیو شینشا در سال 1978 ساخته شده و در سال 2013 یه شرکت آمریکایی به اسم دیسکوتک مدیا اونو روی دی وی دی منتشر کرد.