خاله ریزه Madame Peppermint

رده سنی +2 سال به بالا
7/10
با هم این کارتون را ببینیم
امتیاز دهید
خاله ریزه Madame Peppermint

معرفی و آشنایی

کارتون خاله ریزه و قاشق سحرآمیز با اسم اصلی Madame Peppermint یکی از خاطرات پر رنگ بچه های دهه شصت هست. این مجموعه بر اساس یک سری کتاب مشهور و محبوب ساخته شده. آلف پرویسن Alf Prøysen نویسنده نروژی مجموعه کتاب های خاله ریزه هست، کارتون هم ساخت کشور ژاپن. تازه وقتی که مجموعه دوبله فارسی شده لذت و هیجان کار خیلی بیشتر هم شده. باید ببینید که ترکیب این سه تا کشور چه محصول خوب و خاطره انگیزی رو درست کرده.

خاله ریزه یک خانم بسیار کدبانو و دقیق و منظم هست که همراه شوهرِ سیبلوش زندگی عالی رو میگذرونن. بجز اینکه اونها بچه ای ندارن فقط یک مشک دیگه توی زندگیشون وجود داره که اون هم قاشق خاله ریزه هست. مگه قاشق هم میتونه برای آدم مشکل ساز باشه؟! یعنی مثلن یک قاشق کثیف هست که تمیز نمیشه؟ یک قاشق بزرگ هست که توی دهن نمیره؟! نه، این قاشق کلن با هر چیزی که تا حالا دیدین فرق داره.

قاشق خاله ریزه جادویی هست. نه اینکه مثلن فکر کنید جادویی اینطوری که هر بار که کثیف میشه خودش پاشه بره توی سینک خودش رو بشوره. نه، اینجوری نیست با اینکه اینجوری خیلی قاشق باحالی میشد. قاشق خاله ریزه یک جورهایی شیطون و اذیت و آزار رسون هست. اون که همیشه مثل گردنبند به گردن خاله آویزون هست میتونه هروقت که تصمیم بگیره اندازه خاله رو عوض کنه و تبدیلش کنه به یک آدم کوچولو. هیچ برنامه و اخطار قبلی هم نداره، خیلی وقتها توی بدترین موقعیت ها این کار رو میکنه. مشکل این هست که خاله هیچوقت نگذاشته که بقیه بفهمن اون با قاشقش همچین مشکلی داره، حتی شوهرش هم از این قضیه خبر نداره. نکته باحال کوچک شدن خاله این هست که هر وقت اینجوری میشه میتونه با حیوانات هم حرف بزنه. خلاصه اینکه زندگی پرماجرایی برای یک خانم خانه دار هست.

اگه میخواید بیشتر با زندگی و ماجراهای زندگی اون آشنا بشید پس وقت رو از دست ندید و همین الان به تماشای این مجموعه کمدی و ماجراجویانه بشینید.

جزئیات ساخت کارتون خاله ریزه Madame Peppermint

استدیو پیروت STUDIO PIERROT CO  ساخت و تولید این مجموعه رو انجام داده. کارتون خاله ریزه جزو انیمه ها حساب میشه، از انیمه های مشهور دیگه میتونیم به فوتبالیست ها اشاره کنیم.

در حال حاضر این محتوا در دسترس نیست.

نمایش بیشتر

گالری تصاویر

x

خاله ریزه Madame Peppermint

خاله ریزه Madame Peppermint

نظر خود را ثبت کنید