کتاب جنگل

رده سنی +2 سال به بالا | مدت زمان 49 دقیقه و 4 ثانیه
7.6/10
با هم این انیمیشن را ببینیم
امتیاز دهید
کتاب جنگل
  • ژانر : موزیکال
  • تاریخ ساخت : 1967
  • کشور سازنده :
    آمریکا

معرفی و آشنایی

انیمیشن کتاب جنگل داستان پسربچه کوچیکی هست که توی جنگل رها شده و توسط گرگها نگهداری می‌شه. این داستان، یکی از داستان‌های خیلی معروف و هیجان‌انگیزه که توی این انیمیشن کمدی و موزیکال به این موضوع پرداخته شده. داستان از اون‌جایی شروع می‌شه که یه روز نوزاد کوچولویی، در حالی‌که تو سبد گذاشته شده، تو یکی از جنگل‌های کشور هند رها می‌شه. یوزپلنگ سیاهی به اسم باگیرا اون رو پیدا می‌کنه. از اون‎‌جایی که گرگ مادری تو اون نزدیکی‌ها بوده که تازه بچه‌هاش به دنیا اومدن، اون نوزاد رو پیش گرگ مادر می‌بره تا ازش مراقبت کنه. اونها اسم این نوزاد رو موگلی میگذارن. اون نوزاد توی خونواده گرگ‌ها و در کنار بقیه حیوون‌های جنگل بزرگ می‌شه. اما وقتی 10ساله می‍شه به حیوون‌های جنگل خبر می‌رسه که شرخان، ببر بنگالی آدم‌خوار قراره به جنگل بیاد. خونواده گرگ‌ها تصمیم می‌گیرن که موگلی رو به روستایی نزدیک جنگل ببرن تا از دست شرخان در امان باشه. برای این‌کار باگیرا داوطلب می‌شه. اون‌ها شبانه جنگل رو به مقصد روستا ترک می‌کنن. وقتی شب می‌خوان کنار یه درخت استراحت بکنن، اولین اتفاق رخ می‌ده. یه مار پیتون بزرگ قصد داره موگلی رو بخوره. اما باگیرا متوجه این قضیه می‌شه و جلوی این‌کار رو می‌گیره. اتفاقات دیگه‌ای هم  منتظر موگلی و بقیه حیوون‌های جنگله. از طرف دیگه، موگلی نمی‌دونه که خونواده اصلیش کی هست و کجا زندگی می‌کنن. پس برای این‌که بدونید ماجرا از چه قراره، بهتره این کارتون رو از دست ندید.

شخصیت‌های انیمیشن کتاب جنگل

موگلی: شخصیت اصلی داستان یه پسربچه شیطون و دوست داشتنیه که توی جنگل همراه بقیه حیوون‌ها زندگی می‌کنه و با همه‌شون دوست می‌شه. باگیرا: یه یوزپلنگ سیاهه که موگلی رو توی سبد وسط جنگل پیدا می‌کنه و پیش گرگ مادر می‌آره. گرگ مادر: توله های اون تازه به دنیا اومدن و به همین خاطر از موگلی هم مثل بچه‌های خودش مراقبت می‌کنه. شاه لویی: یه اورانگوتانه که تو جنگل زندگی می‌کنه و از موگلی می‌خواد که به اون درست کردن آتیش رو یاد بده.

قسمت دوم کتاب جنگل

موگلی توی روستا و همراه خونواده‌ جدیدش زندگی می‌کنه. اما این وسط یه مشکلی هست. موگلی دلش برای جنگل تنگ شده و می‌خواد که به اون‌جا برگرده. یه روز که همراه تعدادی از دوستاش به جنگل می‌ره، توسط پدرخوانده‌اش تنبیه می‌شه. چون که خونواده موگلی فکر می‌کنن که اون با این کارهاش جون بچه‌ها رو به خطر انداخته. از طرف دیگه، شرخان آدم‌خوار که نتونسته بود موگلی رو شکار کنه، دوباره به جنگل برگشته تا از موگلی و دوستاش انتقام بگیره. موگلی در نهایت، به کمک بالو از دهکده فرار می‌کنه و به جنگل برمی‌گرده. راجان، برادر موگلی و شانتی فکر می‌کنن که بالو، موگلی رو دزدیده. برای همین به جنگل میرن تا شاید موگلی رو پیدا کنن. کار برای موگلی و حیوون‌های جنگل سخت می‌شه. از طرفی اون‌ها نمی‌خوان که راجان و شانتی آسیبی ببینن و از طرف دیگه، موگلی می‌خواد که تو جنگل بمونه. شرخان هم دست‌بردار نیست و سراغ بچه‌ها می‌آد. برای اطلاع از ادامه داستان بهتره که به سراغ این کارتون زیبا و سرگرم‌کننده برید و اون رو از دست ندین.

نمایش بیشتر

گالری تصاویر

x

لیست ویدئو ها

کتاب جنگل 2

کتاب جنگل


کتاب جنگل

کتاب جنگل

نظر خود را ثبت کنید